Sznurek vs Siatka

Sznurek vs Siatka

Postprzez Rolas123 » Śr, 7 stycznia 2015, 20:36

Wyższość młotka nad siekierą... co wybrać? Prasę na sznurek za powiedzmy 9-11 tysi czy siatka za 14-20?
Dobrałem 70ha łąk. Swoją trzodę skarmiam sianem i krowom jest generalnie bez różnicy czym owijam im paszę ale słyszałem że na skupach siana czasem kręcą nosem na sznurek. Dzwoniłem, pytałem, niby w okolicy na skupach nikomu sznurek nie przeszkadza ale co będzie za rok? Żeby nie było że z powodu przyoszczędzenia 10 tysi okaże się że nie sprzedam balotów...

Co myślicie? Czy w Waszych okolicach też marudzą co do sposobu owinięcia siana?
Rolas123
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): N, 15 czerwca 2014, 20:16
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sznurek vs Siatka

Postprzez Pawel675DT » Cz, 8 stycznia 2015, 10:29

Zdecydowanie siatka, o wiele szybciej robota idzie, i o wiele mniej paliwa spalisz ;) Nigdy nie powrócił bym do sznurka, choć mało co na sznurku robiłem. Poza tym wyrywanie sznurka z beli to tragedia ;) Tylko Ty chcesz na 70 ha kupić prasę do 20 tyś ?
Pawel675DT
 

Re: Sznurek vs Siatka

Postprzez cinek » Cz, 8 stycznia 2015, 12:27

To czym obwiązane nie ma żadnego znaczenia przy sprzedaży.
My obwiązujemy tylko siatką. Jest po prostu wygodniejsza i z pewnością szybciej idzie prasowanie.
Ale problem ze sznurkiem to nie tylko dłuższy czas oplotu beli ale transport i przechowywanie. Mianowicie siatką bele mam zwiniętą całą, przy sianie czy słomie nic praktycznie nie gubię na drodze i przy układaniu w stodole/stogu. Przy dobrze zbitej beli związanej sznurkiem pewnie też jest w miarę ok, ale ryzyko zawsze większe. Nie wiem też jak to wygląda jeżeli używasz docinacza w prasie. Na stogu jeśli bele nie są przykryte to też ze sznurkiem bardziej namakają. Przy siatce odpada także problem plątających się wszędzie sznurków po obejściu i co najgorsze w oborniku ( to jeszcze z czasów kostki pamiętam że zdarzało się nie zauważyć czasem sznurka a później cały adapter w rozrzutniku obkręcony :crazy: ).

Zapytam jeszcze z ciekawości: jaki wam wychodzi koszt sznurka na 1 belę?
Avatar użytkownika
cinek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 8
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 20:39
Lokalizacja: powiat Włoszczowa
Numer GG: 7808698

Re: Sznurek vs Siatka

Postprzez waldgold » Wt, 20 sierpnia 2019, 10:05

Siatka rolnicza zyskuje coraz większe grono zwolenników. Praca z nią jest wygodniejsza i bardziej efektywna niż ze sznurkiem. Myślę, że to będzie dobry wybór.
waldgold
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 20 sierpnia 2019, 10:01
Lokalizacja: Giżycko


Powrót do Prasy

cron