UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Wasze szkoły, uczelnie.

UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez koks » Śr, 6 lipca 2016, 17:56

Mam plan się tam wybrać, Chciałbym znać opinię byłych lub obecnych studentów, najchętniej o wszystkim o kierunku, akademikach, samej uczelni, specjalizacjach,trudności, itd. ;)
koks
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 101
Obrazki: 108
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 16:55
Lokalizacja: Żuławy Wiślane

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez przem » N, 10 lipca 2016, 18:12

"Chcesz mieć wolne idź na rolne..." ;) z czystym sumieniem polecam uczelnie, super miasteczko studenckie, świetny klimat, wszystko na miejscu, ciekawa baza dydaktyczna - mają kilka swoich dużych gospodarstw. Na pierwszym roku trzeba się troszkę przyłożyć do nauki, (chemia, fizyka, statystyka itp. ) później jest już więcej przedmiotów związanych z typowym rolnictwem więc jest łatwiej.
przem
Zaczynający przygodę
 
Posty: 13
Obrazki: 7
Dołączył(a): Cz, 24 kwietnia 2014, 06:10
Lokalizacja: Mazowsze

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez Kula » Pn, 11 lipca 2016, 08:29

Brzydko mówiąc *kupa* jest związane z rolnictwem. Niby nazwy przedmiotów na to wskazują ale tak nie jest.

Tak naprawde przez 5 lat niczego nowego się nie nauczyłem. Pokazywałem staruszkowi czego Nas uczyli to mówił że 30 lat temu w technikum miał to samo. Kadra nauczycielska w większości pamięta jeszcze chrzest Polski i analogicznie rzeczy z tamtej epoki uczą. Na całym kierunku jest 3-4 procesorów z prawdziwego powołania reszta chyba z przymusu.

Ale ogólnie klimat zajebiaszczy, uczelnia fajna, imprezy, popijawy itp.
Dla mnie i dla kumpli były to tak naprawdę "wakacje" od pracy w domu :)

Ale jeżeli ktoś już zajmuje się w domu rolnictwem, tzn po prostu pomaga w domu podczas codziennych obowiązków, czyta pisma branżowe interesuje się opryskami, nawożeniem to naprawdę i niestety kadra nie jest w stanie niczego nowego nauczyć a szkoda.
Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed
Avatar użytkownika
Kula
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 4
Dołączył(a): N, 10 stycznia 2016, 14:54
Lokalizacja: Sadłuki

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez koks » Pn, 11 lipca 2016, 17:51

Miałem właśnie takie info od kolesia co jest na drugim roku, że u niektórych profesorów średniowieczem ciągnie, ale podobno to się zmienia.
koks
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 101
Obrazki: 108
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 16:55
Lokalizacja: Żuławy Wiślane

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez Kula » Pn, 11 lipca 2016, 20:51

Możliwe, przecież te dinozaury nie będą żyć wiecznie, oby...
Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed
Avatar użytkownika
Kula
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 4
Dołączył(a): N, 10 stycznia 2016, 14:54
Lokalizacja: Sadłuki

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez migawka » Wt, 12 lipca 2016, 08:00

Zanim coś się zmieni to profesorowie ze średniowiecza musieli by odejśc a póki co siedza na swoich posadkach i nic nowego nie wprowadzaja.
migawka
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr, 11 maja 2016, 14:20
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez koks » Wt, 12 lipca 2016, 13:50

W tym sensie piszę, że przychodzą nowi ;) Wiem, że jakiś im mówił o stosowaniu pługów podorywkowych itd., metody ciut starodawne :D
koks
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 101
Obrazki: 108
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 16:55
Lokalizacja: Żuławy Wiślane

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez przem » Wt, 12 lipca 2016, 15:10

@koks jeśli napalasz się na słuchanie o nowoczesnych maszynach, oglądanie filmików i zdjęć z nowoczesnym sprzętem to sobie odpuść studiowanie, rolnictwo to nie tylko maszyny. Jest na studiach rolniczych kilka dość istotnych przedmiotów w których nie ma aż takiego szybkiego postępu i nawet wiedza z przed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat jest nadal aktualna. Gleboznawstwo, melioracje, chemia, fizyka, chemia rolna, botanika, mikrobiologia, biochemia roślin, genetyka roślin, fizjologia roślin, hodowla roślin, doświadczalnictwo rolnicze, entomologia, fitopatologia, nasiennictwo, patofizjologia, łąkarstwo czy też najważniejszy przedmiot na kierunku rolnictwo, czyli szczegółowa uprawa roślin. To są ważne przedmioty i zapewniam Cię że wiedza którą na nich uzyskasz jest cały czas aktualna. Chcesz poznać na studiach nowoczesne rolnictwo, od tego masz jeden semestr praktyk, znajdziesz ciekawe gospodarstwo i dużo się nauczysz, niestety większość studentów kombinuje jak zaliczyć praktykę siedząc w domu... wiadomo ludzie są różni, jedni zajęcia prowadzą ciekawie inni nie, ale tak jest na wszystkich uczelniach
przem
Zaczynający przygodę
 
Posty: 13
Obrazki: 7
Dołączył(a): Cz, 24 kwietnia 2014, 06:10
Lokalizacja: Mazowsze

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez Kula » Wt, 12 lipca 2016, 16:23

W sumie to masz sporo racji... Niestety wiele z tych przedmiotów opiera się na wiedzy typowo książkowej i taką wiedza jest przekazywana co może nie jest winą samych prowadzących co programu nauczania. Fakt jest wiele ważnych przedmiotów ale wykładowcy są słabi. No i w większości przedmiotów które wymieniłeś jednak postęp jest bardzo widoczny.

Co do praktyk to kupa, bo nie ma jednego semestru praktyk, tylko praktyki są w wakacje więc nic dziwnego ze ludzie chcą je odbywać w domu. A właśnie uważam, ze praktyk powinien być jeden a nawet dwa ale semestry. Sam chciałem wyjechać do USA czy gdzieś na zachód no ale nie w żniwa...
Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed
Avatar użytkownika
Kula
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 4
Dołączył(a): N, 10 stycznia 2016, 14:54
Lokalizacja: Sadłuki

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez koks » Wt, 12 lipca 2016, 17:59

Jestem świadomy przedmiotów na tym kierunku i nie mam żadnych zastrzeżeń ;) Po prostu chciałbym żeby wiedza tam przekazywana była świeża i aktualna ;)
koks
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 101
Obrazki: 108
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 16:55
Lokalizacja: Żuławy Wiślane

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez migawka » Śr, 3 sierpnia 2016, 08:19

uważam że rolnictwo ma swoja przyszlosc i uczenie sie na takim kierunku jest bardzo przydatne
migawka
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr, 11 maja 2016, 14:20
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: UWM - Rolnictwo stacjonarnie

Postprzez gabryn771 » Wt, 13 lutego 2018, 15:40

jak nie masz odpowiednich warunków, to żadna nauka nic tu nie da.
gabryn771
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 13 lutego 2018, 15:39
Lokalizacja: Fajna


Powrót do Nauka i szkolnictwo