Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Ursusa

Polska myśl techniczna

Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Ursusa

Postprzez Ringo » Pn, 4 czerwca 2012, 19:38

Czas zacząć dyskusję na temat przyszłości polskich traktorów. Ostatnio w rolniczych mediach widać coraz częściej reklamę Ursusa, co jest ogromnym plusem. Na promocję wpływa również niedawno otwarty salon firmowy fabryki oraz powstanie URSUS RALLY TEAM. Ursus 11024, czyli dawny 8024 w nowej masce pojawia się u dilerów (http://otomoto.pl/ursus-11024-110km-802 ... 77011.html). Niedługo w sprzedaży ma się pojawić Ursus 14034 o mocy 141KM, który jest skokiem technologicznym w porównaniu do wcześniejszych traktorów wychodzących spod tej bandery. Widać, że nowy właściciel stara się o odzyskanie renomy, jednak z drugiej strony model 5034, który ma część chińskich podzespołów może odstraszyć. Zreszta mi także nie podoba się wprowadzenie go do sprzedaży pod marką Ursus.
Jak myślicie, czy Ursus ma szanse w końcu stanąć na nogi i konkurować z takimi markami jak Zetor czy Farmtrac?
Ringo
 

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez MECHANIZATOR » Pn, 4 czerwca 2012, 20:40

Nie sądzę - próba ratowania spóźniona o dobre 10-15 lat

W weekend byłem na targach w Kąkolewie koło grodziska wlkp i nyło kilka modeli ursusa - zainteresowanie niskie - wręcz zerowe
Avatar użytkownika
MECHANIZATOR
Zasłużony dla forum
 
Posty: 217
Obrazki: 32
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez lisek95 » N, 10 czerwca 2012, 12:31

@MECHANIZATOR dobrze mówisz, no ale lepiej późno niz wcale. Ja osobiście nigdy nie stałem za ursusem ale jak zobaczyłem te nowe modele z serii H no to spodobały mi sie odrazu teraz tylko poczekać ok. 5 lat i będziemy wiedzieli czy to dalej takie same gów*o jak i kiedyś czy jednak ciagnik warty uwagi :D
lisek95
 

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez Romek6340 » N, 10 czerwca 2012, 18:30

Dokładnie lepiej późno niż wcale. Oczywiście przez ostatnie parę lat stracili masę potencjalnych klientów ale jeżeli sprzęt okaże się niezawodny, będzie konkurencyjny ceną i wyposażeniem to na pewno kupiec się znajdzie chociaż by ze względy na jakiś sentyment do Ursusa.
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez Banita » Śr, 22 sierpnia 2012, 17:35

Mnie bardzo ucieszyła informacja o przejęciu Ursusa przez Warfamę, bo zawsze darzyłem wielkim sentymentem polską legendę i nie mogłem przeboleć tego, że doprowadzono praktycznie do jej upadku. Na szczęście nie wszystko stracone. Zgodzę się z tym, ze lepiej ratować firmę późno, niż wcale i myślę, że ten plan się powiedzie. Wspomniano tu o targach w Kąkolewie i niskim zainteresowaniu, a ja ze swojej strony mogę napisać o targach w Kielcach i tam zainteresowanie było olbrzymie. Dajmy tej firmie jeszcze kilka kwartałów i dopiero wtedy będziemy ją oceniać (choć efekty zmian będą widoczne dopiero za kilka lat - taka specyfika branży). Ważne, że coś się ruszyło i jest szansa na to, że będziemy mieli mocnego producenta sprzętu rolniczego. Wszystkim nam powinno na tym zależeć.
Ostatnio edytowano Cz, 23 sierpnia 2012, 21:45 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki
Banita
 

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez Pawel675DT » Śr, 22 sierpnia 2012, 19:21

Niech ten producent trochę mniej sobie życzy za maszyny, bo cenią się jak żyd za matkę...
Jestem ciekaw kto im będzie to kupował
Pawel675DT
 

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez Banita » Cz, 23 sierpnia 2012, 14:54

Uważasz, że jest drogo? W porównaniu ze sprzętem zagranicznych (głównie zachodnich) firm ciągniki Ursusa wypadają korzystanie pod względem ceny. Cena na poziomie stu kilkunastu tysięcy za dobrej jakości traktor raczej nie jest porażająca - moim skromnym zdaniem, to niezła oferta. Myślę, że kupcy się znajdą - pamiętaj, że oprócz kosztów samego ciągnika, trzeba też brać pod uwagę jego utrzymanie. A pod tym względem Ursus będzie miał sporą przewagę ceny, bo np. serwis nie uderzy aż tak po kieszeni. W ogólnym rozrachunku wychodzi się na spory plus. Ile Twoim zdaniem powinny kosztować te ciągniki?
Banita
 

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez Pawel675DT » Cz, 23 sierpnia 2012, 15:27

Proszę czytaj ze zrozumieniem.
Niech ten producent trochę mniej sobie życzy za maszyny


Czy widzisz tu słowo traktor ?
Pawel675DT
 

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez gonzo » Cz, 23 sierpnia 2012, 19:45

Banita reklamę prowadzisz? Jeżeli tak to łamiesz regulamin, miejsce firm jest w ich dziale ;)
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez Banita » Pn, 27 sierpnia 2012, 17:15

Co do maszyn - ok, masz rację i słowo traktor nie pada. Rozpędziłem się ;) A co do reklamy, to niestety - nikt mi za to nie płaci (ale jeśli ktoś taki się zgłosi, to przyjmę z otwartymi rękoma ;D). Być może Gonzo jestem przewrażliwiony. W Internecie spotykam się ostatnio jedynie z nagonką na Ursusa i trochę mnie to wkurza. Dajmy tej firmie trochę czasu i dopiero potem oceniajmy. Jeśli faktycznie pójdzie im kiepsko, to sam będę w gronie krytyków. Ale póki co nie rozumiem tej niechęci. Zresztą to dotyczy wielu innych polskich firm/producentów. Polacy zamiast cieszyć się z tego, że komuś może się udać, to natychmiast atakują, obrażają i życzą jak najgorzej. A ja trzymam za Ursusa (i wiele innych rodzimych firm) kciuki i wierzę, że im się uda. Ot, cała filozofia. Mam nadzieję, że kar nie będzie ;)
Banita
 

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez SZYMANOX » Wt, 28 sierpnia 2012, 20:19

Co słychać w lubelskiej fabryce ? Chyba w składalni... Ogólnie to jakoś mi nie podchodzą te ciągniki na podstawie Hattata ...
KPK Kumurun Team
Avatar użytkownika
SZYMANOX
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 20
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 20:09
Numer GG: 22732112

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez Banita » Cz, 30 sierpnia 2012, 09:54

Ale z tego co widzę, to Ty jesteś fanem Belarusów, więc ciężko byś docenił jakiegoś Ursusa ;) A co do składalni, to ciągniki zachodnich producentów składane są (albo nawet w całości produkowane) w Chinach i jakoś większość ludzi je podziwia. Nie zdziwiłbym się, gdyby w przypadku Belarusów było podobnie, bo tam u nich teraz połowa gospodarki do Chińczyków należy... Jak już wspominałem - dajmy Ursusowi czas i potem będziemy narzekać. Twoje zdanie oczywiście szanuję - nie podchodzą Ci - ok, masz do tego prawo.
Banita
 

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez SZYMANOX » So, 1 września 2012, 19:32

Ursusy mi się podobały ale te ostatnie wypusty z fabryki w Warszawie na podzespołach Landini i Perkinsa w masce typu mido ;) Kiedyś czytałem komentarze na temat Polmota H czyli Ursusa H czyli Hattata :D i ktoś pisze że to jest to samo co Valtra bo ma taki sam dywanik i pedały i kierownice i coś tam jeszcze poza tym jest montowana obok Valtry ,i do tego jest tańszy o połowę :P
Co do Belarusa to jeszcze nie znalazłem napisu China na ciągniku :D
KPK Kumurun Team
Avatar użytkownika
SZYMANOX
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 20
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 20:09
Numer GG: 22732112

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Ursusa

Postprzez farmer.piotr » Pn, 6 stycznia 2014, 01:29

ciekawe jak sie zaprezentuje te 15014. wazne ze firma sie powoli rozwija. moze cos z tego bedzie.
Avatar użytkownika
farmer.piotr
Zaczynający przygodę
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn, 6 stycznia 2014, 01:25
Lokalizacja: Izdebno

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Ursusa

Postprzez qazxw » So, 11 stycznia 2014, 17:31

Prawda jest taka że albo ursus złoży fajną serię 60-100km super prostą z jakąś skrzynią z rewersem (byle nie ta co w ft jest bo jednak to szajs) tylko jakąś mniej bogatą w przełożenia ale dość zestopniowane z kabiną 4x4 i przeciętnymi parametrami hydrauliki i gabarytów i to wszystko za cenę jak najniższą albo koniec bo taki ciągnik kupi ktoś kto się nie załapie na dofinansowanie i wszelkiego rodzaju komunalka. Mając do wyboru teraz ursusa za 140k albo df za 170k netto dostając dofianansowanie każdy wybierze dfa bo całkiem inny i lepszy a te 15k to co to jest. Takie moje zdanie, zrobić prostą solidną konstrukcję wszystko mechaniczne i to za małą cenę
Avatar użytkownika
qazxw
Zaczynający przygodę
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz, 11 lipca 2013, 16:07
Lokalizacja: Małopolska
Numer GG: 48250882

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Ursusa

Postprzez adikpl » Pn, 27 stycznia 2014, 12:15

Czyżby nowy wygląd niedługo?https://www.trisa.si/?subpageid=4&id=38
Avatar użytkownika
adikpl
Zaczynający przygodę
 
Posty: 35
Obrazki: 14
Dołączył(a): Cz, 6 września 2012, 17:09
Lokalizacja: BLM

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Ursusa

Postprzez Guzik » Pn, 27 stycznia 2014, 13:06

Ja czekam na starą poczciwą 1614 z 1989 r z blokadą przedniego mostu i w zółtym kolorze :D
To jest moje marzenie które mam nadzieje że kiedyś się spełni
Guzik
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 298
Obrazki: 113
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 14:11
Lokalizacja: Powiat Gdański
Numer GG: 33067550

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Ursusa

Postprzez LowRider » Pn, 27 stycznia 2014, 15:45

@Guzik
to kup od tego gościa http://allegro.pl/ursus-1634-nowy-i3888444085.html zaznacz tylko żeby na żółto 16 pomalował :mrgreen:
LowRider
Zaczynający przygodę
 
Posty: 77
Obrazki: 4
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 19:31


Powrót do Ursus

cron