pH wody do oprysku

pH wody do oprysku

Postprzez silva » Pn, 18 listopada 2013, 10:51

Jakie macie spostrzezenia? Zmienia ktos celowo pH wody do oryskow?
Czytalem ze niektore herbicydy lepiej dzialaja w wodzie zasadowej, moze dodawac mydla?
Niektore fungi zaś traca swoja aktywnosc w zasadowej?
GERWAZY WYCIĄGNĄł SZABLE I STRZELIŁ
Avatar użytkownika
silva
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 433
Obrazki: 1031
Dołączył(a): Wt, 3 lipca 2012, 21:18
Lokalizacja: Wierzchowiska k. Lublina
Numer GG: 3994722

Re: pH wody do oprysku

Postprzez redek » Pn, 18 listopada 2013, 16:55

Ph wody określa jej twardość, większość srodków lepiej działa w wodzie miękkiej, czyli lekko kwasnej.
KOndycjonery do wody oferowane przez różne firmy maja głównie na celu zmianę Ph, a takim najbardziej znanym przykładem jest dodawanie siarczanu amonu do glifosatu.
A jakie herbicydy wymagają wody zasadowej ?
redek
Zasłużony dla forum
 
Posty: 133
Obrazki: 241
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 22:48
Lokalizacja: zachodniopomorskie, powiat Gryfice

Re: pH wody do oprysku

Postprzez silva » Pn, 18 listopada 2013, 17:07

• Wiele herbicydów sulfonylomocznikowych może ulegać rozkładowi, gdy stosujemy je z wodą o niskim pH (poniżej 7). Zatem kondycjonery obniżające pH wody należy stosować z tą grupą środków tylko wtedy gdy jest to zalecane.
GERWAZY WYCIĄGNĄł SZABLE I STRZELIŁ
Avatar użytkownika
silva
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 433
Obrazki: 1031
Dołączył(a): Wt, 3 lipca 2012, 21:18
Lokalizacja: Wierzchowiska k. Lublina
Numer GG: 3994722

Re: pH wody do oprysku

Postprzez Sadek » Wt, 19 listopada 2013, 22:33

Czytałem kiedyś że ciecz może się pienić jak ph jest nieodpowiednie (nie wiem jakie bo nie pamiętam).
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: pH wody do oprysku

Postprzez farmer.piotr » Śr, 5 marca 2014, 11:18

U nas woda jest twarda, więc trzeba stosować adiuwanty...
Avatar użytkownika
farmer.piotr
Zaczynający przygodę
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pn, 6 stycznia 2014, 01:25
Lokalizacja: Izdebno

Re: pH wody do oprysku

Postprzez pebens » Pn, 1 sierpnia 2016, 14:16

Zgadzam się. Optymalna pH wody powinna mieścić się w przedziale od 5,5 do 6,5 pH. Od jakiegoś czasu stosuję nawozy korygujące pH wody, aktywatory. Np Vyrer od Green Eco Poland. Nie wpływa negatywni na zachowanie równowagi flory bakteryjnej gleby. Najlepiej zadzwonić tam do nich np telefonicznie i porozmawiać na ten temat. Sam tak zrobiłem i pomogli mi wybrać optymalne rozwiązanie. Sprawdza się więc nie zmieniam.
pebens
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 6 marca 2016, 17:48
Lokalizacja: Suwałki

Re: pH wody do oprysku

Postprzez ansu » So, 13 sierpnia 2016, 12:02

Przy zabiegu etefonem na liść pod flagowy pszenicy dodaje siarczanu amonu, efekt super
Avatar użytkownika
ansu
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt, 7 czerwca 2013, 10:18
Lokalizacja: Lublin

Re: pH wody do oprysku

Postprzez pebens » Śr, 11 stycznia 2017, 14:29

Jakiś czas temu odkryłem też bardzo dobry herbicyd do ochrony rzepaku przed chwatami. Chodzi o GALA 334 SL. Świetnie spisuje się zarówno w przypadku rzepaku jarym i ozimym. Zawiera dwie substancje czynne z grupy regulatorów wzrostu, przeznaczonych do zwalczania jednorocznych i wieloletnich chwastów dwulistnych. Działa typowo, a więc jest pobierana przez liście chwastów, wpływa na zatrzymanie procesu wzrostu, deformację i zamieranie całej rośliny. Specyfikację i skład można znaleźć chociażby na stronach generiks w dziale z środkami do ochrony roślin.
pebens
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 6 marca 2016, 17:48
Lokalizacja: Suwałki

Re: pH wody do oprysku

Postprzez adamsk » Wt, 18 kwietnia 2017, 13:05

Do zmniejszenia zakwaszenia wody stosowanej świetnie sprawdza się też Vyrer (od Green Eco Poland). W dużym skrócie zwiększa zakwaszenie wody stosowanej do rozrabiania nawozów. Należy pamiętać, że pH jest niezwykle ważne. Na opakowaniach nawozów zaleca się aby woda stosowana do ich rozrobienia zawierała się w przedziale od 5 do 5,5pH, podczas gdy ta pochodząca z wodociągów jest zwykle twarada (niekorzystna) oraz od 7pH w górę. CZyli zasadowa. Papierek wskaźnikowy to jakaś śmieszna kwota, więc nie należy na tym oszczędzać.
adamsk
FIRMA
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn, 23 maja 2016, 11:59
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: pH wody do oprysku

Postprzez Kula » Wt, 18 kwietnia 2017, 16:07

Najprostszym i najtańszym sposobem obniżenia pH cieczy roboczej jest dodanie kwasku cytrynowego.
Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed
Avatar użytkownika
Kula
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 4
Dołączył(a): N, 10 stycznia 2016, 14:54
Lokalizacja: Sadłuki

Re: pH wody do oprysku

Postprzez przem » Śr, 19 kwietnia 2017, 13:28

Mam jedno proste pytanie, skąd czerpać informacje jakiego pH wymaga dany środek ochrony roślin? na etykietach takich informacji nie ma, w ubiegłym roku w Top Agrar był artykuł o pH wody do oprysków i wspominano tam o pewnych wyjątkach, np. insektycyd Plenum najlepiej działa w pH cieczy powyżej 7, podobno też wszystkie sulfonylomoczniki wymagają wysokiego pH, czy są jeszcze jakieś wyjątki??
przem
Zaczynający przygodę
 
Posty: 13
Obrazki: 7
Dołączył(a): Cz, 24 kwietnia 2014, 06:10
Lokalizacja: Mazowsze


Powrót do Odżywki, nawozy dolistne, stymulatory wzrostu