Pomoc w pracy inżynierskiej.

Oprogramowanie i sprzęt ułatwiające prowadzenie gospodarstwa

Pomoc w pracy inżynierskiej.

Postprzez wfbzykinc1 » Cz, 10 kwietnia 2014, 00:06

Witam serdecznie!

Jestem studentem ostatniego roku informatyki i przede mną właśnie praca inżynierska. Z całej listy tematów wybrałem temat który brzmi: Aplikacja komputerowa wspierająca pracę gospodarstw rolnych.

Jednym z moich zadań (baza metodyk zwinnych programowania) jest zebranie tzw. wymagań funkcjonalnych, czyli mówiąc prosto - oczekiwań przyszłych użytkowników programu.

Chciałbym Was tutaj poprosić o podrzucenie mi kilku propozycji co mogłoby się w takiej aplikacji znaleźć. W mojej głowie jest już pewien plan, zapoznałem się również z dostępnymi na runku podobnymi narzędziami, jednak chciałbym to skonfrontować z Wami. Bo wiadomo, że zawsze znajdzie się ktoś, komu będzie brakować jakieś konkretnej funkcjonalności.

Ponieważ jest to praca naukowa, to jej końcowy rezultat będzie dostępny publicznie, tak więc jeśli tylko bedę potrafił spełnić Twoją zachciankę, to za jakiś czas będziesz mógł z niej skorzystać.

Liczę na Waszą pomoc!

Pozdrawiam Mariusz.
wfbzykinc1
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 9 kwietnia 2014, 23:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc w pracy inżynierskiej.

Postprzez gonzo » Cz, 10 kwietnia 2014, 06:12

Wydaje mi się że musisz określić najpierw jakiej dziedziny rolnictwa program ma dotyczyć, zawęzić sobie pole działania. Raczej nieprawdopodobne jest zrobienie programu "do wszystkiego" . Musiał by to być potwór jeżeli obejmował by uprawę zbóż, okopowych, strączkowych, warzyw, krzewów, ziół, hodowlę zwierząt (ileż tu możliwości...), rozliczanie przychodów, bilansowanie wydatków itd... Takie potworki średnio się udają, sam jeden posiadam i nie za bardzo jestem zadowolony. Uważam że lepiej skupić się na czymś szczegółowo i zrobić to dokładnie, tym bardziej że raczej będziesz pracował sam :)
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Pomoc w pracy inżynierskiej.

Postprzez Vader » Śr, 16 kwietnia 2014, 09:04

Czy ja wiem, czy pracę inżynierską można nazwać naukową? Niczego nowego nie odkrywasz co będzie opisywane w literaturze fachowej.
Może jakiś program do szybkiej obsługi ewidencji prowadzenia zabiegów ŚOR?
Vader
Zaczynający przygodę
 
Posty: 32
Dołączył(a): Wt, 29 października 2013, 21:46
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pomoc w pracy inżynierskiej.

Postprzez hania78 » Pt, 27 marca 2015, 14:10

Każdą pracę dyplomową można nazwać naukową. Jest to praca odtwórcza, ale przecież dokonuje się własnych badań, potem się je opisuje i dokonuje własnych wniosków.
hania78
Zaczynający przygodę
 
Posty: 40
Dołączył(a): Śr, 18 marca 2015, 13:16
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Pomoc w pracy inżynierskiej.

Postprzez agrofy.pl » Pn, 30 marca 2015, 20:57

W sumie jakieś badania się robi ale nadal porównuje się z aktualnym dorobkiem naukowym. Chyba dopiero praca doktorska wnosi już coś konkretnego do świata nauki.
Najlepsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog o tematyce rolniczej tylko na http://www.agrofy.pl
Sprawdź i przekonaj się sam.
Avatar użytkownika
agrofy.pl
FIRMA
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pt, 21 marca 2014, 07:55
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Pomoc w pracy inżynierskiej.

Postprzez Riela » Cz, 6 sierpnia 2015, 10:24

Praca inżynierska jest pracą odtwórczą
Riela
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr, 29 lipca 2015, 10:40
Lokalizacja: Kartoszyno

Re: Pomoc w pracy inżynierskiej.

Postprzez markowski » Śr, 19 sierpnia 2015, 10:47

Może i w większości jest to przepisywanie ksiazek, ale swoj wklad tez jest niezbedny do takiej pracy. Analiza danych, wykresów, zapotrzebowań itd. I tak jest to praca naukowa niezaleznie od tego jak niepowaznie w rzeczywistosci to wszystko wyglada.
markowski
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr, 12 sierpnia 2015, 11:29
Lokalizacja: Nysa nad Odrą


Powrót do Komputer w gospodarstwie...