prasa carraro czujnik położenia wskaźnika mechanicznego

prasa carraro czujnik położenia wskaźnika mechanicznego

Postprzez wiedman » Cz, 5 marca 2015, 05:02

Mam takie pytanie odnośnie czy da radę zrobić czujnik taki że gdy jest pełna komora to np zapala nam się lampka czy daję sygnał dźwiękowy o tym że komora
jest pełna w prasie zastanawiałem się na zastosowaniu czujnika krańcowego i do sygnalizacji zwykły klakson od ciągnika lub lampę obrysową tak gdy jest pełna komora zapalała się zastanawiam się jak to wszystko połączyć aby współgrało ze sobą chciałbym żeby było to jak najprostsze wtedy mniej awarii z tym i łatwiej naprawić a może ktoś z was już robił takie coś w prasie swojej bo ja bardzo nie wiem jak się za to zabrać pozdrawiam : :heja:
wiedman
Zaczynający przygodę
 
Posty: 27
Obrazki: 0
Dołączył(a): So, 30 marca 2013, 21:57

Re: prasa carraro czujnik położenia wskaźnika mechanicznego

Postprzez gonzo » Cz, 5 marca 2015, 17:57

Mamy starą prasę pasową Feraboli, zrobiłem coś co opisałeś wyżej tyle że, użyłem lampy stop w którą włożyłem żarówkę "wsteczną" z wbudowanym sygnałem cofania. JEst to dość ciche więc nie ogłusza w kabinie. Na prasie czujnik krańcowy na wskaźniku rozmiaru beli, które podaje prąd do lampy w kabinie.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: prasa carraro czujnik położenia wskaźnika mechanicznego

Postprzez s_tyc » Śr, 3 sierpnia 2016, 10:44

Witam. Podepnę się pod temat lecz mam zupełnie inny problem chciałbym przeprowadzić remont podbieracza w CARRARO PRERIE 1200, może ktoś już miał z tym do czynienia i wie jak się do tego zabrać? trzeba wyciągać cały podbieracz jeśli tak to jak go wyciągnąć? Remont miałby polegać na uzupełnieniu ubytków "palcy" oraz wymianie tulejek na wałkach
s_tyc
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 17 maja 2016, 10:51
Lokalizacja: Płock


Powrót do Prasy