Rozważania przed zakupem, opryskiwacz 3000l belka 21-27m

Rozważania przed zakupem, opryskiwacz 3000l belka 21-27m

Postprzez gonzo » Śr, 14 lutego 2018, 17:56

Witam, proszę o poradę, jestem na etapie wyboru opryskiwacza. Ma to być maszyna o pojemności 3-3,6 tyś litrów, zaczepiana oczywiście, belka opryskowa 21-27m.
Maszyna wyposażona w sterowanie opryskiem z użyciem sygnału GPS z systemem section control, porządny rozwadniacz boczny 10-12 sekcji roboczych i komputer który pozwoli za kilka lat podłączyć prowadzenie ciągnikiem poprzez elektryczną kierownicę. Obsługują to z tego co znalazłem systemy Muller Touch 800 oraz Arag Delta 80, czy ktoś zna jeszcze jakieś?
Mam też dylemat czy szukać firmy produkującej belki rozkładane niezależnie czy pozostać przy rozwiązaniu jakie mam w aktualnie użytkowanym opryskiwaczu, czyli składanie całości na raz. Mam na polach sporo przeszkód i marzyłem o belce rozkładanej niezależnie ale nie wszyscy producenci to oferują. Mam tu jeszcze inną wątpliwość, czy niezależne rozkładanie belki nie pogarsza jej poziomowania i reakcji na nierówności terenu, przecież dojdzie jakiś siłownik blokujący. Czy ktoś miał do czynienia z takim samym opryskiwaczem z oboma sposobami rozkładania?
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Rozważania przed zakupem, opryskiwacz 3000l belka 21-27m

Postprzez tomekbp » Wt, 27 lutego 2018, 21:37

I jak z tym opryskiwaczem, wybrałeś coś bo szukam podobnego parametrami tj beczka 3tys litrów i belka 27.
Jeśli chodzi o pracę belki to oglądam często pracę Amazone ux belka (27m) i Agrio napa (24m) to prowadzenie belki w agrio wydaje się o wiele lepsze (idzie równiutko, dodam że ux na DC, a napa bez bo słaba hydraulika) także coś w tym może być co piszesz o gorszej pracy przy składaniu niezależnym według całości.
Avatar użytkownika
tomekbp
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Obrazki: 208
Dołączył(a): Pn, 21 stycznia 2013, 14:44
Lokalizacja: Polaskie
Numer GG: 6637172


Powrót do Opryskiwacze