ARiMR - czynny udział w postępowaniu

ARiMR jako agencja obsługująca rolnictwo polskie po akcesji do struktur UE, sprawy związane z funkcjonowaniem samej ARiMR oraz całej Unii Europejskiej w rolniczym ujęciu.

ARiMR - czynny udział w postępowaniu

Postprzez schabowy » Pt, 18 czerwca 2021, 16:05

Normalnie, ARiMR nie musi się kontaktować z rolnikiem jeśli we wniosku coś się nie zgadza. Może, często to robi, ale nie musi - i podczas COVID'u często się nie kontaktowali. Mi na przykład dowalili bardzo niekorzystne decyzje.

Aby musieli wyjaściać sprawę z rolnikiem, wystarczy wkrótce po złożeniu wniosku o płatności dosłać im także kolejny.

USTAWA
z dnia 5 lutego 2015 r.
o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego
[...]
Art. 3.
1. Z zastrzeżeniem zasad i warunków określonych w przepisach, o których mowa w art. 1 pkt 1, do postępowań w sprawach indywidualnych rozstrzyganych w drodze decyzji stosuje się przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego, chyba że przepisy ustawy stanowią inaczej.
2. W postępowaniach, o których mowa w ust. 1, organ administracji publicznej:
[...]
4) zapewnia stronom, na ich żądanie, czynny udział w każdym stadium postępowania i na ich żądanie, przed wydaniem decyzji, umożliwia im wypowiedzenie się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań;



Szablon wniosku:

http://lubiki.pl/rolnictwo/szablon_wnio ... udzial.htm

Jeśli wyślemy ten wniosek i nie zapewnią nam czynnego udziału w postępowaniu, to jest powód do odwołania. Jeśli zapewnią, to można będzie dyskutować na temat domniemanych nieprawidłowości.
Dowiedziałem się o tym pisząc w tym roku odwołania - część zarzutów uznano za bezpodstawne, bo nie ubiegałem się o aktywny udział w postępowaniu.

Także wysyłając ten wniosek, możesz tylko zyskać.

Ja od teraz będę to robił co roku.
schabowy
Zaczynający przygodę
 
Posty: 13
Dołączył(a): So, 21 listopada 2020, 16:46
Lokalizacja: Pomorskie

Powrót do ARiMR - UE