Magazyny środków ochrony.

Magazyny środków ochrony.

Postprzez bobek » Pt, 8 czerwca 2012, 10:31

Jak przechowujecie środki, w czym je trzymacie. Macie jakieś tablice informacyjne i ostrzegawcze na drzwiach wejściowych?
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 243
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez andrzej2110 » Pt, 8 czerwca 2012, 10:39

Ja mam poleczkę w osobnym pomieszczeniu. Trzymam tam jeszcze nawozy i ropę. Czyli wszystkie niebezpieczne środki są w jednym osobnym miejscu.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez wiesmag » Pt, 8 czerwca 2012, 21:00

Andrzej-czyli źle-oficjalnie kupuję akurat tyle ile mi potrzeba :)
w realu to mam tylko do środków i odżywek dolistnych taki duży regał w piwnicy,oczywiście każdy może z domowników tam wejść,zamykany nie jest-czyli też źle.
tak naprawdę to mało które gospodarstwo ma odpowiedni magazyn,z własną kanalizacją,pojemnikiem na odpady,z ubraniami zmiennymi,wentylacją,środkami do neutralizacji.
myślę że nie mamy czym się chwalić-większość z nas-jakie jest życie każdy wie-magazyn-przecież to nie realne w małych,średnich gospodarstwach.

oficjalnie-kupujemy tyle ile nam potrzeba na daną chwilę-tak na razie wolno.
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez andrzej2110 » Pt, 8 czerwca 2012, 21:08

Nawet kupując tyle ile nam obecnie potrzeba musisz mieć takie miejsce. Tak nam mówili na szkoleniu odnośnie uprawnień na pryskanie. Środki można przechowywać albo w osobnym pomieszczeniu albo w metalowej szafce zamykanej na klucz.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez Romek6340 » Pt, 8 czerwca 2012, 21:25

Ja mam w garażu przeznaczoną na to oddzielną metalową szafkę. Tak więc podstawy bhp już są spełnione
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez wiesmag » Pt, 8 czerwca 2012, 21:29

To chyba na każdym szkoleniu inaczej szkolą :D -każdego roku może inaczej-jak byłem słuchaczem to właśnie tak ja pisałem obowiązywało :D (może tak tylko wykładał-przysnąć nie przysnąłem,akurat na to zwracałem uwagę)
i bądź tu mądry,i spełniaj warunki-szkolą a sami są niedouczeni.

a to że są słabo doszkoleni też mi się tak wydawało(nie tylko mnie,było nas tam dużo),bo jeden wykłada jedno,przychodzi drugi i przeczy pierwszemu-takie było szkolenie :lol:
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez andrzej2110 » Pt, 8 czerwca 2012, 22:37

Tylko kasę wyciągają. Nic więcej.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez wiesmag » Pt, 8 czerwca 2012, 22:45

Papier potrzebny to się szkolimy,a co roku więcej tych środków na papier-kilkanaście lat temu to nikt im się nie szkolił-koleś robił to szkolenie-śmiałem się z niego,po jaką cholerę,do czego ci to potrzebne,i było to niepotrzebne,zresztą i tak mu wygasło,robił jak to było jeszcze bezterminowe-zabawne to że myśli że jeszcze jest bezterminowe i na teraźniejsze szkolenia się nie wybiera :lol:
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez deer » So, 9 czerwca 2012, 16:56

Ja zrobiłem oddzielne pomieszczenie wg. mojego widzimisię. Jeśli ktoś wam będzie pierdoły wpierał że są przepisy nakazujące jakieś tam specjalne: regały, wentylację cuda wianki to niech wam pokaże je, albo poda przepis. Nie ma takich przepisów dla rolników są tylko zalecenia. Co innego jak zatrudniamy pracowników, to wtedy podchodzimy pod takie same przepisy jak hurtownie czy sklepy SOR.

U mnie jest tak: Z zewnątrz są normalne drzwi nie oznakowane (co mam złodziejowi pokazywać gdzie ma się udać :) ) wchodzisz do pomieszczenia takiego samego wielkiego jak pomieszczenie z chemią ok 4x4m i dopiero na drzwiach wejściowych do właściwego magazynu są oznakowania. Jest to pomieszczenie dobrze zaizolowane cieplnie z podłogą łatwo zmywalną - żywica epoksydowa. Wewnątrz regały na każdej ścianie i w posadzce bezodpływowa studzienka. Regały z belek drewnianych i płyty OSB. Jest oświetlenie i wentylacja mechaniczna włączana z tego przedsionka właściwego pomieszczenia na chemię. U mnie się czepiali że drzwi nie oznakowane na zewnątrz, zapytałem czy jak miejscach użytecznośći publicznej muszą być oznaczone toalety to na drzwiach wejściowych też wisi znak WC ? :)
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez bobek » So, 9 czerwca 2012, 17:26

Byłem w jednym miejscu, gdzie biobed i magazyn środków spełniał wszystkie wymogi. Było kilka ale... była to placówka zależna od uczelni państwowej, lokalizacja byłą w sąsiedztwie dużego zbiornika wodnego, samo locco gospodarstwa znajdowało się w dolinie, jednostka zatrudnia pracowników. Ponoc jest to jedyne miejsce w Polsce gdzie takie warunki są spełnione.

My osobiście trzymamy środki i opakowania w regałach oraz szczelnych pojemnikach izolowanych. Wszystko zamykane na kłódki, oznaczone znakami ostrzegawczymi, pomieszczenie w którym stoją jest wentylowane naturalnie i również zamykane na kłódkę i zaopatrzone w znaki informacyjne i ostrzegawcze.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 243
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez pawelek250 » So, 9 czerwca 2012, 18:49

U mnie na środki ochrony roślin przeznaczona jest szafa pancerna w oddzielnym pomieszczeniu .
pawelek250
Nowicjusz
 
Posty: 3
Obrazki: 10
Dołączył(a): So, 9 czerwca 2012, 17:41
Lokalizacja: lubelskie

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez wiesmag » So, 9 czerwca 2012, 19:21

Ja zapytam inaczej-trochę też odnośnie magazynu,ile wydajecie na śor-może lepiej to by obrazowało kto jaki magazyn potrzebuje-sąsiad np. nie potrzebuje żadnego magazynu :lol:
w 2,5 tyś się w tym roku zmieszczę-chyba
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez deer » So, 9 czerwca 2012, 19:33

W sumie nie liczyłem ile na chemie sama wydaję ale pewnie rocznie zakręci się koło 100 tys rocznie.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez wiesmag » So, 9 czerwca 2012, 19:55

No i właśnie to obrazuje różnicę jaka miedzy nami istnieje,jak i również magazynu-deer dobry pokoik a ja dobrą apteczkę :lol:
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez andrzej2110 » N, 10 czerwca 2012, 19:02

bobek napisał(a):Byłem w jednym miejscu, gdzie biobed i magazyn środków spełniał wszystkie wymogi. Było kilka ale... była to placówka zależna od uczelni państwowej, lokalizacja byłą w sąsiedztwie dużego zbiornika wodnego, samo locco gospodarstwa znajdowało się w dolinie, jednostka zatrudnia pracowników. Ponoc jest to jedyne miejsce w Polsce gdzie takie warunki są spełnione.

My osobiście trzymamy środki i opakowania w regałach oraz szczelnych pojemnikach izolowanych. Wszystko zamykane na kłódki, oznaczone znakami ostrzegawczymi, pomieszczenie w którym stoją jest wentylowane naturalnie i również zamykane na kłódkę i zaopatrzone w znaki informacyjne i ostrzegawcze.

To pewno z tego miejsca pokazywali na szkoleniu film.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez bobek » N, 10 czerwca 2012, 19:13

Tak, miałem szkolenie kilka tygodni temu i film był właśnie z Żelaznej. Jeżeli pryskali MF255 z Hardim Rangerem 2500 to ten sam. ;D
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 243
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez andrzej2110 » N, 10 czerwca 2012, 19:33

I pryskał nad jakimś stawem a za studnie na polu rzepaku robiło jakieś koło wycięte z czegoś białego. U nas prowadzący szkolenie powiedział ze na filmie jest to pokazane z przesadą. Chodziło miedzy innymi o transport środków ze sklepu do gospodarstwa i wygląd magazynu.
Ostatnio edytowano Pn, 11 czerwca 2012, 22:28 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia, poprawnie pisze się "przesadą", autor posta napisał "przesado"
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez gonzo » Wt, 12 czerwca 2012, 16:04

Wracając do tematu mam pomieszczenie a raczej część budynku w której składuję materiał siewny i przypuśćmy że w szafie "chemię". Robi się jej jednak tyle że zaraz będę adaptował pomieszczenie 4x4 na magazynek, tak sam dla swojej wygody i dla spokoju od arimr oraz innych piorinów. Jak podsumowałem tegoroczne wydatki na chemię i odżywki to nowe autko ;/ trzeba więc zacząć o to dbać z czystej troski o własny portfel.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez dawid12 » Wt, 12 czerwca 2012, 16:08

Mój tato jak robił kurs na opryskiwacz to prowadzący mówił że szafka na SOR może być ze starej lodówki :D. A że mieliśmy takową to dorobiliśmy zamknięcie jest darmowa szafka ;]
dawid12
Zaczynający przygodę
 
Posty: 20
Obrazki: 5
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 12:42
Lokalizacja: BBI
Numer GG: 8762732

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez bobek » Wt, 12 czerwca 2012, 18:09

U nas jest lodówka i zamrażarka, docelowo ma być jeszcze jedna lodówka.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 243
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez michalk » Śr, 13 czerwca 2012, 07:09

ja też mam zamrazarke na środki oczywiscie z tabliczka ostrzegawcza:)
michalk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 40
Obrazki: 91
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 19:54

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez Andrzej10 » Cz, 14 czerwca 2012, 12:21

Ło to ta metoda na lodówkozamrażarkę jest modna. Też takową posiadam, tylko że lekko nie oznakowana. Pozdrawiam
Andrzej10
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 197
Obrazki: 50
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez andrzej2110 » Cz, 14 czerwca 2012, 13:00

Początkowo też miałem montować starą lodówkę na ścianie ale zrobiłem poleczkę w tym pomieszczeniu i na razie tak jest.
Ostatnio edytowano Pt, 15 czerwca 2012, 11:27 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez marek » So, 16 czerwca 2012, 13:05

A ja dorwałem izotermę z Poloneza Trucka, siostra dorysowała stosowne literki i gra. Szczelne jest, drzwiczki zamykane na kłódkę. Do tego w socjalce w szafie wisi kombinezon,maska z filtrem węglowym i gogle :)
marek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 57
Obrazki: 42
Dołączył(a): So, 16 czerwca 2012, 12:53

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez blackdevil » Pt, 22 czerwca 2012, 19:43

Ja mam starą metalową szafkę jeszcze kiedyś z warsztatów przywiozłem tam trzymam środki ochrony roślin szafka zamknięta na klucz.Może dla części was to jest hmm głupota lub powiecie że to tylko po to aby rolnik kasę wydał ale jeśli na gospodarstwie są mali pomocnicy to nie warto ryzykować
Są dwa rodzaje cierpliwości: tolerowanie tego, co lubisz, i tolerowanie tego, czego nienawidzisz.
Avatar użytkownika
blackdevil
Zaczynający przygodę
 
Posty: 32
Obrazki: 30
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 16:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez wiesmag » Pn, 6 sierpnia 2012, 21:03

Nam się stawia wymogi bezpieczeństwa,a co powiecie o tym http://uwaga.tvn.pl/59977,news,,rakotworcze_hcb_nad_baltykiem,reportaz.html :oops:
To są przekręty-a malutkiego za gramy udupić spróbują.
Już wolę Chiny ludowe-kogoś przynajmniej by ścieli ;)
Ostatnio edytowano Wt, 7 sierpnia 2012, 21:12 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez gonzo » Pn, 6 sierpnia 2012, 21:32

"Oto Polska właśnie". "Jak kochać to księżniczki, jak kraść to miliony". No i kolejne: "Co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie"
Niestety tak u nas jest będzie jeszcze długo. Mnie czy Ciebie, rolnika udupią bo nie zdałeś pustych opakowań po środkach które kilka razy wypłukałeś bo raz że człowiek uważa żeby nie truć niepotrzebnie a dwa szkoda pieniędzy bo środki drogie. Taki może trzymać 13 tyś ton jednej z bardziej trujących substancji na ziemi i nikt mu nic nie zrobi. Masz rację w Chinach by go chociaż powiesili... Nóż się w kieszeni otwiera.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez wiedman » N, 28 kwietnia 2013, 15:36

w czym najlepiej trzymać środki ochrony roślin a w czym trzymacie
wiedman
Zaczynający przygodę
 
Posty: 27
Obrazki: 0
Dołączył(a): So, 30 marca 2013, 21:57

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez wiesmag » N, 28 kwietnia 2013, 17:33

W szczelnych,oryginalnych opakowaniach,z dala od źródeł ognia,żywności i pasz,oraz środków łatwopalnych-w pomieszczeniu niedostępnym dla dzieci i osób trzecich.
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez gonzo » N, 28 kwietnia 2013, 20:43

:D Aleś pojechał
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez Stasiek_84 » Pn, 29 kwietnia 2013, 20:37

sama prawda, jeszcze pomieszczenie powinno mieć dobrą wentylacje żeby wchodząc po środki nie zostać tam zagazowanym
Avatar użytkownika
Stasiek_84
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 180
Obrazki: 64
Dołączył(a): Wt, 29 stycznia 2013, 10:51
Lokalizacja: Warmia i mazury, powiat Olsztyn
Numer GG: 1561556

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez wredzioch » Wt, 21 stycznia 2014, 14:11

Ja trzymam w osobnym garażu, który mam na działce, co by nic sie złego nie stało. No i zamykam go zawsze, tylko ja mam klucze. Dzieciakom to różne rzeczy strzelają do głowy, więc zawsze lepiej mieć wszystko zamknięte na klucz.
wredzioch
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt, 21 stycznia 2014, 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez Bukaciarnia.pl » Cz, 23 stycznia 2014, 14:04

oj tabliczki muszą wisieć, bo potrafią się do tego przyczepić
porządna szafa z porządnym zamknięciem
i zawsze w oryginalnym opakowaniu. Miałem nieprzyjemność zamienić opakowanie domowej chemii do czyszczenia i nie było ciekawie, kiedy pani domu zabrała się za porządki :(
Zapraszam na portal branżowy dla hodowców bydła - Bukaciarnia.pl
Notowania rynku wołowego | Forum hodowców bydła | Porady ekspertów na temat żywienia i hodowli bydła
Avatar użytkownika
Bukaciarnia.pl
FIRMA
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz, 23 stycznia 2014, 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez andrzej2110 » N, 27 kwietnia 2014, 17:06

A co robicie ze starymi opakowaniami po ŚOR?? Czy według przepisów kombinezon musi być za każdym razem nowy czy może być używany wielokrotnie jeśli nie jest podarty??
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez gonzo » N, 27 kwietnia 2014, 17:32

Zdaję do miejsc zakupu, np. Agrolok nawet to wymusza.
Kombinezon na rok mi wystarcza i tego się będę trzymał .
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez krzysztofagriculture » Pt, 8 sierpnia 2014, 09:33

Ja również postanowiłem poświęcić na to może nie za duże, ale jedno całe pomieszczenie. Wszystko jest oznakowane i zamknięte na klucz, bo osoby postronne pomimo zakazów i tak czasami próbują się tam dostać. -.-
krzysztofagriculture
Zaczynający przygodę
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pn, 21 lipca 2014, 08:12
Lokalizacja: Pruchnik

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez KarolB » N, 7 grudnia 2014, 21:00

Ja muszę się za to wziąć i zrobić z tym porządek. Mam już wygospodarowane pomieszczenie, brakuje mi oznaczeń i właśnie dobrego zamknięcia. Uważam, że takie pomieszczenie mimo wszystko powinno być standardem.
KarolB
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 7 grudnia 2014, 20:43
Lokalizacja: lubelskie

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez rani10 » Pn, 8 grudnia 2014, 20:25

tak ja ma takie nie za pomnij dodać pojemnik z trocinami i szczotkę i szufelkę
rani10
Zaczynający przygodę
 
Posty: 21
Dołączył(a): N, 7 grudnia 2014, 20:58
Lokalizacja: kisielice
Numer GG: 1380049

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez HirotatoGouda » Pt, 8 kwietnia 2016, 11:57

Odpowiednie oznakowanie itp. to podstawa. Ja nie tak dawno nabywałem często produktów związanych z BHP i przechowywaniem konkretnych środków http://meblownia.pl/category/narzedzia-hoegert-przechowywanie-narzedzi . Jeśli znajdzie się ktoś z kontroli, kto będzie 'upierdliwy' to do wszystkiego może się przyczepić, także do braku np. konkretnej odzieży.
HirotatoGouda
FIRMA
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 8 kwietnia 2016, 11:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Magazyny środków ochrony.

Postprzez wiesmag » Pt, 15 lipca 2016, 21:35

Ja zrezygnowałem z magazynu ŚOR-"kupuję na bieżąco i w opakowaniach takich które zużywam w całości" :mrgreen:
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063


Powrót do BHP, bezpieczna zagroda