Podłaczenie tura Belarus 820

Gniotsja nie łamiotsja

Podłaczenie tura Belarus 820

Postprzez andrzej2110 » Pt, 9 października 2015, 17:48

Gdzie wpiąć rozdzielacz od tura aby nie używać do tego rozdzielacza pod kierownicą?? Obecnie jest podpięty pod prawe wyjścia i trzeba blokować środkową dźwignie aby działał tur. Mam 3 typy.
Przeciąć rurkę od pompy do rozdzielacza pod kierownicą i puścić olej przez rozdzielacz od tura
Wpiąć się na wyjściu oleju z rozdzielacza pod kierownicą do zbiornika oleju
Wpiąć się w rurkę zasilającą rozdzielacz podnośnika

Jak wy macie podpięte tury??
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Podłaczenie tura Belarus 820

Postprzez gonzo » Pt, 9 października 2015, 19:49

Gdzie się wepniesz, to jedno a drugie, to zależnie od typu rozdzielacza ładowacza musisz puścić olej bezpośrednio do zbiornika oleju lub możesz dać go dalej w obieg.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Podłaczenie tura Belarus 820

Postprzez andrzej2110 » Pt, 9 października 2015, 20:02

Najbardziej by mi pasowało kombinować na wyjściu oleju z rozdzielacza pod kierownicą do zbiornika. Jest tam chyba cały czas ciśnienie?? Niby powinno być no ale u ruskich wszytko możliwe :D
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Podłaczenie tura Belarus 820

Postprzez agromatik » Pt, 9 października 2015, 21:40

Tam już nie ma ciśnienia, przyjrzyj się na schemacie, tam jest zwykłe połączenie niskociśnieniowe uszczelnione opaskami zaciskowymi. Możesz się podłączyć w rozdzielacz, jest dodatkowe wejście z boku, bądź z przodu, na poziomie łączenia przewodu z pompy, zaślepione śrubą. Wadą tego będzie podział strumienia na dwa rozdzielacze i ucieczka oleju z rozdzielacza ładowacza w przypadku mocnego obciążenia. Olej pójdzie przez zawór wyrównawczy w rozdzielaczu ruska. Najlepsze rozwiązanie to wstawka dzielnika lub zaworu trójdrożnego na przewodzie między pompą a rozdzielaczem. Zawór byłby lepszy, bo wtedy cały olej kierujesz do określonego odbiornika, albo rozdzielacz Wańki, albo ładowacza. Na dzielniku masz zawsze podział strumienia oleju więc tracisz na szybkości działania układów zasilanych.
agromatik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 27 lipca 2012, 10:02

Re: Podłaczenie tura Belarus 820

Postprzez lukaczmarek » So, 10 października 2015, 08:42

Żeby to wszystko działało musiał byś sie wpiąć tak żeby olej cały czas płynął przez rozdzielacz w turze, moim zdaniem nie jest to za dobre rozwiązanie.
jedyne wyjście to jak kolega wyżej pisze założyć zawór 3-drożny i przełączać sterowanie.
Albo najprostrze rozwiązanie takie jak zrobiłem u siebie czyli na środkowej dźwigni rozdzielacza dorobiłem element ją blokujący i jest szybko i wygodnie
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Podłaczenie tura Belarus 820

Postprzez andrzej2110 » So, 10 października 2015, 11:12

Panowie a jakie jest ciśnienie oleju w układzie??
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Podłaczenie tura Belarus 820

Postprzez agromatik » So, 10 października 2015, 13:18

Między 160 a 180 atm. Tak od początku jaki masz rozdzielacz w ładowaczu? Jeżeli jest tam opcja kontynuacji przepływu,(wyjście może być zaślepione)symbol przy tym T1. Jeżeli takie coś jest w rozdzielaczu to sprawa jest prosta, tniesz przewód łączący pompę z rozdzielaczem, wspawujesz odpowiednie gwinty na węże, podłączasz do pompy przewód zasilający od rozdzielacza, natomiast kontynuacje pod rozdzielacz ruska.Wąż powrotu wpinasz w wolne wejście przy filtrze oleju. Działa to tak, że podczas spoczynku rozdzielacza ładowacza, olej spokojnie płynie do dalszej części instalacji, podczas pracy przepływ jest blokowany i kierowany na instalację tura. Wadą tego układu jest to, że rozdzielacz przy ładowaczu deprymuje wydajność całego układu, tj. układ ma 60 l/min, ładowacz 40l/min to po wpięciu tego rozdzielacza tracisz 20l wydajności
agromatik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 27 lipca 2012, 10:02

Re: Podłaczenie tura Belarus 820

Postprzez lukaczmarek » So, 10 października 2015, 14:35

wydaje mi się że układ ma 80l ale to w sumie nie problem bo pompa ma 40.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Podłaczenie tura Belarus 820

Postprzez andrzej2110 » So, 10 października 2015, 17:55

Jutro zobaczę co jest napisane na rozdzielaczu. Ale tam gdzie teraz wychodzi olej z rozdzielacza od tura to i tak jak podłącze rozdzielacz z ciągnika i tak będzie tam ciśnienie.
Tak myślałem aby przeciąć to rurkę i wspawać tam gwinty tylko jak wczoraj zobaczyłem ile kosztuje nowa to się trochę zastanowiłem nad tym. Myślałem że części do tych ciągników są tańsze. Myślałem wyjąc rurkę która zasila rozdzielacz od podnośnika i tam wpiąć ale w sklepie nie było odpowiednich oczek a i dziś nie miałem na to czasu.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Podłaczenie tura Belarus 820

Postprzez gumiss12322 » Pt, 6 listopada 2015, 21:01

:roll: Koledzy mam pytanie jak podlonczyć przewody od tura aby ominąc rozdzielacz ciągnika ntz 952.2
gumiss12322
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 6 listopada 2015, 20:52
Lokalizacja: przytuły


Powrót do MTZ, Belarus, Jumz, Władymirec