Próby Glebowe, Badanie Gleby

Wszystko o GPS, jego zastosowaniach, urządzeniach i kosztach

Próby Glebowe, Badanie Gleby

Postprzez Paweł Rolnik » So, 12 marca 2016, 18:30

Panowie mam kilka pytań dotyczących badania gleby, czy ktoś z forumowiczów wykonywał bądź ma zamiar wykonywać badanie gleby?
Paweł Rolnik
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): N, 3 maja 2015, 08:11
Lokalizacja: BK

Re: Próby Glebowe, Badanie Gleby

Postprzez gonzo » N, 13 marca 2016, 09:55

Zadaj kolego te pytania, ciężko odpowiedzieć na pytanie, nie znając go... Bo chyba nie jest pytaniem głównym to o wykonywanie badań gleby? Tak wielu wykonuje badania gleby :D
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Próby Glebowe, Badanie Gleby

Postprzez Paweł Rolnik » Pt, 18 marca 2016, 01:15

Co ile lat wykonujecie gleby?
W jaki sposób to robicie, samemu czy przez firmę?
Jeśli samemu to w jaki sposób to zrobić? W czym przechowywać próbki? Jak duże ilości gleby przenosić do próbki?
Czy orientujecie się jaki może być kosz przebadania 40ha?
Paweł Rolnik
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): N, 3 maja 2015, 08:11
Lokalizacja: BK

Re: Próby Glebowe, Badanie Gleby

Postprzez gonzo » Pt, 18 marca 2016, 16:20

Staram się co 2-3 lata daną działkę rolną lekko wapnem traktować. Do tej pory sam pobierałem próby glebowe, chyba spróbuję wynająć firmę by zrobiła to bardziej losowo. Jak pobrać oraz jakie przygotować próbki poinformuje Cię stacja chemiczna/ firma wykonująca badania. Mają różne standardy.
Cena będzie zależna od wyboru metody i dokładności, czyli liczby hektarów na jedną próbkę oraz od wybranych do zbadania pierwiastków. Podstawowe badanie pH, Mg, P, K to 10-20 zł/próbka.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Próby Glebowe, Badanie Gleby

Postprzez Przemko » So, 26 marca 2016, 19:36

ja robiłem badania w Lublinie opłata za podstawowe badanie to około 13 zł, próbki sam pobierałem i orjentacyjnie masz pogląd na swoje pola
Avatar użytkownika
Przemko
Zaczynający przygodę
 
Posty: 74
Obrazki: 121
Dołączył(a): Wt, 5 lutego 2013, 17:24
Numer GG: 6007472

Re: Próby Glebowe, Badanie Gleby

Postprzez 360P » Śr, 25 maja 2016, 21:55

Mnie interesuje, czy ktoś z Was interesował się teledetekcją? Jakieś doświadczenia związane z mapowaniem satelitarnym? W Agrar Office ten system/program zwie się Talking Fields. W firmie rozważamy alternatywę dla tradycyjnego poboru i badania prób glebowych, stąd moje zainteresowanie tematem.
Avatar użytkownika
360P
Nowicjusz
 
Posty: 6
Obrazki: 5
Dołączył(a): Śr, 13 czerwca 2012, 13:37
Lokalizacja: Długie, Wilkanowo


Powrót do Rolnictwo precyzyjne