Przecinak do bel

Przecinak do bel

Postprzez Renolik » Cz, 6 września 2012, 19:06

Wiecie jak to jest w oborach które mają ...dziesiąt lat i były przystosowane dla kilku rodzai zwierząt na małe gospodarstwo. Teraz po przebudowie do mojej będzie wchodzić 10 tylko trzeb jeszcze kilka rzeczy przerobić, no i z racji tego że krowy stoją do siebie ogonami i korytarze paszowe mają szerokość max 1m i że 3/4 pożywienia to bele z sianokiszonki to chce żeby ich zadawanie nie było pracochłonne jak do tej pory, nawet 1h jak bal był krzywy i mokry, a jeszcze trzeba było nosić na widłach nawet do 10m :shock: Teraz jak przerobimy drzwi to belę będzie można wstawić do obory i rozdawać. No ale to nie jest takie proste więc, nagłowiłem się trochę i znalazłem sposób, "po prostu" przecinać belę na pół jak leży, przeciąć tak żeby powstały 2 walce o dł 60cm i średnicy 120cm to pozwoliło by przetaczać je po oborze do stołów i tak roztaczać aż się rozwalą :lol: no ale teraz pasuje zbudować ten przecinak. Myślałem coś takiego piła taka ręczna stara do której potrzebne są dwie osoby. Do tego jakieś cuś żeby poruszało tą piłą w tą i z powrotem. Nie wiecie o czego to użyć?
Avatar użytkownika
Renolik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 81
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 19:39

Re: Przecinak do bel

Postprzez agromatik » Cz, 6 września 2012, 20:43

agromatik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 27 lipca 2012, 10:02

Re: Przecinak do bel

Postprzez Renolik » So, 22 września 2012, 13:48

A czy są jakieś rozdrabniacze, że np. możesz połowę bala wrzucić do niego i rozdrobni? Interesowałby mnie raczej taki bardziej stacjonarny.
Avatar użytkownika
Renolik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 81
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 19:39


Powrót do Pozostałe