Jak rozlewać RSM na zboża- węże czy rozlewaki wielootworowe?

Jak rozlewać RSM na zboża- węże czy rozlewaki wielootworowe?

Postprzez ahme999 » Wt, 24 lutego 2015, 22:59

Głównie chodzi mi o wasze doświadczania z tym związane. Nurtuja mnie dwa zasadnicze pytania;
-czy po rozlewakach sa jakiekolwiek przypalenia
-czy po wezach jest "efekt zebry".
dodatkowo linki do sprawdzonych, najlepiej budzetowych rozwiazan mile widziane. Do rsmu chce przystosowac stara "agromehanike kranj" 400 l 10m, nadaje sie?
Usługi inżynierskie, projekty maszyn, toczenie i frezowanie CNC
Avatar użytkownika
ahme999
Zaczynający przygodę
 
Posty: 34
Obrazki: 14
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:53
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Jak rozlewać RSM na zboża- węże czy rozlewaki wielootworowe?

Postprzez Tomson » Śr, 15 czerwca 2016, 20:31

Witam. ja używałem na zboża końcówek albuz exa 3 otworowe i przypalenia po tym były ale delikatnie na końcówkach liści a to dość szybko się zregenerowało . Moim zdaniem wina tego była taka że belka znajdowała się aż na 1,3m( tabela mówi że taka ma być wysokość) i to powodowało rozbryzgiwanie kropel rsm-u. Ja osobiście w przyszłym roku mam zamiar zainwestować w węże rozlewowe i w rozpylacze ESI 6-cio otworowe na trawy ponieważ z nimi belkę można trzymać dużo niżej.
Tomson
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 15 czerwca 2016, 20:18
Lokalizacja: Sejny

Re: Jak rozlewać RSM na zboża- węże czy rozlewaki wielootworowe?

Postprzez silva » Śr, 15 czerwca 2016, 20:38

Masz wg mnie najlepsze rozlewacz jakie widziałem i najmniej palą, A wysokość można i 2m jeździłem i może lepiej było. A węże to węże w późniejszych fazach chyba konieczne, choć w burakach znam ludzi co leją takimi albuzami i nie pali i mówią właśnie że im wyżej tym lepiej
GERWAZY WYCIĄGNĄł SZABLE I STRZELIŁ
Avatar użytkownika
silva
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 433
Obrazki: 1031
Dołączył(a): Wt, 3 lipca 2012, 21:18
Lokalizacja: Wierzchowiska k. Lublina
Numer GG: 3994722

Re: Jak rozlewać RSM na zboża- węże czy rozlewaki wielootworowe?

Postprzez Tomson » Śr, 15 czerwca 2016, 21:49

ja to zawsze myślałem że im wyżej tym gorzej bo siła spadania jest większa i podczas uderzenia w roślinę kropla rozbryzguje się na mniejsze które nie dają rady spaść na glebę oraz tak samo z ciśnieniem w opryskiwaczu i większe ty większa siła wyrzutu kropli z rozpylacza ale widocznie się mylę . A jaki RSM stosujesz ?
Tomson
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 15 czerwca 2016, 20:18
Lokalizacja: Sejny


Powrót do Opryskiwacze