Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS

Bizon Z056 i New Holland TC 5070 RS


Cz, 18 czerwca 2026, 14:10
1169
Avatar użytkownika
mirek767
Nowicjusz
 
Posty: 4
Obrazki: 277
Dołączył(a): Cz, 16 sierpnia 2012, 20:20
Lokalizacja: BMN

Opis obrazka

Zmiany

Komentarz przez tomasz086 » Cz, 18 czerwca 2026, 14:34

Gratulacje. Napisz kilka słów na jego temat.
tomasz086
Nowicjusz
 
Posty: 2
Obrazki: 14
Dołączył(a): Pn, 24 listopada 2014, 18:08
Lokalizacja: kuj pom

Komentarz przez Piotrek25 » Cz, 18 czerwca 2026, 15:50

Bizon sprzedany bo widziałem go na Facebooku wystawionego.
Piotrek25
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Obrazki: 72
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 09:14
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Komentarz przez jac4240 » Cz, 18 czerwca 2026, 17:39

Gratulacje, w końcu żniwa będą na siedząco i z klimą :D
jac4240
Zaczynający przygodę
 
Posty: 38
Obrazki: 4
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:12
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Komentarz przez Pawel11441 » Cz, 18 czerwca 2026, 22:33

Gratuluję :brawo: Teraz żniwa to będzie przyjemność :D
Ziemia bez ludzi dziczeje.
Avatar użytkownika
Pawel11441
Zaczynający przygodę
 
Posty: 59
Obrazki: 162
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 20:13

Komentarz przez mirek767 » Pt, 19 czerwca 2026, 10:23

Tomasz - krajowy, 1300 godzin, wygląda na oryginał, do poprawki znaleźliśmy drobiazgi a reszta wyjdzie jak pójdzie w pole
Piotrek - Bizon cieszy już kogo innego
Jac, Paweł - no jeśli będzie jakoś chodził to powinno się odżyć :D
Avatar użytkownika
mirek767
Nowicjusz
 
Posty: 4
Obrazki: 277
Dołączył(a): Cz, 16 sierpnia 2012, 20:20
Lokalizacja: BMN

Komentarz przez rafal111 » Pt, 19 czerwca 2026, 12:56

Kosić bez kabiny to współczuję jeszcze takie zboże po deszczach to człowiek czorny jak imigrant. 300 k pewno trza położyć. Bizon jak z fabryki dziwię się że ludzie kupują i chcą kosić takimi kombajnami zamiast nająć usługę
rafal111
Nowicjusz
 
Posty: 4
Obrazki: 39
Dołączył(a): Śr, 20 grudnia 2017, 13:05
Lokalizacja: Zgierz

Komentarz przez Piotrek25 » Pt, 19 czerwca 2026, 15:04

Nie w każdej części kraju są firmy usługowe,w większości kraju rolnicy wykonują usługi tylko pierw koszą u siebie. ;)
Piotrek25
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Obrazki: 72
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 09:14
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Komentarz przez dawid12 » Pt, 19 czerwca 2026, 18:56

A po za tym firma usługowa najczęściej ma duże maszyny i nie zawsze chce jechać na małe powierzchnie.
dawid12
Zaczynający przygodę
 
Posty: 20
Obrazki: 5
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 12:42
Lokalizacja: BBI

Komentarz przez rafal111 » So, 20 czerwca 2026, 05:30

Liczyłem na takie bzdurne odpowiedzi często są spotykane. Problem jest w mentalności mają 20 ha zboża do wykoszenia trochę pogody ktoś wyjechał to aż się trzęsą czemu nie u nich tylko pojechał do kogoś innego on musi mieć pierwsze nakosi mokrego ale zadowolony bo pierwszy.. co ja mówię 20 ha ludzie mają 5 ha i kupują swój kombajn xd
rafal111
Nowicjusz
 
Posty: 4
Obrazki: 39
Dołączył(a): Śr, 20 grudnia 2017, 13:05
Lokalizacja: Zgierz

Komentarz przez mirek767 » So, 20 czerwca 2026, 06:17

Bizon poszedł wioskę obok właśnie na 5 ha :D ale tecet na 50 ha to w sumie tak samo siem nie opłaca ;)
Avatar użytkownika
mirek767
Nowicjusz
 
Posty: 4
Obrazki: 277
Dołączył(a): Cz, 16 sierpnia 2012, 20:20
Lokalizacja: BMN

Komentarz przez Piotrek25 » So, 20 czerwca 2026, 08:04

8-)
rafal111 napisał(a):Liczyłem na takie bzdurne odpowiedzi często są spotykane. Problem jest w mentalności mają 20 ha zboża do wykoszenia trochę pogody ktoś wyjechał to aż się trzęsą czemu nie u nich tylko pojechał do kogoś innego on musi mieć pierwsze nakosi mokrego ale zadowolony bo pierwszy.. co ja mówię 20 ha ludzie mają 5 ha i kupują swój kombajn xd


Dopóki zboża nie sprzedawałem to było mi to obojętne czy skoszę pierwszy czy w środku czy ostatni. ;)
Ostatnio edytowany przez Piotrek25 w So, 20 czerwca 2026, 08:05; edytowany 1 raz
Piotrek25
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Obrazki: 72
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 09:14
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Komentarz przez Albert » So, 20 czerwca 2026, 16:05

Zaintrygował mnie tą tezą, mógłby rozwinąć?
Albert
 
Posty: 0
Obrazki: 10
Dołączył(a): Wt, 27 listopada 2018, 21:13
Lokalizacja: Lubawa

Komentarz przez jac4240 » So, 20 czerwca 2026, 17:18

Pewnie chodzi oto że zwykle na początku żniw są lepsze ceny, niż na końcówce gdy magazyny są już zasypane
jac4240
Zaczynający przygodę
 
Posty: 38
Obrazki: 4
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:12
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Komentarz przez Piotrek25 » So, 20 czerwca 2026, 18:07

Też,a po drugie u nas w zeszłym roku na koniec żniw nik już nie skupował a ja nie mam miejsca żeby trzymać i co wtedy???
Piotrek25
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Obrazki: 72
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 09:14
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Komentarz przez Albert » So, 20 czerwca 2026, 21:44

To może zamiast kupować kombajn przeznaczyć te pieniążki na jakis magazyn/silos(y) i sprzedawać gdy cena będzie lepsza niż w żniwa? Wydaję mi się, że mialo by to większy sens. I w sumie tak sam zrobiłem. I sobie chwalę. Z tym, że u mnie kombajnów pod dostatkiem. No i na samą o staniu w kolejce pod skupem oraz posiadaniu całego zastępu przczep tylko po to żeby stać z nimi w tej kolejce, aż mnie zbiera na omdlenia
Albert
 
Posty: 0
Obrazki: 10
Dołączył(a): Wt, 27 listopada 2018, 21:13
Lokalizacja: Lubawa

Komentarz przez Rollermix » N, 21 czerwca 2026, 10:46

Ciekawa teza Piotrek że u nas nikt nie skupował xD
Rollermix
Nowicjusz
 
Posty: 6
Obrazki: 48
Dołączył(a): N, 15 czerwca 2014, 15:39
Lokalizacja: Opatów

Komentarz przez Piotrek25 » N, 21 czerwca 2026, 11:51

Mówię u siebie w okolicy a jest 5 skupów,do twojego pracodawcy mam 20km to już nie moje okolice. ;)
Piotrek25
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Obrazki: 72
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 09:14
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Komentarz przez Rollermix » Pn, 22 czerwca 2026, 11:51

To daleko? :think:
Rollermix
Nowicjusz
 
Posty: 6
Obrazki: 48
Dołączył(a): N, 15 czerwca 2014, 15:39
Lokalizacja: Opatów

Komentarz przez Piotrek25 » Pn, 22 czerwca 2026, 13:31

Do dwóch najbliższych mam około 2km,do twojego pracodawcy jadę na pusto a wracam załadowany ale już z rok u nich nie byłem.
Piotrek25
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Obrazki: 72
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 09:14
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Komentarz przez grigorij » Pn, 22 czerwca 2026, 21:34

rafal111 napisał(a):Liczyłem na takie bzdurne odpowiedzi często są spotykane. Problem jest w mentalności mają 20 ha zboża do wykoszenia trochę pogody ktoś wyjechał to aż się trzęsą czemu nie u nich tylko pojechał do kogoś innego on musi mieć pierwsze nakosi mokrego ale zadowolony bo pierwszy.. co ja mówię 20 ha ludzie mają 5 ha i kupują swój kombajn xd


No u mnie właśnie około 20 ha zbóż i jest kombajn :mrgreen: ale też się człowiek zastanawia czy nie lepiej wynająć usługę. Po pierwsze, wezmę duży kombajn to w tęgim łanie leci bez problemu, a u nas tym małym kosić szczególnie żyto hybrydowe to bywało różnie. Następna sprawa, mam możliwość usługi koszenia z odwozem i zmieleniem ziarna w rękaw, zapakują i tylko brać do karmienia. I trzecie, najważniejsze, zasoby ludzkie. Dobrze jak jest komu pomóc przy odwozie, rozładunku, zastąpić w oborze te kilka udojów. Widzę na swoim przykładzie , pomocników ubywa, a roboty przybywa. I zakup jakiegoś ładnego egzemplarza to już dziesiątki tysięcy złotych. A na dwa dni pracy średni biznes. Do traw i kukurydzy też wynajmuję, terminowo jest spoko, robota wykonana bardzo dobrze. Ale to każdy musi sam na swoim przykładzie wybrać najlepszą opcję.
Avatar użytkownika
grigorij
Nowicjusz
 
Posty: 9
Obrazki: 39
Dołączył(a): Pn, 18 sierpnia 2014, 20:53
Lokalizacja: Podlaskie USA

Komentarz przez rafal111 » Wt, 23 czerwca 2026, 06:10

Dokładnie tak jest przy hodowli u mnie ta sama sytuacja 20 ha zboża i nigdy nie miałem kombajnu. Miałem okazję zakupić tc po wuju ojciec się nawet napalil tylko że nie ma mnie kto zastąpić w oborze a wiadomo kupując taki kombajn to trzeba przynajmniej wykosić te 150 ha w sezonie bo inaczej nie widzę sensu posiadania. 150 ha z dojazdami można liczyć 150 h do tego serwis przygotowanie do sezonu można doliczyć z 50 h już mamy 200 h które gdzieś trzeba ukraść żeby móc się tym zająć jak nie ma komu zastąpić to sobie można palcem w bucie poruchac
rafal111
Nowicjusz
 
Posty: 4
Obrazki: 39
Dołączył(a): Śr, 20 grudnia 2017, 13:05
Lokalizacja: Zgierz

Komentarz przez jac4240 » Wt, 23 czerwca 2026, 10:27

Wszystko fajnie gdy usługi są dostępne i wykonywane na właściwym poziomie...
jac4240
Zaczynający przygodę
 
Posty: 38
Obrazki: 4
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:12
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Komentarz przez mirek767 » Wt, 23 czerwca 2026, 16:58

rafal111 napisał(a):Dokładnie tak jest przy hodowli u mnie ta sama sytuacja 20 ha zboża i nigdy nie miałem kombajnu. Miałem okazję zakupić tc po wuju ojciec się nawet napalil tylko że nie ma mnie kto zastąpić w oborze a wiadomo kupując taki kombajn to trzeba przynajmniej wykosić te 150 ha w sezonie bo inaczej nie widzę sensu posiadania. 150 ha z dojazdami można liczyć 150 h do tego serwis przygotowanie do sezonu można doliczyć z 50 h już mamy 200 h które gdzieś trzeba ukraść żeby móc się tym zająć jak nie ma komu zastąpić to sobie można palcem w bucie poruchac


Wszystko to prawda i ma sens jeśli są dostępne kombajny. Też mieliśmy poważny dylemat czy budować magazyn na zboże czy wymienić kombajn i uznaliśmy że ciężko było by nam polegać na usłudze szczególnie patrząc na pogody w ostatnich latach gdzie czasami na ukoszenie czegoś w ciągu dnia jest okienko 1-2 godzinne. Może i trochę godzin trzeba poświecic na przygotowanie maszyny w ciągu sezonu, ale pewnie bardziej bolały by stracone godziny gdy była by pogoda po deszczu a nie było by nic skoszone, nie było by słomy do belowania, bel do zwożenia, ziarna do wywiezienia na skup zwłaszcza że przy hodowli to wszystko robi się pomiędzy zwierzętami.
Też fakt że obecnie zysk z przechowania zboża żaden przyczynił się do tego że wybraliśmy wymianę kombajnu na maszynę którą idzie szybciej skosić i w zaoszczędzonym czasie wywieźć część zboża na skup żeby nie tracić czasu i miejsca na przewalanie tego
Ostatnio edytowany przez mirek767 w Wt, 23 czerwca 2026, 17:05; edytowany 1 raz
Avatar użytkownika
mirek767
Nowicjusz
 
Posty: 4
Obrazki: 277
Dołączył(a): Cz, 16 sierpnia 2012, 20:20
Lokalizacja: BMN

Komentarz przez grigorij » Śr, 24 czerwca 2026, 20:45

rafal111 napisał(a):Dokładnie tak jest przy hodowli u mnie ta sama sytuacja 20 ha zboża i nigdy nie miałem kombajnu. Miałem okazję zakupić tc po wuju ojciec się nawet napalil tylko że nie ma mnie kto zastąpić w oborze a wiadomo kupując taki kombajn to trzeba przynajmniej wykosić te 150 ha w sezonie bo inaczej nie widzę sensu posiadania. 150 ha z dojazdami można liczyć 150 h do tego serwis przygotowanie do sezonu można doliczyć z 50 h już mamy 200 h które gdzieś trzeba ukraść żeby móc się tym zająć jak nie ma komu zastąpić to sobie można palcem w bucie poruchac


U mnie jest leciwy dyliżans, prawie tyle samo w gospodarstwie co ja na świecie :lol: ale tak jak mówisz kupić coś drogiego na 20 ha to średnio. Tym bardziej jak wszystkie zboże przerzucasz przez rogate. W przypadku Mirka to dużo zboża na handel, więc też rozsądnie zrobił, ale to moja opinia.


Jac4240, masz wpisaną lokalizację Sokołów Podlaski, krowiarze są więc chyba nie ma problemu kogoś ogarnąć? Są krowy to i usługi, firmy paszowe bardziej zaglądaja.
Avatar użytkownika
grigorij
Nowicjusz
 
Posty: 9
Obrazki: 39
Dołączył(a): Pn, 18 sierpnia 2014, 20:53
Lokalizacja: Podlaskie USA

Powrót do Bizon Z050 i Z056 "Super"