Brona talerzowa Grano System Shark

Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez wacek21 » Śr, 13 czerwca 2012, 19:39

Jak oceniacie takie agregaty talerzowe ? Są warte swojej ceny ? Myślę po żniwach zbajerować jakąś firme, która tym handluje zeby dali mi takiego na próbe :)
Avatar użytkownika
wacek21
Moderator
 
Posty: 64
Obrazki: 51
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:40
Lokalizacja: Śląsk cieszynski
Numer GG: 11734378

Re: Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez sebekwolkasos » Śr, 13 czerwca 2012, 23:16

@wacek21, u mnie we wsi jest taki agregat od kilku lat, trochę już zrobił od nowości i wykonanie nie jest aż takie złe, choć mogłoby być lepsze. Uważam, że powłoka lakiernicza jest słaba bo pojawiły się ogniska rdzy. Nie zaobserwowałem większych problemów z talerzami i ułożyskowaniem tych talerzy. Konstrukcja agregatu bardzo podobna do UG. Właściciel firmy Grano System jest szwagrem właściciela firmy Agro-Masz. :D Kiedyś byli wspólnikami, dziś są podzieleni. Na mały areał może być. Na ilu ha będzie pracował ten agregat? Słyszałem taką opinie, że te agregaty są dobrej jakości od numeru fabrycznego 1 aż do 100 numeru. Maszyny powyżej 100 numeru nie są już tak dobre jak pierwsze egzemplarze. Firma chciała się pokazać. Omówiony przeze mnie egzemplarz ma numer 67.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez jdpremium » Cz, 14 czerwca 2012, 11:52

Powiem tak; Agro-Masz, Staltech i Grano System to maszyny bardzo podobne bo to wszystko rodzinne powiązania ma ;)
Agro-Masz niektóre częsci robił dla Grano na początkach działań Grano.
Obecnie Agro-Masz stawia gigantyczną halę produkcyjną wraz z lakiernią. Zresztą z posród tych 3 firm Agro-Masz jest numerem jeden.

Pooglądaj te trzy maszyny, porozmawiaj z przedstawicielami handlowymi co do ceny i tyle ;)
jdpremium
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 10:32

Re: Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez Andrzej10 » Cz, 14 czerwca 2012, 12:26

Taki agregat jest dość ciężki. Miałem okazję przejechać się z takim JD 6330 z turem bez balastu z przodu, dość tym bujało a na uwrociach podrywało przód. Wykonania ładne ciekawe jak więcej popracuje. Pozdrawiam
Andrzej10
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 197
Obrazki: 50
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez wacek21 » Cz, 14 czerwca 2012, 14:55

Teraz byłoby do niej roboty z 30ha, a ze sie tak zapytam co Wy wybalibyście ? UG Ares czy takiego Grano System Shark ?
Avatar użytkownika
wacek21
Moderator
 
Posty: 64
Obrazki: 51
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:40
Lokalizacja: Śląsk cieszynski
Numer GG: 11734378

Re: Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez Guzik » Cz, 14 czerwca 2012, 16:11

Po aresie bardzo często na polu widziałem na środku przejazdu kopiec
Guzik
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 298
Obrazki: 113
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:11
Lokalizacja: Powiat Gdański
Numer GG: 33067550

Re: Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez 255 » Cz, 14 czerwca 2012, 18:48

Ja osobiście wolał bym UG, ponoć lepsza jakość i ogólnie mam zaufanie do maszyn z UG.
255
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 23:19

Re: Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez sebekwolkasos » Pt, 15 czerwca 2012, 12:29

Ja też wolałbym UG, też niedługo będę musiał podjąć tą decyzję jak autor tematu. Powodem dlaczego wybrałbym UG jest największe doświadczenie w produkcji agregatów uprawowych w PL i niezła jakość wyrobów tej firmy.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez WinstonSmith » So, 21 września 2013, 21:13

Tak pośrednio w temacie:
Oglądałem dzisiaj na agroshow agregat firmy Grano-System. Jest to agregat Shark z wałem oponowym, półzawieszany, coś jak Unijny Ares Drive.
Zaciekawił mnie ten sprzęt, jedno mnie tylko zastanawia, mianowicie jak idzie manewrowanie takim sprzętem w praktyce, np. przy siewie. Czy mógłby ktoś z kolegów podzielić się wiedzą i podać/zmierzyć/ocenić/wywróżyć/etc. ile może być potrzeba miejsca na uwrocie dla ciągnika z takim agregatem? Oczywiście biorąc pod uwagę że są ciągniki zwrotne i zwrotniejsze, nie wymagam jakiejś precyzji, ot +/- metr.
I pytanie kolejne, jak się taki wał oponowy sprawdza w praktyce?

Z góry dzięki za jakieś info ;)
WinstonSmith
Zaczynający przygodę
 
Posty: 24
Obrazki: 19
Dołączył(a): So, 28 lipca 2012, 16:21

Re: Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez rysiekk » So, 19 października 2013, 20:18

JA proponuje Grano system lepszy jakościowo. co do agro masz nie polecam mieszkam w okolicy i pracują tam znajomi... kiedyś to nawet do ram pługów piasek pchali...
rysiekk
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 19 października 2013, 19:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Brona talerzowa Grano System Shark

Postprzez rysiekk » So, 19 października 2013, 20:21

WinstonSmith napisał(a):Tak pośrednio w temacie:
Oglądałem dzisiaj na agroshow agregat firmy Grano-System. Jest to agregat Shark z wałem oponowym, półzawieszany, coś jak Unijny Ares Drive.
Zaciekawił mnie ten sprzęt, jedno mnie tylko zastanawia, mianowicie jak idzie manewrowanie takim sprzętem w praktyce, np. przy siewie. Czy mógłby ktoś z kolegów podzielić się wiedzą i podać/zmierzyć/ocenić/wywróżyć/etc. ile może być potrzeba miejsca na uwrocie dla ciągnika z takim agregatem? Oczywiście biorąc pod uwagę że są ciągniki zwrotne i zwrotniejsze, nie wymagam jakiejś precyzji, ot +/- metr.
I pytanie kolejne, jak się taki wał oponowy sprawdza w praktyce?

Z góry dzięki za jakieś info ;)

Ja mam agregat grano upraw-siew z wałem packera talerze te średnie... fajna maszyna praktyczna i robotę zrobi choć koń trochę słaby bo tylko 110 km daje radę ale rewelacji niema nie pośpieszysz;)
Ostatnio edytowano Cz, 30 stycznia 2014, 10:17 przez wacek21, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki
rysiekk
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 19 października 2013, 19:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Powrót do Agregaty uprawowe