Nowa prasa zmiennokomorowa - prosta i niezawodna

Nowa prasa zmiennokomorowa - prosta i niezawodna

Postprzez kempiusz » N, 27 grudnia 2015, 00:02

Witam wszystkim.
Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem praski zmiennokomorowej- o prostej budowie, minimum elektroniki i żeby się nie psuła
Planuję robić około 2000belek rocznie.
Na chwilę obecną testowałem New Holland br7060 bez rotoru i muszę przyznać, że spełniła moje oczekiwania.
Budżet najlepiej do 100tys, chociaż coś dołożycć też można

Macie Panowie jakieś inne prozycje?
kempiusz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr, 20 maja 2015, 16:15

Re: Nowa prasa zmiennokomorowa - prosta i niezawodna

Postprzez bartex » Pn, 28 grudnia 2015, 18:35

Posiadam akurat takiego New Hollanda i nie jestem z niej zadowolony, nie miała jakiś tam poważnych awarii ale gdy się zapcha to cofanie jest po przez klucz i to nie jest takie proste, pasy po zrobieniu 4 tys. bel wyciągnęły się tak że już napinacza zabrakło i teraz żeby je skrócić to trzeba je ciąć i skracać, jak się wyłączy noże to później żeby je włączyć to trzeba najpierw wyczyścić szczeliny z których wychodzą z podłogi bo się zapychają i nie chcą wyjść, żeby je wyciągnąć do ostrzenia to trzeba najpierw sobie wszystkie palce o rotor pokaleczyć i oczywiście jedna osoba nie jest w stanie ich wyciągnąć, ma strasznie dużo zakamarków w których zbiera się zbierany towar,gdy jest mokry i krótki towar prasa potrafi sporą część wyrzucić między szczelinami pasów, dziś gdybym miał kupować prasę to żaden New Holland nie wchodził by w grę.
Avatar użytkownika
bartex
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Obrazki: 416
Dołączył(a): Pn, 9 grudnia 2013, 17:01
Lokalizacja: Mazury

Re: Nowa prasa zmiennokomorowa - prosta i niezawodna

Postprzez kempiusz » Pn, 4 stycznia 2016, 10:04

to jakie propozycje?
kempiusz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr, 20 maja 2015, 16:15

Re: Nowa prasa zmiennokomorowa - prosta i niezawodna

Postprzez NumiFarmer » N, 17 stycznia 2016, 13:42

W każdej nowej prasie będziesz już miał sporo tej elektroniki. Do 100tys to poza CNH są: Feraboli, Gallignani i polskie wynalazki, czyli nic ciekawego. Ja z tych bym postawił na CNH, bo w moich stronach można przynajmniej liczyć na lepszy serwis. Cofanie rotora kluczem - fakt, ale przecież to jest właśnie prostsze rozwiązanie, niż opuszczana hydraulicznie podłoga. Co do zapychających się szczelin noży to w Orkelu jest tak samo, ale jeśli robisz kilkaset bel z opuszczonymi to wiadomo, że się to zatka. Najlepiej po każdym dniu pracy włączyć i znowu wyłączyć noże albo je przedmuchać sprężarką.
Avatar użytkownika
NumiFarmer
Zaczynający przygodę
 
Posty: 20
Obrazki: 38
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 19:35
Lokalizacja: Podlasie - Kolno
Numer GG: 19490881

Re: Nowa prasa zmiennokomorowa - prosta i niezawodna

Postprzez Arek » Pn, 18 stycznia 2016, 19:22

2000 bel/rok to już nie tak mało i za 100tyś ciężko będzie kupić porządzą maszynę nową. Ja bym polecał JD, Kuhn/vicon/DF.
Arek
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 228
Obrazki: 224
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 21:45
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 374896

Re: Nowa prasa zmiennokomorowa - prosta i niezawodna

Postprzez Pawel11441 » Pn, 18 stycznia 2016, 21:17

DF/Vicon również mogę polecić. Przez 4 lata użytkowaliśmy prasę df varimaster 560 OC, zrobiła w tym czasie ok. 8000 bel (większość słoma, ale zdarzało się robić siano i sianokiszonkę) i nie miała żadnych awarii :)
Ziemia bez ludzi dziczeje.
Avatar użytkownika
Pawel11441
Zaczynający przygodę
 
Posty: 56
Obrazki: 161
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 20:13
Numer GG: 11180317

Re: Nowa prasa zmiennokomorowa - prosta i niezawodna

Postprzez koks » Pt, 29 stycznia 2016, 11:10

Co sądzicie o Feraboli, a konkretnie 265 HTC. 0,5m - 1,65m bele, 13 noży, zapotrzebowanie 80 km bez noży, 90 z nożami. Nie ma opuszczanej podłogi, sprzedawca twierdził, że to zbędny bajer i lepsze jest cofanie specjalnym kluczem
koks
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 101
Obrazki: 108
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 16:55
Lokalizacja: Żuławy Wiślane

Re: Nowa prasa zmiennokomorowa - prosta i niezawodna

Postprzez gonzo » Pt, 29 stycznia 2016, 12:05

Cofanie upraszcza konstrukcję prasy i obniża jej cenę ale trzeba wysiąść i "podygać" ręcznie. Jak chcesz zrobić po 3-5 tyś rocznie to chyba warto nad droższa się zastanowić, jeżeli tylko u siebie/ mniejsze ilości to wytrzyma, łańcuchy mogłyby być masywniejsze.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280


Powrót do Prasy