system automatycznego prowadzenia ciągnika

Wszystko o GPS, jego zastosowaniach, urządzeniach i kosztach

system automatycznego prowadzenia ciągnika

Postprzez Seba » Pt, 3 czerwca 2016, 09:09

Witam. Grzebiąc w internecie w poszukiwaniu prostego systemu automatycznego prowadzenia do ciągnika trafiłem na fajną alternatywę dla systemów satelitarnych, i znalazłem takie coś https://www.youtube.com/watch?v=zoS1nDtHEOQ
Mam pytanie czy ktoś z was się z tym już z tym spotkał i można to kupić? czy raczej jest to wyrób rzemieślniczy?
Lub czy znacie coś podobnego? Jeśli tak to podsuńcie mi coś (nie zależy mi na dokładności prowadzenia)
Seba
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 czerwca 2014, 15:56
Lokalizacja: niedaleko

Re: system automatycznego prowadzenia ciągnika

Postprzez pronarek » N, 5 czerwca 2016, 19:19

No chyba właśnie o to w tym chodzi że system jest dokładny a na pewno tańszy w eksploatacji i zakupie do GPS z taką dokładnością. No ale jedyne do czego można to wykorzystać to warzywnictwo i to praktycznie chyba tylko przy sadzarkach bo musi być znak na polu ;)
Ogólnie gdyby jakiś kumaty elektronik chciał coś takiego zrobić za rozsądne pieniądze to myślę ze znalazł by nabywców a wydaję mi się raczej to urządzenie dość proste chociaż największym kosztem byłoby pewnie dostosowanie hydrauliki bo pewnie bez dodatkowego rozdzielacza by się nie obyło. No chyba ze silnik na kierownicy ale to tak trochę mało profesjonalnie wygląda :)
pronarek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 48
Obrazki: 13
Dołączył(a): Pn, 25 czerwca 2012, 20:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: system automatycznego prowadzenia ciągnika

Postprzez Seba » So, 11 czerwca 2016, 19:07

Ja zajmuję się uprawą tylko i wyłącznie warzyw, i potrzebuję takiego systemu właśnie do sadzarki lecz nigdzie nie mogę takiego znaleźć. Mój budżet to 7 tys (max 10 tys)
Seba
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 czerwca 2014, 15:56
Lokalizacja: niedaleko

Re: system automatycznego prowadzenia ciągnika

Postprzez pronarek » So, 25 lutego 2017, 23:36

pronarek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 48
Obrazki: 13
Dołączył(a): Pn, 25 czerwca 2012, 20:33
Lokalizacja: Kalisz


Powrót do Rolnictwo precyzyjne