Wózek widowy diesel czy LPG?

Wózek widowy diesel czy LPG?

Postprzez adamsk » Pn, 23 maja 2016, 12:03

Chodzi o wózek widłowy przy pomocy którego mógłbym rozładowywać i załadowywać skrzynki z produktami na tira. Udźwig do 2 to w zupełności wystarczy. Wysięg do 4 metrów również.
Na co zwracać uwagę przy jego zakupie? Nie wiem też jaki będzie lepszy? Diesle czy LPG? Do pracy na zewnątrz. Może ktoś przerabiał i podpowie. Najchętniej kupiłbym nowy, aby mieć pewność, że nie jest zajechany.
adamsk
FIRMA
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn, 23 maja 2016, 11:59
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Wózek widowy diesel czy LPG?

Postprzez pebens » Wt, 24 maja 2016, 09:59

Przy wyborze wózków, należy pamiętać, że nie mają one amortyzacji. A wskazane jest aby poruszały się na możliwie równej nawierzchni, bo w przeciwnym razie szybko się zniszczy. Na pewno nie warto inwestować w jakieś niszowe modele wózków - bo później ciężko może być z częściami zamiennymi.
Na pewno dobre są Still-e oraz Nisaany. Jest to mniej więcej ta sama półka jakościowa. Bardziej skłaniałbym się ku Still. Są trochę tańsze w eksploatacji, łatwiej z częściami i serwisem.
Poza tym jak będziesz dbał i serwisował - to posłuży Ci na lata. Sprawdź sobie model: RX 70. Spełnia warunki specyfikacji którą napisałeś wyżej.
pebens
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 6 marca 2016, 17:48
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wózek widowy diesel czy LPG?

Postprzez adamsk » Śr, 31 sierpnia 2016, 08:48

adamsk
FIRMA
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn, 23 maja 2016, 11:59
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Wózek widowy diesel czy LPG?

Postprzez pebens » Śr, 31 sierpnia 2016, 10:05

Zgadza się!
pebens
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 6 marca 2016, 17:48
Lokalizacja: Suwałki

Re: Wózek widowy diesel czy LPG?

Postprzez kris19911 » Śr, 31 sierpnia 2016, 10:09

Sam użytkuje starszą toyotę 6fg15 wózek z roku 1995, przebieg licznikowy ~11 tyś mth, skrzynia automatyczna, napęd lpg, niestety apetyt na gaz jest dość spory bo butla 11kg propanu-butanu wystarcza na 3,5-5h pracy wózka, poza tym nie widzę zastrzeżeń.
Jesteśmy w trakcie wyboru drugiego wózka widłowego, jednak tak samo zasilany LPG ze względu na cene zakupu. Mam obawy przed zakupem używanego diesla z przebiegiem 10-15 tyś h, nie wiem czy słuszne, ale jednak.
Wybór między markami w moim przypadku to tylko Toyotoa i Linde, nic innego nie bierzemy pod uwagę.
kris19911
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 138
Obrazki: 284
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 23:53
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Małopolskie
Numer GG: 7841694

Re: Wózek widowy diesel czy LPG?

Postprzez AntonaKon » Pn, 9 stycznia 2017, 13:10

Firmy, które inwestują w wózki LPG na pewno nie tracą. Może świadczyć o tym fakt, jak bardzo rozwija się ten rynek.
Ja sam mam dwa wózki Toyoty na LPG i jestem bardzo zadowolony. Jedynie co mam nadzieję się utrzyma to hurtowa cena tego surowca.
AntonaKon
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 9 stycznia 2017, 13:00
Lokalizacja: Zambrów

Re: Wózek widowy diesel czy LPG?

Postprzez kris19911 » Cz, 3 sierpnia 2017, 09:57

Więc tak, jesienią 2016 roku kupiliśmy wózek linde H20 z 2010 roku zasilany LPG z przebiegiem około 11 tyś h, po 400h pracy wózka mogę powiedzieć tyle że jest to wózek inny niż toyota, głównie za sprawą napędu i sterowania hydrauliką, jednak wygoda obsługi to kwestia indywidualnego przyzwyczajenia.
Mnie obsługuje firma http://www.rolcar.com.pl/ firma znajduje się niedaleko mnie wiec w razie ew awarii mam wózek zastępczy praktycznie dostępny od ręki, czasem jest problem z terminami ale ogólnie mogę polecić tę firmę.
kris19911
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 138
Obrazki: 284
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 23:53
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Małopolskie
Numer GG: 7841694


Powrót do Pozostałe

cron