Jak zasysać wodę inżektorem ?

Jak zasysać wodę inżektorem ?

Postprzez Michał » Pn, 25 kwietnia 2016, 14:12

Witam
Chciałbym się zapytać jak podłączyć inżektor aby on pobierał wodę np. z beczki. Na tamtym forum napisali żeby końcówke z filtrem wrzucić do beczki z wodą, drugi koniec do beczki opryskiwacza a ten cienki podpiąć pod któryś rozdzielacz. Ja tak zrobiłem i niestety ale nie ciągnie mi wody. Opryskiwacz to Pilmet Termit 410 stary typ. Ma ktoś pomysł co zrobić żeby to ciągnęło?
Pozdrawiam
Michał
Nowicjusz
 
Posty: 4
Obrazki: 1
Dołączył(a): So, 13 lipca 2013, 13:23
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Jak zasysać wodę inżektorem ?

Postprzez gonzo » Pn, 25 kwietnia 2016, 19:02

W linku poniżej masz dobrze zobrazowane działanie eżektora, tyle że ma on zastosowania np. w rozwadniaczu do zasysania małych ilości płynów. Jeżeli chcesz napełniać opryskiwacz, to lepszym pomysłem jest dodanie zaworu trójdrożnego i przełączenie zasysania ze zbiornika na wlot dodatkowy(zasysanie z beczki) oczywiście przez filtr.

http://www.selmag.pl/foto/ezektor/wariant3.jpg
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Jak zasysać wodę inżektorem ?

Postprzez bloooker » Cz, 28 kwietnia 2016, 14:59

Czy nie prościej zainstalować zawór trójdrożny i przełączać ssanie raz ze zbiornika głównego drugi raz z beczki? Saanie pójdzie wtedy z pełną wydajnością pompy. Eżektor będzie to robił powoli.
bloooker
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 26 lipca 2014, 10:50
Lokalizacja: Wielkopolska


Powrót do Opryskiwacze