Wzrost gorczycy na poplon.

Wzrost gorczycy na poplon.

Postprzez PszenicznyAS » Śr, 6 lipca 2016, 22:38

Witam, mam takie pytanie, gdy wysieję gorczycę na poplon zaraz po żniwach to czy ona zdąży w ciągu miesiąca urosnąć na tyle żeby nadawała się do orki pod pszenżyto?
Bardzo dziękuje za pomoc :)
Młody, swojski, świeży, chłop, nie boi się roboty w polu czy w oborze, rolnictwo to jego pasja i życie.
Avatar użytkownika
PszenicznyAS
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 6 lipca 2016, 22:30
Lokalizacja: Kołaczkowice, Śląskie

Re: Wzrost gorczycy na poplon.

Postprzez gonzo » Cz, 7 lipca 2016, 07:38

Do orki będzie się nadawać nawet zaraz po siewie :D Jeżeli chodzi Ci kolego o to, czy gleba będzie miała pożytek z takiego poplonu, to wiele zależy od przebiegu pogody. Rozumiem że chodzi o nieszczęsne "zazielenienie" ? Nie ma co liczyć na ogromną ilość masy organicznej, ale przy optymalnym przebiegu pogody czyli wysokich temperaturach i dużej ilości opadów ziemię powinna ładnie zagaić.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Wzrost gorczycy na poplon.

Postprzez andrzej2110 » Cz, 7 lipca 2016, 09:11

Zdąży urosnąć do tego czasu jeśli nie będzie suszy. Tylko że gorczyca wysusza ziemie wiec nie wiem czy to taki dobry poplon jest.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Wzrost gorczycy na poplon.

Postprzez PszenicznyAS » Pt, 8 lipca 2016, 21:53

Dzięki Panowie za potrzebne informacje, nie ma to jak poczytać rady od specjalistów :D Jeszcze raz wielkie dzięki :)
Młody, swojski, świeży, chłop, nie boi się roboty w polu czy w oborze, rolnictwo to jego pasja i życie.
Avatar użytkownika
PszenicznyAS
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 6 lipca 2016, 22:30
Lokalizacja: Kołaczkowice, Śląskie


Powrót do Nawozy organiczne