Siatki przeciw śnieżne na polach

Jak uzyskać pozwolenia na budowę? Jak walczyć o swoje prawa?

Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez andrzej2110 » Pn, 9 lutego 2015, 13:15

Panowie czy ktoś ma na swoich pola wzdłuż drogi albo linii kolejowej rozstawione siatki przeciw zwiewaniu śniegu?? U mnie tego nie stosują ale z drugiej strony Płocka widziałem takie coś. Jak to jest pod względem prawa?? Mogą ustawić bez zgody właściciela pola??
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez Kobys » Pn, 9 lutego 2015, 19:49

Jak ostatnio jechaliśmy przez Bydgoszcz w stronę Poznania, były porozstawiane, i co kilkanaście metrów przerwa o co w tym biega ? Raczej powinni mieć zezwolenie gospodarza ?
Avatar użytkownika
Kobys
Opiekun profilu FB
 
Posty: 132
Obrazki: 62
Dołączył(a): Pn, 24 marca 2014, 22:48
Lokalizacja: Żuławy
Numer GG: 51496701

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez grucha » Pn, 9 lutego 2015, 20:37

Siatka ma zatrzymywać śnieg, a przerwy są chyba dla zwierząt żeby mogły swobodnie wędrować. ;)
grucha
Zaczynający przygodę
 
Posty: 18
Obrazki: 2
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 09:20

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez Kobys » Pn, 9 lutego 2015, 21:07

Że ma zatrzymywać śnieg to wiadomo, i jest napisane nawet w nazwie tematu ;) Wątpię, żeby zwierze szło do takiej przerwy.
Avatar użytkownika
Kobys
Opiekun profilu FB
 
Posty: 132
Obrazki: 62
Dołączył(a): Pn, 24 marca 2014, 22:48
Lokalizacja: Żuławy
Numer GG: 51496701

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez Stasiek_84 » Pn, 9 lutego 2015, 21:58

zgodnie z jakimiś tam przepisami, posiadacz ma obowiązek udostępnić grunt GDDKiA do stawiania siatek i zawsze kiedy to uznają za konieczne, ot takie prawne zabezpieczenie, żeby udowodnić że kupując grunt kupuje się tylko iluzje posiadania ;)
Avatar użytkownika
Stasiek_84
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 180
Obrazki: 64
Dołączył(a): Wt, 29 stycznia 2013, 10:51
Lokalizacja: Warmia i mazury, powiat Olsztyn
Numer GG: 1561556

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez bobytempelton » Pn, 9 lutego 2015, 22:09

Mój kolega odśnieża pewną część powiatu i rozkłada i składa te siatki, dostają plan z gddkia gdzie je mają rozstawić, a użytkownik pola może później dochodzić o odszkodowanie za zniszczenia, ale zniszczenia są bardzo małe jak to robione jest w dobrym terminie i ręcznie, nie machiną.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez samurajjka » Śr, 11 lutego 2015, 19:49

Kobys napisał(a):Jak ostatnio jechaliśmy przez Bydgoszcz w stronę Poznania, były porozstawiane, i co kilkanaście metrów przerwa o co w tym biega ? Raczej powinni mieć zezwolenie gospodarza ?



Mówisz o odcinku między Żninem a Gnieznem?
samurajjka
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 10 lutego 2015, 12:14
Lokalizacja: Gostyń

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez Kobys » Cz, 12 lutego 2015, 18:02

@samurajka całkiem możliwe, było dużo tych wioch po drodze :D
Avatar użytkownika
Kobys
Opiekun profilu FB
 
Posty: 132
Obrazki: 62
Dołączył(a): Pn, 24 marca 2014, 22:48
Lokalizacja: Żuławy
Numer GG: 51496701

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez krzysiek277 » Pt, 13 lutego 2015, 17:48

A u mnie to jest chore
Bo w tym roku listopad był w miare ciepły a oni na początku listopada płot stawiają a ja jeszcze nie zaorałem ale z wójtem zagadałem że taka i taka sprawa i założyli potem
krzysiek277
Zaczynający przygodę
 
Posty: 30
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pn, 25 marca 2013, 16:50

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez Ptaszynka » N, 15 lutego 2015, 12:29

Krzysiek277 bardzo dobrze zrobiłeś.W dzisiejszych czasach to nikt nie myśli o drugim.Dobrze,że trochę utarłeś nosa.
Sprawdź odpowiedzi na pytania na portalu https://viqo.pl
Ptaszynka
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 15 lutego 2015, 02:42
Lokalizacja: wrocław

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez FotoFan » N, 1 marca 2015, 13:16

Według moich wiadomości i artykułu w TAP, rolnik nie ma możliwości odmowy wstępu zarządcy drogi na grunt sąsiadujący z drogą publiczną. Jednak, jeśli takowa siatka została założona i właściciel tej działki odniósł szkody może starać się o odszkodowanie, którego wartość ustala starosta. Jednak, gdy siatka wpływa na wartość działki sumuję się koszty spowodowane montażem siatek i kwotę różnicy wartości działki.
FotoFan
Zaczynający przygodę
 
Posty: 37
Obrazki: 9
Dołączył(a): Wt, 14 sierpnia 2012, 21:46

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez lackyyy » Śr, 11 marca 2015, 12:01

A starosta na jakiej podtsawie wylicza odszkodowanie?
lackyyy
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 2 marca 2015, 12:41
Lokalizacja: Gorzów

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez FotoFan » So, 14 marca 2015, 11:49

Wydaje mi się, że odszkodowanie będzie sporządzane na podstawie szkód wyrządzonych przy montażu/demontażu takowej siatki. Za pewne i tak takie odszkodowanie nie będzie równowartością wyrządzonych szkód... :(
FotoFan
Zaczynający przygodę
 
Posty: 37
Obrazki: 9
Dołączył(a): Wt, 14 sierpnia 2012, 21:46

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez jakzesnow » N, 29 marca 2015, 21:49

dokładnie rolnik nie może odmówić stAwiania takich sIatek na jego gruntach, a jak to jest z odszkodowaniem to nie wiem.
jakzesnow
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 24 marca 2015, 20:24
Lokalizacja: warszawa

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez Stasiek_84 » Cz, 2 kwietnia 2015, 16:38

ciekawe tylko jak odmówić skoro nikt nawet nie pyta o wejście i stawianie siatek, po prostu jednego dnia nie ma a drugiego już są.
Avatar użytkownika
Stasiek_84
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 180
Obrazki: 64
Dołączył(a): Wt, 29 stycznia 2013, 10:51
Lokalizacja: Warmia i mazury, powiat Olsztyn
Numer GG: 1561556

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez przem » Pt, 3 kwietnia 2015, 05:58

@Stasiek_84 to u Ciebie stawiają siatki z zaskoczenia i co roku w innym miejscu? Bo u mnie od lat siatki są montowane na tej samej działce, cały czas przy jednej drodze i nigdy nie jest to zaskoczeniem. W okolicy nie słyszałem żeby ktoś nawet pomyślał o odszkodowaniach, bo drogowcy praktycznie nie robią zniszczeń, jesienią wjeżdżają dość późno i montują siatkę na ścieżkach technologicznych a wiosną usuwają ją ręcznie.
przem
Zaczynający przygodę
 
Posty: 13
Obrazki: 7
Dołączył(a): Cz, 24 kwietnia 2014, 06:10
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Siatki przeciw śnieżne na polach

Postprzez DuzyGrzegorz » Śr, 8 kwietnia 2015, 01:02

Art. 21 ustęp 2 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych:
Zarządy dróg mają prawo do:
1) wstępu na grunty przyległe do pasa drogowego, jeżeli jest to niezbędne do wykonywania czynności związanych z utrzymaniem i ochroną dróg;
2) urządzania czasowego przejazdu przez grunty przyległe do pasa drogowego w razie przerwy w komunikacji na drodze;
3) ustawiania na gruntach przyległych do pasa drogowego zasłon przeciwśnieżnych.
Ustęp 3. Właścicielom lub użytkownikom gruntów, którzy ponieśli szkody w wyniku czynności wymienionych w ust. 2, przysługuje odszkodowanie na zasadach określonych w przepisach o gospodarce nieruchomościami.

Odszkodowanie ustala starosta o ile nie dojdzie do porozumienia pomiędzy właścicielem gruntu i zarządcom drogi. Oznacza to że najpierw należy podjąć negocjacje z zarządcą drogi, a jeżeli te nie doprowadzą do konsensusu to nie później niż 30-go dnia po zdjęciu siatki należy wystąpić z wnioskiem o ustalenie wysokości odszkodowania do starosty.
Jeżeli nie wyrazisz zgody na wejście na nieruchomość celem ustawienia zapory przeciwśniegowej to starosta w terminie 7 dni wyda na podstawie art. 126 ustawy o gospodarce nieruchomościami decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności.
Pozdrawiam!
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697


Powrót do Pozwolenia, spory z urzędami i urzędnikami

cron