Agro-Masz PO4

Agro-Masz PO4

Postprzez zgred » Wt, 21 stycznia 2014, 19:51

Co sądzicie o 4-ro skibowym pługu obrotowym z Agro-Maszu z zabezpieczeniem na kołek?
Szczególnie interesuje mnie porównanie tej maszyny z używanym zachodnim pługiem kwocie ok. 20tyś, bo tyle brutto teraz kosztuje PO4.
Wiem, że to pewnie inna liga, sam zawsze byłam za zachodnimi producentami, tylko z doświadczenia już wiem ,że kupić używany sprzęt w bardzo dobrym stanie to naprawdę trzeba mieć szczęście i się trochę naszukać, w końcu mało kto sprzedaje idealny sprzęt.
Do orki 35 ha rocznie średnio ciężkiej ziemi lepszy fabrycznie nowy pług polski z gwarancją czy używany zachodni?
Pytanie, które od razu mi się nasuwa czy rozstaw korpusów 85 cm wystarczy do orki po kukurydzy?
Chętnie przeczytam opinie użytkowników tych pługów, a nie tylko osób które je z daleka albo na obrazku widzieli, bo sam jestem osobą tylko od tych obrazków jeśli chodzi o Agro-masz.

Pozdrawiam
zgred
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 21 stycznia 2014, 17:35

Re: Agro-Masz PO4

Postprzez pioter » Wt, 21 stycznia 2014, 22:27

Z jakim ciągnikiem ma pracować ten pług??? 85 między korpusami to za mało do orki po QQ, a 100cm wcale nie będzie za duzo.

za 20 brutto już można poszukać czegoś używanego w dobrym stanie.
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 538
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Agro-Masz PO4

Postprzez zgred » Wt, 21 stycznia 2014, 23:06

Ciągnik z pługiem sobie poradzi bo aktualnie pracuje z czwórką obrotową tylko pług był kupiony właśnie używany i nie orze tak idealnie jakby miał orać, a niestety jestem trochę pedantem w kwestii uprawy roli.
Kukurydzy na razówkę nie orałem nigdy pługiem o rozstawie mniejszym niż 95 cm i nie było problemów, ale tak jak piszesz to 85 cm też wydaje mi się mało, chociaż docelowo przed pługiem planuje talerzówkę puszczać...

Zależy mi aby wypowiedzieli się użytkownicy tych pługów, ponieważ już jakiś czas są produkowane ale mało jest rzeczowych opinii na ich temat.
zgred
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 21 stycznia 2014, 17:35


Powrót do Pługi