Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Sprawy związane z ekologią, ekologicznym gospodarowaniem i żywnością.

Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Julian » Śr, 17 kwietnia 2013, 08:48

Czy ktoś z Was stosuje urządzenia tego typu: http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl ? Chciałbym porównać je z ogrzewaniem tradycyjnym typu gazówka. Mieszkanie 68 m2, izolacja 10 cm styropian, okna nowe, wys. 2.60 opłaty ok. 200 zł miesięcznie za ogrzewanie, jakby było z gazówką? Będę wdzięczny za opinie
Ostatnio edytowano Cz, 18 kwietnia 2013, 22:43 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Julian
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 17 kwietnia 2013, 08:41
Lokalizacja: poznań

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez wiesmag » Śr, 17 kwietnia 2013, 11:18

Nie wiem czy życie chciałbym spędzić pod "KWOKĄ"?
Są na rynku grzejniki promieniowe do ogrzania np.warsztatu-niewielka ilość energii a duża skuteczność-wada jest taka właśnie że powietrze jest nieogrzane-bo np grzeją się przedmioty i ludzie w zasięgu grzejnika,-już poza zasięgiem woda zamarza.
Życie w mikrofalówce-ciekawa perspektywa.
Ostatnio edytowano Cz, 18 kwietnia 2013, 22:44 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez lukaczmarek » Śr, 17 kwietnia 2013, 13:25

Z wszelkich wyliczeń wynika że ogrzewanie elektryczne jest najdroższe z możliwych, a na ich stronie piszą że oszczędności do 70% trochę to dziwne.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez maksiu » Śr, 17 kwietnia 2013, 17:36

W Kowalewie (powiat pleszewski) w kościele jest ogrzewanie elektryczne na podczerwień. Niestety chyba nie za bardzo zdaje to egzamin, gdyż doszły mnie słuchy że planują jego wymianę.
W teorii to może i ciekawie brzmi - grzejesz tylko podczas mszy, a ludzie odnoszą wrażenie że jest ciepło. Ale w praktyce ciepło było tylko osobom siedzącym prawie pod lampami.
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Arek » Wt, 10 września 2013, 20:22

U nas w kościele też takie jest i wszyscy są zadowoleni, od promienników do ławek jest z 5m i podobno jest ciepło (nie wiem, bo nie uczęszczam zbyt często).
Arek
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 228
Obrazki: 224
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 21:45
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 374896

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez DuzyGrzegorz » Cz, 12 września 2013, 00:57

lukaczmarek napisał(a):Z wszelkich wyliczeń wynika że ogrzewanie elektryczne jest najdroższe z możliwych, a na ich stronie piszą że oszczędności do 70% trochę to dziwne.

Ja się dziwię, że nie napisali np. 99%, przecież mogli a papier by to ścierpiał :lol: .
A tak poważnie to oczywiście ogrzewanie promieniami podczerwonymi daje chwilowe uczucie ciepła, jednak do ogrzania pomieszczenia potrzebne są dżule. Potrzebna jest ich ilość i to taka sama bez względu z czego tę energię wytworzymy, czy z prądu, czy z węgla. Należy wziąć koszt nośnika energii i koszt pozyskania tej energii, np. pieca, lamp. Może sama instalacja w przypadku promienników jest bardzo tania i jak włącza się tylko w niedzielę na mszę to się opłaci, ale przez cały tydzień grzać tym to chyba jest luksus, i to zbędny. Pozdrawiam!
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez bobek » Cz, 12 września 2013, 08:31

Ja spotkałem się, że grzali kościół nagrzewnicą gazową tyle, że murowany. :) Startowała ileś godzin przed mszą i był efekt.

U nas w parafii kościół jest drewniany, więc o nagrzaniu murów nie ma mowy. :P

Co do wyżej wymienionych to takie coś funkcjonowało na dworcu centralnym, ale nie się sprawdziło i mają to wymieniać. :P
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 243
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez rogaliq » So, 18 stycznia 2014, 22:26

Murowany kościół ciężko nagrzać nagrzewnicą , ciepło i spaliny są tylko przy suficie a jeszcze jak ludzie drzwi nie zamkną to całkiem lipa bo olej idzie w pi*du a grzanie nic nie daje, podczerwień jest dobra w wysokich budynkach , halach , kościołach a nagrzewnice sprawdzają się w niskich pomieszczeniach jeśli są odpowiednio dobrane do kubatury tylko że niestety trzeba wietrzyć przy grzaniu (więc co to za przyjemność marnować gaz tylko po to by musieć wietrzyć i studzić pomieszczenie)
rogaliq
 

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez wredzioch » Pn, 27 stycznia 2014, 13:45

lukaczmarek napisał(a):Z wszelkich wyliczeń wynika że ogrzewanie elektryczne jest najdroższe z możliwych, a na ich stronie piszą że oszczędności do 70% trochę to dziwne.



Wiesz, trzeba patrzeć na oszczędnosci w bardziej ogólny sposób. W zeszłym roku zainwestowałem w taki panel o mocy 300 W w kolorze kości słoniowej. Już ci tłumaczę na czym polegają oszczędności: po pierwsze – ogrzewam jedynie miejsce w którym siedzę, panel jest mobilny mogę go przenieść gdzie chcę, po drugie – nie muszę kupować opału a to spore oszczędności w kieszenie, po trzecie - nie muszę się liczyć z dodatkowymi kosztami takimi jak kominiarz, malowanie raz na jakiś czas (od grzejników strasznie się nam ściany brudziły). Jak sobie zliczysz to wszystko to wtedy zauważysz ile pieniędzy zostaje Ci w portfelu.
wredzioch
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt, 21 stycznia 2014, 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Mariusz x » Pn, 27 stycznia 2014, 17:38

Policz ile kosztuje kWh energii z węgla, drewna a ile kWh energii elektrycznej. No i chyba nie chcesz nam powiedzieć, że śmigasz po całym domu z panelem i przedłużaczem? Jak suszysz buty, ręczniki? Kąpiel pod prysznicem to już w ogóle wyższa szkoła jazdy(woda może być ciepła, ale jak w środku nie ma ogrzewania to nie jest wesoło).
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Bukaciarnia.pl » Wt, 4 lutego 2014, 12:45

masz tylko 1 panel na cały dom? nie warto zainstalować taki w każdym pomieszczeniu?
Zapraszam na portal branżowy dla hodowców bydła - Bukaciarnia.pl
Notowania rynku wołowego | Forum hodowców bydła | Porady ekspertów na temat żywienia i hodowli bydła
Avatar użytkownika
Bukaciarnia.pl
FIRMA
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz, 23 stycznia 2014, 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez wredzioch » Cz, 20 lutego 2014, 15:01

Właśnie przed zakupem liczyłem i wychodzi, ze taniej. A kto powiedział że biegam z panelem po domu? :) Na suszenie ubrań i innych spraw mamy swój sposób: wieszamy na suszarkach i tyle :) Tradycyjnie :) Łazienkę też spokojnie możesz sobie ogrzać takim panelem i uwierz mi że jest równie ciepło jakbyś ogrzewał grzejnikami :) Zresztą firma w której kupowałem swój panel ma też w ofercie specjalne łazienkowe.
wredzioch
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt, 21 stycznia 2014, 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez zorzyk » Cz, 20 lutego 2014, 16:15

Mariusz x napisał(a):Policz ile kosztuje kWh energii z węgla, drewna a ile kWh energii elektrycznej. No i chyba nie chcesz nam powiedzieć, że śmigasz po całym domu z panelem i przedłużaczem? Jak suszysz buty, ręczniki? Kąpiel pod prysznicem to już w ogóle wyższa szkoła jazdy(woda może być ciepła, ale jak w środku nie ma ogrzewania to nie jest wesoło).

Takie ogrzewanie to sposób na wzrost przyrostu naturalnego. Gromadzimy się i mieszkamy w jednej izbie wokół kuchenki mikrofalowej 8-)
zorzyk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 91
Obrazki: 12
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 07:03
Lokalizacja: podlaskie, Białystok oraz gmina Milejczyce

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Koksu » Pt, 28 marca 2014, 10:38

Ale niektórzy wypisują głupoty... żadna mikrofalówka - takie ogrzewanie owszem nagrzewa ciało człowieka bardziej niż powietrze, ale w życiu do mikrofalówki bym tego nie porównał. Od roku użytkuje panele na podczerwień i wcale nie czuje się jak kurczak. Bez sensu przekonywać osoby, które i tak skreśliły takie ogrzewanie już na wstępie, do tego że jest inaczej, ale osoby, które się tym grzeją pewnie przekonały się na swojej skorze, że tak nie jest. To tyle w tym temacie...
Koksu
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 28 marca 2014, 10:23
Lokalizacja: Tychy

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Tomek111111 » Cz, 8 maja 2014, 09:45

Witam
Ja mam w mieszkaniu zamontowane panele na podczerwień firmy ECO - VITA ,montowałem je w poprzednim sezonie podchodziłem do tego ogrzewania bardzo sceptycznie ale ze względu iż nie mam gazu to zdecydowałem się na tego rodzaju ogrzewanie na węgiel i tego typu ogrzewanie jestem za stary, pierwszy efekt był zadowalający Firma bardzo konkretna posprzątali maja odpowiednie uprawnienia i teraz mogę z czystym sumieniem poleć takie ogrzewanie po roku testowania naprawdę jest warte polecenia rachunki na poziomie ogrzewania gazowego a nawet miałem trochę niższe niż sąsiad,już nie wspomnę o tym że jest bezobsługowe brak czyszczenia pieca itp.dla mnie bardzo ważne :D
Tomek111111
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 8 maja 2014, 09:33
Lokalizacja: radom

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez DuzyGrzegorz » Cz, 8 maja 2014, 21:20

Czyli firmie ECO-VITA udało się zbudować perpetuum mobile cieplne drugiego stopnia, a więc urządzenie które pobiera z sieci mniej energii niż wypromieniowuje w postaci ciepła. Znajomy prowadzi sklep i warsztat elektroniczny gdzie zaopatruję się w elektronikę. W lutym w trybie pilnym przyniósł elektryczne olejaki z piwnicy jak zobaczył rachunek.
Jednak mnie bardziej zainteresował inny fenomen. Otóż tak jak w przypadku GMO znajduje się wielu użytkowników którzy jako zadowoleni klienci zakładają konto dla jednego posta chwalącego firmę. Pozdrawiam!
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Joker789 » Wt, 20 maja 2014, 11:17

Widzę, że firma nade mną robi sobie reklamę ;) Każda forma marketingu jest dobra he apropo założonego wątku i jego pytania - chętnie rzetelnie odpowiem - panele, o które pytasz sprawdziły się u mnie przez 2 sezony zimowe na wynajmowanym mieszkaniu. Niestety lub stety kupiłem mieszkanie i w obecnym mam centralne ze spółdzielni - szczerze żałuję bo mimo tego, że zima w tym roku była dość łagodna - za ogrzewanie musiałem płacić co miesiąc w czynszu. Podejrzewam, że będę miał nadpłatę, ale co z tego skoro fizycznie nie mam tych pieniędzy. Przy grzejnikach House Innovation płaciłem tylko tyle ile zużyłem energii faktycznie, a dodam, że opłaty były niewielkie.
Joker789
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 20 maja 2014, 11:09
Lokalizacja: gdynia

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez gonzo » Wt, 20 maja 2014, 21:00

Czyli mamy już dwie reklamy Eco-Vita i House Innovation. Panowie reklama jest za darmo nie musicie się kamuflować... A co do samego działania raczej ono klienta zniechęci niż zachęci.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Aleksandrra » Śr, 28 maja 2014, 20:19

Kurcze, ogrzewanie na podczerwień to bardziej z mikrofalówką mi się kojarzy i jakoś nie chciałabym się w niej całe życie smażyć. Zdecydowanie wolę klasykę - piec co na pellet + kominek z płaszczem wodnym. Całą zimę niemal kominek przejmuję rolę ogrzewania głównego, no chyba, że akurat nikogo nie ma w domu i nie ma komu napalić.
Aleksandrra
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 15 kwietnia 2014, 21:15
Lokalizacja: Brzydgoszcz

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez wredzioch » Wt, 17 czerwca 2014, 11:43

zorzyk napisał(a):
Mariusz x napisał(a):Policz ile kosztuje kWh energii z węgla, drewna a ile kWh energii elektrycznej. No i chyba nie chcesz nam powiedzieć, że śmigasz po całym domu z panelem i przedłużaczem? Jak suszysz buty, ręczniki? Kąpiel pod prysznicem to już w ogóle wyższa szkoła jazdy(woda może być ciepła, ale jak w środku nie ma ogrzewania to nie jest wesoło).

Takie ogrzewanie to sposób na wzrost przyrostu naturalnego. Gromadzimy się i mieszkamy w jednej izbie wokół kuchenki mikrofalowej 8-)



Nie obraź się, ale większej głupoty dawno nie słyszałem :) Jaka mikrofalówka??? Poczytaj trochę o rodzaju fal i dowiesz się że panele na podczerwień nie mają nic wspólnego z mikrofalówkami :D Odsyłam Cie do strony producenta paneli w którego sam kupowałem, tam znajdziesz wiele ciekawych informacji, które mam nadzieję że rozwieją Twoje wątpliwości i błędną wiedzę http://www.savetime.pl
wredzioch
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt, 21 stycznia 2014, 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez juliaw » Wt, 30 września 2014, 09:14

Arek napisał(a):U nas w kościele też takie jest i wszyscy są zadowoleni, od promienników do ławek jest z 5m i podobno jest ciepło (nie wiem, bo nie uczęszczam zbyt często).



To gratulacje, u nas trzeba siedzieć przy nich żeby było ciepło. W kolejnej ławce ludzie już marzną :crazy:
Ogrzewanie mieszkań na podczerwień może i ma sens przy małej powierzchni. W wypadku większej raczej się nie opłaca.
juliaw
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 30 września 2014, 09:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez ediwonder » Wt, 10 lutego 2015, 11:57

Mam tego typu ogrzewanie i rewelacji nie ma, ale tragedii także nie...
ediwonder
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 6 lutego 2015, 09:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez mmaddogg » Śr, 4 marca 2015, 17:45

Tzn opłaca sie w to bawic czy nie.Napisz jaki jest sens.Moze nie ma
mmaddogg
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 3 marca 2015, 14:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez kubana » N, 15 marca 2015, 18:49

Ja jestem zadowolona z takiego ogrzewania. Cenowo wychodzi dość drogo, wiec jeśli ktoś chce zaoszczędzić, to raczej nie tędy droga.
kubana
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 15 marca 2015, 18:44
Lokalizacja: Krakóœ

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez marekmarko » Pn, 16 marca 2015, 15:15

Jeśli masz możliwość to polecam zainwestowanie w ogrzewanie podłogowe. Koszt wykonania co prawda spory ale za to skutkuje stałą temperaturą, jednakowo rozchodzącą się w pomieszczeniu.
Ostatnio edytowano Pn, 23 marca 2015, 19:53 przez gonzo, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ostrzeżenie ! Proszę nie odbiegać od tematu.
marekmarko
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 16 marca 2015, 15:08
Lokalizacja: Samborzec

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez olekk40 » Pn, 23 marca 2015, 14:34

Ja zainwestowałem i jestem zadowolony.Mam podłogowe na całym parterze i do góry w łazience.Jest dobrze.
Ostatnio edytowano Pn, 23 marca 2015, 19:54 przez gonzo, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ostrzeżenie ! Proszę nie odbiegać od tematu. Ortografia.
olekk40
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 23 marca 2015, 08:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez fukom21 » Wt, 31 marca 2015, 16:20

Dokładnie .To sie zwraca moze nie finansowo ale odczuc mozna na własnych stopach.Jest to dobry sposób na dogrzanie pokoju.
fukom21
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 30 marca 2015, 18:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez avatek » Wt, 31 marca 2015, 22:07

przyznam szczerze, że pierwszy raz słyszę o takim sposobe. dzieki wam biore się za samodokształcanie w tej kwestii. ogromne dzięki :)
avatek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 17 marca 2015, 19:28
Lokalizacja: suwałki

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez roza » Cz, 2 kwietnia 2015, 09:25

Witam
Zastanawiam się nad zamontowaniem grzejnika na podczerwień w jednym z pokojów (15m) ale nie wiem czy się sprawdzi trochę czytałam na temat tego ogrzewania i się natknęłam się na sklep internetowy WYMODEROWANO . Jakie macie doświadczenia z ogrzewaniem na podczerwień?
Ostatnio edytowano Cz, 2 kwietnia 2015, 12:38 przez lukaczmarek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Reklama
roza
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 2 kwietnia 2015, 09:23
Lokalizacja: gdansk

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez hania78 » Pt, 2 października 2015, 12:08

Na podczerwień? Brzmi trochę jak z przyszłości :D Ja ogrzewam gazem płynnym ze zbiornika Bałtykgazu i czasem mi się wydaje, że jestem oryginalna w mojej okolicy :D Ale technologia się tak szybko zmienia...
hania78
Zaczynający przygodę
 
Posty: 40
Dołączył(a): Śr, 18 marca 2015, 13:16
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez rolkira » Śr, 21 października 2015, 11:46

Przedtem był boom na panele fotowoltaiczne. Co teraz jest w modzie? Przy założeniu, że nie ma się środków na ogrzewanie termalne :D
rolkira
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 17 kwietnia 2015, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez tabaciarz » Pn, 1 sierpnia 2016, 08:10

Jeśli chodzi o ogrzewanie podczerwienią to warto zwrócić uwagę na to, że światło podczerwone nie ogrzewa powietrza tylko obiekty na które pada. Jest to świetnie rozwiązanie jednakże raczej w przypadku dużych hal itp.
tabaciarz
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 1 lipca 2016, 14:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Damian7 » Pn, 7 listopada 2016, 14:02

Instalacja paneli na podczerwień, to nie jest zabawa (jak ktoś wcześniej ujął "czy warto się bawić") To poważna sprawa, która wymaga profesjonalnego montażu. Zastanawiając się nad tym, czy warto, można przejrzeć ofertę różnych firm, można doradzić się specjalistów. Tutaj, owszem można wymienić się między sobą doświadczeniem. Myślę jednak, że warto panele wypróbować w praktyce np. zobaczyć w jaki sposób działają u znajomego i wówczas dopiero podjąć decyzję.
Damian7
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 7 listopada 2016, 13:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez alanngarethh » Śr, 27 czerwca 2018, 10:49

A jak jest ze zdrowiem. Czy fale podczerwone są szkodliwe?
alanngarethh
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2018, 03:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Tomcio604 » Śr, 5 grudnia 2018, 12:32

alanngarethh napisał(a):A jak jest ze zdrowiem. Czy fale podczerwone są szkodliwe?

Czytałem, że promienie podczerwone są zdrowsze i używane w wielu gabinetach medycyny i to jest akurat fakt. Nie wiem jak to się ma do zwykłych grzejników na podzcerwień, sam zastanawiam się nad kupnem takich paneli grzewczych. Ceny na allegro są całkiem spoko więc jako inwestycja nie są to jakieś duże pieniądze tylko ciekawi mnie ten pobór mocy, czy mnie to potem nie zeżre tym bardziej, że podobno prąd od nowego roku ma iść w górę o 30%. Ktoś z Was może orientuję się tak naprawdę jak to potem wychodzi w użytkowaniu?
Tomcio604
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 5 grudnia 2018, 12:24
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Babtist » Cz, 28 marca 2019, 21:40

To jest to ogrzewanie, które stosują w kościołach? :)
Babtist
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Dołączył(a): N, 27 kwietnia 2014, 10:43
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Anno1506 » Pn, 5 sierpnia 2019, 15:09

Takie ogrzewanie jest na pewno dużo droższe i mniej efektywne. Nie sądzę, żeby się opłacało..
Anno1506
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 5 sierpnia 2019, 15:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez rani10 » So, 16 listopada 2019, 11:39

witam ja też czytałem ale jest sporo filmów na Yutube na ten temat bo wiesz już sie ma ogrzewanie zwykle to co innego jak zakładasz je od podstaw wtedy trzeba przeliczyć całą iwestycję
rani10
Zaczynający przygodę
 
Posty: 21
Dołączył(a): N, 7 grudnia 2014, 20:58
Lokalizacja: kisielice
Numer GG: 1380049

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez czak » Cz, 2 września 2021, 11:08

Mam w domu kilka paneli na podczerwień i jako sposób na dogrzanie sobie chłodniejszego pokoju się sprawdza, jednak jako całkowite ogrzewanie całego domu jakoś nie bardzo to widzę. Będzie drogo i obawiam się że niezbyt efektywnie. Może warto rozważyć instalację np. pompy ciepła wraz z urządzeniem od blueboson (pozwala ono na generowanie oszczędności w ogrzewnictwie budynków? W skali przemysłowej całkiem dobrze to działa, także myślę że z domem sobie spokojnie też da rade.
czak
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 21 sierpnia 2021, 07:41
Lokalizacja: Polska

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez FredyKruger » Pn, 25 października 2021, 10:38

Ogrzewanie gazowe wyjdzie Ci zdecydowanie taniej...
FredyKruger
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 25 października 2021, 10:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogrzewanie mieszkań na podczerwień

Postprzez Babtist » Wt, 26 października 2021, 09:27

Też tak mi się wydaje, nigdy nie spotkałem się z czymś takim domu...
Babtist
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Dołączył(a): N, 27 kwietnia 2014, 10:43
Lokalizacja: mazowsze


Powrót do Ekologia