Nowa niedroga prasa z rotorem i nożami?

Nowa niedroga prasa z rotorem i nożami?

Postprzez poprostupan » N, 14 czerwca 2015, 13:54

Witam, stara prasa już staje się powoli za mało wydajna (parę tych krów jest a do tego druga praca więc czas jest bardzo ważny) przy sprzyjających wiatrach robię 10-15 bali/h (małe łąki, sznurek, mokra trawa to nie poszaleję za bardzo). Samo rozdawanie niepociętej, długiej i wilgotnej kiszonki w zimie jak każdy wie jest przejebane :crazy: Koniec z tym, trzeba coś kupić nowego bo ile można, bali nie robię na razie dużo max 200-250 (hodowla idzie non stop w górę i do tego chcę ruszyć na usługi) Zależy mi na tym żeby prasa była jak najbardziej niezawodna i bale jak najbardziej zbite, nawet kosztem prędkości bo wiadomo że to nie ta stawka cenowa żeby wszystko naraz było ;) Obecnie mam morrę mr 1200 (coś ala krone 125), chcę żeby nowa miała rotor, noże, owijanie siatką. Co do mocy to temat niestabilny bo planuję wymianę na coś mocniejszego pod prasę i tak bo 72km szału by nie zrobiły ;) więc myślę że można spokojnie celować w przedział 90-100KM, a na prasę ile według was wydać i czym się zainteresować?
poprostupan
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 3
Dołączył(a): Pt, 12 czerwca 2015, 10:39
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowa niedroga prasa z rotorem i nożami?

Postprzez pioter » N, 14 czerwca 2015, 19:57

Dobrze nie nie drogo to zawsze ciężko połączyć ;) daj jakis pułap cenowy, żeby właściwy tor nadać.
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 538
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Nowa niedroga prasa z rotorem i nożami?

Postprzez poprostupan » N, 14 czerwca 2015, 21:53

Najpierw może przebrnijmy temat używek czy warto się w to bawić, tak np. do 35k, a nowe to tak do 70k (za swoje)/
poprostupan
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 3
Dołączył(a): Pt, 12 czerwca 2015, 10:39
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowa niedroga prasa z rotorem i nożami?

Postprzez Pawel675DT » Pn, 15 czerwca 2015, 09:48

Jaki typ prasy preferujesz ? Walcowa ? Łańcuchowa ? Pasowa ? Zagraniczna ? Polska ? - podstawowe rzeczy podaj ;)
Pawel675DT
 

Re: Nowa niedroga prasa z rotorem i nożami?

Postprzez poprostupan » Pn, 15 czerwca 2015, 11:55

Pasówka odpada, sąsiad przywiózł nówkę deutza i się nie sprawdziła, mokra krótka trawa lubiła się nawijać chyba na wałki pod pasy. Łańcuchówkę mam nie jest zła tylko się obawiam że w nich nigdy wielkiego zbicia nie ma, chyba że w nowszych jest to lepiej rozwiązane. Dla mnie ma być dobra, chociaż polskie to tak średnio, bo zachodnie zazwyczaj lepsze ;), jedyną rzeczą którą mam z polskich maszyn zielonkowych to kosiarka i owijarka i ujdzie z nich jakością a dać np. 30k i żebym musiał co roku remonty robić czy poprawiać fabrykę to ja dziękuję ;) . U mnie często zbiera się mokrą długą trawę, podbierak musi sobie z tym dawać radę, ma pochłaniać wszystko, no i u mnie góry spore, więc niekiedy w łańcuchówce był efekt delikatnego przemieszczania się materiału w prasie na tą stronę która jest niżej. Łańchowo walcowe dobijają niby już te 10cm od końca, a walcowe na sam koniec wpychają materiał. No sam nie wiem, konia trzeba zmienić tak czy tak bo czy to by było krone z rotorem czy welger to i tak za słaby zdecydowanie. Temat do luźnych rozważań bo pewnie po sezonie się dopiero zmieni.
poprostupan
Nowicjusz
 
Posty: 7
Obrazki: 3
Dołączył(a): Pt, 12 czerwca 2015, 10:39
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowa niedroga prasa z rotorem i nożami?

Postprzez Hubert8245 » Pt, 19 czerwca 2015, 11:56

Nowa niedroga z rotorem i nożami to może Famarol 1.8vd? 64 netto a na wyposażeniu siatka, 14 noży, rotor, opony 400, centralne smarowanie łańcuchów, łańcuchy diamond, łożyska SKF... chyba najrozsądniejszy wybór na tej półce cenowej.
Hubert8245
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 9 czerwca 2012, 08:18


Powrót do Prasy