Pług z odkładnicami ażurowymi

Pług z odkładnicami ażurowymi

Postprzez Ringo » Śr, 8 sierpnia 2012, 12:06

Ostatnio zaczęliśmy myśleć nad zmianą pługa. Padł pomysł, by kupić pług z wyżej wymienionymi odkładnicami, gdyż dziadkowe gleby są dosyć ciężkie i czasami zdarzały się problemy z kruszeniem ziemi podczas orki zwykłym pługiem. Plusem jest również to, że ażurowe odkładnice stawiają mniejszy opór. Jednak nigdy nie mieliśmy styczności z takim pługiem i stąd moja prośba o podzielenie się spostrzeżeniami w tym temacie osób, które z taką maszyną pracowały.
Ringo
 

Re: Pług z odkładnicami ażurowymi

Postprzez gonzo » Śr, 8 sierpnia 2012, 21:35

Mam od kilku lat, na pewno nie wróciłbym do pełnej odkładnicy, jest problem przy orce "totalnego piasku" jeżeli wcześniej był spulchniony, na "razówę" idzie nawet żwirownia.
dobrze kruszy, ziemia wygląda jak po lekkiej uprawie w porównaniu do pługów "standardowych"
Odchodząc od tematu ja kombinuję jak by tu w ogóle przestać pługa używać :D
Ostatnio edytowano Śr, 8 sierpnia 2012, 23:06 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Pług z odkładnicami ażurowymi

Postprzez brzozak2 » Cz, 9 sierpnia 2012, 10:13

a u nas 2 lata temu pottinger na pokazie "super kruszenia" sie zapchal, a wszystkie pelne pojechaly dalej B-)
skubania ziemi miedzy azurami na dobra godzine.
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Pług z odkładnicami ażurowymi

Postprzez gonzo » Cz, 9 sierpnia 2012, 22:26

Ty to masz naprawdę przewalone z tą ziemią :) że może się pchać "perzówa" to rozumiem ale zapchać ? Nie przechodziło jak jechał dalej?
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Pług z odkładnicami ażurowymi

Postprzez brzozak2 » Cz, 9 sierpnia 2012, 23:14

odpychali, za kilka metrow pomiedzy azury wbijala sie znow ziemia, pozniej gruda robila sie wieksza, wieksza i w ogole przestawalo orac. odklejasz takie lomami metrowymi i lekko nie jest.
jak zabije u siebie wal strunowy w atlasie to na jeden 2 godziny skubania czasem sie schodzi we dwoch.
rolniki sie kladli ze smiechu.
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Pług z odkładnicami ażurowymi

Postprzez Guzik » Cz, 9 sierpnia 2012, 23:23

Bo ażur jest na glinę a nie na madę
Guzik
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 298
Obrazki: 113
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:11
Lokalizacja: Powiat Gdański
Numer GG: 33067550

Re: Pług z odkładnicami ażurowymi

Postprzez gonzo » Pt, 10 sierpnia 2012, 00:11

Cóż, jak pisałeś pod zdjęciem o plonie pszenicy to można wybaczyć takiej ziemi trudną uprawę ;) nawet te 60l na zaoranie 1 ha ;) u mnie na zaoranie do 20l/ha ale 8 ton pszenicy ciężko przekroczyć...
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280


Powrót do Pługi