Prasa Mchale v Lely

Prasa Mchale v Lely

Postprzez grom132 » Cz, 25 lutego 2016, 07:57

Witam zamierzam kupić nowa prasę . która waszym zdaniem była by lepsza mchale 5400 v lely rp245
grom132
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 25 lutego 2016, 07:51
Lokalizacja: łomża

Re: Prasa Mchale v Lely

Postprzez rafalos1222 » Cz, 25 lutego 2016, 20:05

Widziałem obie te prasy w pracy i z operatora lepsza jest mchale.
Ponoć w Lely słoma potrafi się przestać kręcić co w mchale nie miało miejsca.
Ogólnie prasy bardzo podobne do siebie technicznie.
Avatar użytkownika
rafalos1222
Zaczynający przygodę
 
Posty: 18
Obrazki: 33
Dołączył(a): Wt, 17 lipca 2012, 18:06

Re: Prasa Mchale v Lely

Postprzez grom132 » Pt, 26 lutego 2016, 18:48

Dzięki za podpowiedz. a co sadzicie o podbieraczu bez krzywkowym w lely.(jak prasy przedstawiają się pod względem awaryjnośći ?)
grom132
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 25 lutego 2016, 07:51
Lokalizacja: łomża

Re: Prasa Mchale v Lely

Postprzez pcenergo » Pn, 8 kwietnia 2019, 21:23

WITAM JESTEM WŁAŚCICIELEM FIRMY , KTÓRA OD 2011 POZYSKUJE BIOMASĘ W POSTACI SŁOMY I SIANA NA POTRZEBY POLSKIEJ ENEGETYKI. ROCZNIE PRASUJĘ OK. 20 TYŚ TON SŁOMY. OD POCZĄTKU WSPÓŁPRACOWAŁEM Z FIRMĄ lely welger NA DWÓCH MASZYNACH 445. PÓŹNIEJ 3 SZT V 160 I PRZEZ 3 LATA NIE BYŁO WIĘKSZYCH PROBLEMÓW Z PRASAMI, SERWIS GWARANCYJNY NA TELEFON, JEŚLI WYSTĄPIŁA AWARIA I NA DRÓGI DZIEŃ MASZYNA BYŁA GOTOWA DO PRACY, W 2018 MIAŁEM ZAMÓWIONĄ KOLEJNĄ V 160 ALE WYNIKŁY PROBLEMY Z DOSTAWĄ ZE WZGLĘDÓW KUPNA FIRMY LELY PRZEZ YOSKIN.

POSTANOWIŁEM ZAKUPIĆ mchale v660 U KORBANKA DILER AGROPOL JARYCH MROCZEŃ. OD SAMEGO POCZĄTKU BYŁY PROBLEMY, DOSTAŁEM OFERTĘ OD FIRMY NA ZAKUP PRASY Z WARUNKAMI- GWARANCJA 1 ROK, PRZY ROZMOWACH Z HANDLOWCEM NIE BYŁO MOWY O LIMICIE 10 TYŚ SZT. GWARANCJA MIAŁA OBEJMOWAĆ PRAKTYCZNIE WSZYSTKO.PO PODPISANIU UMOWY NIE DOSTAŁEM, NIE WIEDZIEĆ DLACZEGO, WARUNKÓW GWARANCJI.
ZACZEŁY SIĘ ŻNIWA 2018 LIPIEC, PRZY STANIE LICZNIKA 2500 SZT WAŁEK WOM ULEGŁ USZKODZENIU, GWARANCJA TEGO NIE OBEJMUJE- TAK STWIERDZIŁ AGROPOL, SERWIS STWIERDZIŁ, ŻE TO WINA OPERATORA CZYLI CZŁOWIEKA, KTÓRY 6 LAT PRASUJE SŁOMĘ. WYMIENIŁEM WOM NA WŁASNY KOSZT OK 2 TYŚ ZŁ, DOKŁADNIE TAKIEJ FIRMY JAK ORYGINALNY I PO PRZEPRACOWANIU 2000 SZT KOLEJNA AWARIA WOMU, ODDAŁEM DO FIRMY GDZIE KUPIŁEM I GWARANCJA UZNANA NA POCZEKANIU, (PÓŹNIEJ SIĘ OKAZAŁO, ŻE WYSZŁA WADLIWA PARTIA) AGROPOL TEGO NIE UZNAŁ.
ŁAŃCUCHY I ZĘBATKI WYTRZYMAŁY 3500 SZT, JAK SIĘ PÓŹNIEJ OKAZAŁO ŹLE BYŁO USTAWIONE SMAROWANIE, NA NAJDŁUŻSZY ŁAŃCUCH ILOŚĆ OLEJU BYŁA NAJMNIEJSZA.
AGROPOL GWARANCJI NIE UZNAŁ PONIEWAŻ BYŁA TO WINA OPERATORA, DLATEGO ŻE NIE PRZSTAWIŁ USTAWIEŃ FABRYCZNYCH????!!!!
PRZY STANIE LICZNIKA OK 4 TYŚ ZACZĘŁY WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z USTAWIENIEM TAŚMY, PO KONSULTACJACH TELEFONICZNYCH Z AGROPOLEM CYTUJE : ‘TAM MASZ TAKĄ ŚRÓBKĘ TO SE POKRĘĆ’, MASZYNA DALEJ PRACOWAŁA Z TAŚMĄ OCIERAJĄCĄ CIĄGLE O JEDEN BOK, W WYNIKU CZEGO POWSTAŁY WYTARCIA MATERIAŁU ZDJĘCIA I i II.
TAŚMA JEST NIERÓWNO UCIĄGNIĘTA NA CAŁEJ SZEROKOŚCI, ŚRODEK JEST NAPRĘŻONY A BOKI SĄ LUŹNE.
LECZ DO SERWISU TO NIE DOCIERA!!!
PROSIŁEM ABY SERWIS PRZYJECHAŁ DO TAŚMY I USŁYSZAŁEM CYTUJĘ : ‘MAMY TERAZ DUŻO PRACY I PRZYJEDZIEMY ZA 3 TYGODNIE’… !? CZYLI PO ŻNIWACH!!!!!!!!!
PO TELEFONIE NASZEGO PRAWNIKA SERWISANT FIRMY AGROPOL PRZYJECHAŁ. PAN SERWISANT USTAWIAŁ TAŚMĘ CAŁY DZIEŃ I STWIERDZIŁ, ŻE NIE JEST W STANIE USTAWIĆ PRAWIDŁOWEGO TORU TAŚMY (TAŚMA OCIERAŁA O LEWĄ STRONĘ MASZYNY ), I MUSI PRZYJECHAĆ AUTORYZOWANY SERWISANT Z FIRMY MCHALE (PAN MARCIN)
PRASA DALEJ PRACOWAŁA Z OCIERAJĄCĄ TAŚMĄ.
PO KOLEJNYCH KONSULTACJACH Z PANEM MARCINEM I PRZYJEŹDZIE PANA MARCINA PANOWIE SERWISANCI TAK USTAWILI TAŚMĘ, ŻĘ TAŚMA AŻ SIĘ ZAWIJAŁA TERAZ NA PRAWĄ STRONĘ ZDJĘCIE III.
PRASA PRZEPRACOWAŁA OK 7600SZT
W MIĘDZY CZASIE WYSZŁO, ŻE GWARANCJA OBEJMUJE DO 10 TYŚ SZT. PRZY NASZEJ EKSPLOATACJI TO JEST 3MIESIĄCE PRACY!!!!!!!!!!!
PO KOLEJNYCH TELEFONACH PAN MARCIN PRZYJECHAŁ I STWIERDZIŁ, ŻE Z PRASĄ JEST WSZYSTKO W PORZĄDKU ALE PROFILAKTYCZNIE PRZEDŁUŻY GWARANCJĘ O ROK.
PO KOLEJNYCH TELEFONACH, KOLEJNY RAZ PRZYJECHAŁ PAN MARCIN I KOLEJNY RAZ STWIERDZIŁ, ŻE WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU, I TO WINA OPERATORA ,ALE MOŻE SPRAWDZI USTAWIENIA. I TAK CAŁY DZIEŃ TZN OD GODZ 10 RANO DO 16 GODZ USTAWIAŁ PRAWIDŁOWY TOR PRACY TAŚMY.
I W KOŃCU UDAŁO SIĘ USTAWIĆ PRAWIDŁOWĄ PRACĘ MASZYNY.
LECZ SUKCES NIE TRWAŁ DŁUGO.
PRZY STANIE LICZNIKA 9917 NASTĄPIŁA KOLEJNA POWAŻNA AWARIA ZDJĘCIE IV.
USZKODZENIU ULEGŁO ŁOŻYSKO W ROLCE, SPOWODOWANE TO BYŁO BARDZO MOCNYM NAPRĘŻENIEM TAŚMY Z JEDNEJ STRONY, KTÓRE SPOWODOWAŁO PĘKNIĘCIE ROLKI I USZKODZENIE TAŚMY ORAZ ROLKI OBOK.
NA WŁASNY KOSZT WYSŁAŁEM AUTO DO ŁEBY TO JEST OK 600 KM W JEDNĄ STRONĘ PO NOWE ROLKI, KTÓRE DOSTAŁEM OD PANA MARCINA W RAMACH GWARANCJI,
ROLKI WYMIENIŁEM NA WŁASNY KOSZT MAJĄC NOWĄ MASZYNĘ NA GWARANCJI
PO PRÓBACH KONTAKTU Z SERWISEM AGRO POL NIE UDAŁO SIĘ DOJŚĆ DO POROZUMIENIA W KWESTII NAPRAWY TAŚMY, PO CZY PANOWIE STWIERDZILI, ŻE USZKODZENIE W NICZYM NIE PRZESZKADZAJĄ, CIĄGLE TŁUMACZĄC, ŻE PRZECIEŻ PRZEDŁUŻYLI GWARANCJĘ NA TAŚMĘ O ROK, LECZ GWARANCJĄ NIE ZAKLEJĘ DZIUR JAKIE POWSTAŁY W WYNIKU USZKODZONEJ ROLKI, JAK IM SIĘ WYDAJE.
TAK OTO PRZEDSTAWIA SIĘ PRACA NA MASZYNIE MCHALE I WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ KORBANEK.
pcenergo
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 8 kwietnia 2019, 21:21
Lokalizacja: wrocław

Re: Prasa Mchale v Lely

Postprzez JacekArbi13 » So, 25 maja 2019, 06:49

Posiadam trzy prasy Mchale dwie z 3 pasami i jedną z pojedynczym pasem, pracuje nimi trzeci sezon i jestem mega zadowolony, nakłady na części są znacznie mniejsze od reszty pras a posiadałem już wszystkie marki.
Opinia Pana powyżej jak widać nie jest obiektywna ponieważ ewidentnie kieruje się on jakimiś osobistymi powodami w stosunku do Pana Marcina i do Dilera - nie wiem czy ma prawo podawać pełną nazwę z nazwiskiem przy pomówieniach tego typu?
Pan posiada tą prasę pierwszy rok i po ilości balotów widzę że kupiona z zamiarem produkcji przemysłowej 15000 bali w sezon to jakiś rekord chyba :o :shock: - na pewno prasowaliście materiał różnego pochodzenia , na biomasę prasuje się każde nawet najgorsze ścierwo!!
Nie wiem czy jest Pan rolnikiem ale my rolnicy szanujemy swój sprzęt dbamy o jego czystość i sprawność bo to wizytówka naszego gospodarstwa. A jeśli Pan dopiero po kilku tysiącach bali sprawdza smarowanie łańcuchów i warunki gwarancji to nie chce wiedzieć jak ta prasa wygląda po sezonie.
Widać po wypowiedzi ze nie zależy Panu na wstawieniu obiektywnej opinii maszynie, wypowiedz pokazuje jedynie ze nie szanuje Pan Ludzi i sprzętu ,z takim podejściem to w najbliższym sezonie po części pojedzie Pan nie do Łeby a do Irlandii, bo jak opinie przeczytają to interesu Pan z nimi nie zrobi!! :lol: :!: :brawo: :heja:
JacekArbi13
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 24 maja 2019, 09:57
Lokalizacja: Izbicko

Re: Prasa Mchale v Lely

Postprzez stachu1985 » Cz, 10 października 2019, 09:39

Tylko McHale 5400C
stachu1985
Zaczynający przygodę
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz, 10 października 2019, 09:20
Lokalizacja: Suwałki / okolice


Powrót do Maszyny do zielonek