Wsparcie ARiMR na posadzenie lasu

ARiMR jako agencja obsługująca rolnictwo polskie po akcesji do struktur UE, sprawy związane z funkcjonowaniem samej ARiMR oraz całej Unii Europejskiej w rolniczym ujęciu.

Wsparcie ARiMR na posadzenie lasu

Postprzez Hutego » Pn, 17 czerwca 2013, 07:56

Witam. Zauważyłem na stronie ARiMR, że można starać się o wsparcie finansowe na posadzenie lasu - http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/arty...-lasu.html . Moja sytuacja wygląda tak, że dysponuję działką o powierzchni 1,5 ha. Obecnie 40% jej powierzchni stanowi lasek. Ziemia jest sklasyfikowana jako grunt rolny. Wcześniej wykorzystywano ją tylko w celu pozyskiwania siana przez jednego z rolników. Niedawno stałem się właścicielem tej ziemi i chciałbym ją zalesić w obszarze 1 ha. Czy ktoś z forumowiczów korzystał lub korzysta ze wsparcia oferowanego przez ARiMR? I czy jako osoba nie będąca wcześniej rolnikiem mogę się ubiegać o takie wsparcie?

Pytam, ponieważ działkę chciałbym w jakiś sposób zagospodarować, aby nie leżała "odłogiem" jak to miało miejsce wcześniej przez kilka lat.
Ostatnio edytowano Pn, 17 czerwca 2013, 08:02 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia, literówka.
Hutego
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 17 czerwca 2013, 07:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wsparcie ARiMR na posadzenie lasu

Postprzez DuzyGrzegorz » Pn, 17 czerwca 2013, 16:47

Najpierw sprawdź co jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, a jeśli takiego nie ma to w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Musi być określony kierunek użytkowania jako leśny. Pozdrawiam!
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Wsparcie ARiMR na posadzenie lasu

Postprzez Hutego » Wt, 18 czerwca 2013, 18:26

Jasne, dzięki za odpowiedź.
Hutego
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 17 czerwca 2013, 07:54
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do ARiMR - UE