Dopłaty 2017: łąki, ugory, zboża.

ARiMR jako agencja obsługująca rolnictwo polskie po akcesji do struktur UE, sprawy związane z funkcjonowaniem samej ARiMR oraz całej Unii Europejskiej w rolniczym ujęciu.

Dopłaty 2017: łąki, ugory, zboża.

Postprzez vice » N, 9 kwietnia 2017, 10:42

Witam,

Pisałem kiedyś o dopłaty, teraz znów jest okazja więc mam zamiar spróbować, mam jednak kilka pytań (w sensie, czy coś się zmieniło od czasu, kiedy ostatni raz pisałem - zapewne tak).

1. Jakie płatności przysługują do łąk w tym roku - czy tylko JPO czy TUZ także?
2. Czy, tak jak kiedyś, należy skosić łąkę do końca lipca i zebrać skoszoną trawę i to wszystko?
3. Czy są dopłaty do ziemi ugorowanej?
4. Jeśli tak, to jakie (JPO, inne?) i co trzeba zrobić z takim ugorem - pamiętam że kiedyś trzeba było albo pryskać, albo przeorać?
5. Czy do zbóż przysługuje oprócz JPO także UPO?
6. ONW - jakie są wymagania formalne (w zakresie łąk, zbóż i ew. ugorów), kiedyś chyba trzeba było zbierać paragony za zakupy nawozów?
7. Komu przysługuje płatność jeśli ziemia jest moja, a uprawia ją sąsiad (zboża; on także zbiera plon i jest on jego)?
8. Ew. kontrola w takim przypadku w czyim gospodarstwie będzie - w jego czy w moim?

To chyba wszystko, wiem, że jeszcze jest coś takiego jak wzajemna zgodność, ale o to zapytam może później ;-).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
vice
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 9 kwietnia 2017, 10:31
Lokalizacja: Polska

Powrót do ARiMR - UE