Wymagania dla producentów pasz

Wymagania dla producentów pasz

Postprzez tompil » Pt, 2 stycznia 2015, 14:33

Witajcie.
Nie wiem, czy to odpowiedni rozdział, ale najwyżej przeniesiecie.
Przejąłem niedawno gospodarstwo i byłem w tym tygodniu złożyć wniosek o nadanie numeru producenta pasz u powiatowego lekarza weterynarii, oczywiście dostałem listę wytycznych, więc chcąc nie chcąc, coś trzeba wprowadzić.
Doszedłem do punktu z matami dezynfekcyjnymi. Maty mają być trzymane na wypadek epidemii, nie muszą być cały czas ułożone.
Tylko pytanie, czy kupować gotowe, które są dość drogie, czy próbować coś samemu wykombinować?
Pianka tapicerska na allegro to groszowe sprawy, a pewnie takie coś jest w tych matach.
http://allegro.pl/p003-pianka-gabka-tap ... 96318.html
Tylko pozostaje problem jakiegoś pokrowca do tego.
Nie wiem taż jakich wymiarów mam mieć te maty. Czy musi byś taka wjazdowa żeby całe koło ciągnika zrobiło na niej obrót. Czy wystarczy mała 40x60 cm przed każdym wejściem do obory?
Jak to u Was wygląda?

Może coś takiego:):
http://allegro.pl/materac-piankowy-pokr ... 35479.html
Nie wiem tylko czy pokrowiec od wewnątrz nie ma jakiejś folii, żeby dziecko nie zasikało materaca:)

A tak wygląda niby profesjonalna mata:
http://www.polmarprofil.pl/maty_o_d.html
tompil
Zaczynający przygodę
 
Posty: 11
Obrazki: 6
Dołączył(a): Pn, 10 marca 2014, 21:46
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wymagania dla producentów pasz

Postprzez lukaczmarek » So, 3 stycznia 2015, 08:59

Linki nie działają.

A odnośnie mat w życiu żadnych nie miałem i nie kupował i nikt się jeszcze o nie nie pytał.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Wymagania dla producentów pasz

Postprzez tompil » N, 4 stycznia 2015, 13:34

Chodziło mi o taki materac np. z łóżeczka dziecięcego. Z 10 razy tańszy od maty dezynfekcyjnej, a praktycznie to samo.
http://allegro.pl/materac-piankowy-pokr ... 35479.html

Dostałem listę wymagań z Inspekcji weterynaryjnej i jeden z nich to te maty dezynfekcyjne.
Wymagania te mają swoje źródło w ROZPORZĄDZENIEU (WE) Nr 183/2005 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 12 stycznia 2005 r.ustanawiające wymagania dotyczące higieny pasz.
tompil
Zaczynający przygodę
 
Posty: 11
Obrazki: 6
Dołączył(a): Pn, 10 marca 2014, 21:46
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wymagania dla producentów pasz

Postprzez andrzej2110 » N, 4 stycznia 2015, 13:40

Kiedyś w TV widziałem "maty" ze słomy. To było chyba przy ptasiej grypie. Po prostu na drodze była rozsypana słoma i polana płynem dezynfekującym.
Avatar użytkownika
andrzej2110
Administrator
 
Posty: 597
Obrazki: 123
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:22

Re: Wymagania dla producentów pasz

Postprzez Jerry28 » Wt, 6 stycznia 2015, 11:15

Maty dezynfekcyjne składają się z gąbki i pokrowca nieprzepuszczającego od dołu i na bokach a siatkowego od góry. Ten materac chyba niekoniecznie, cały środek dezynfekujący, który wlejesz w matę "ucieknie". Ja do niedawna zamiast mat miałem wyciętą bańkę 30 l po oleju i nikt mi się do tego nie przyczepił, a miałem dwie kontrole w związku z wnioskiem MGR. Obecnie z racji tego, iż moje gospodarstwo znajdowało się w strefie buforowej zakupiłem maty w tym sklepie Sklep
Jerry28
Zaczynający przygodę
 
Posty: 38
Obrazki: 85
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 10:02
Lokalizacja: LBI
Numer GG: 8473718

Re: Wymagania dla producentów pasz

Postprzez Rolnik1973 » Wt, 6 stycznia 2015, 13:22

Ja mam na dywaniku gumowym z auta trociny i jakby trzeba to nasączę płynem i git. Weterynarz mówił że tak może być.
Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty WSPIERASZ konkuręcję która nas wykończy!
Avatar użytkownika
Rolnik1973
Nowicjusz
 
Posty: 3
Obrazki: 1
Dołączył(a): So, 15 listopada 2014, 18:55
Lokalizacja: Lubelskie [LBI]

Re: Wymagania dla producentów pasz

Postprzez tompil » Wt, 6 stycznia 2015, 18:34

Nawet dziś zamówiłem właśnie z tego sklepu małą matę, przy okazji innych zakupów.
Jak będą chcieli większą to zrobię samemu. Pod taki materac wystarczy kawałek folii i będzie działało.
To i tak głównie na wypadek kontroli, żeby mieć w gospodarstwie.

Mam jeszcze takie pytanie. Czy lampa owadobójcza na muchy może być zamontowana bezpośrednio nad stanowiskami, czy mogą się do tego przyczepić z inspekcji.
Oczywiście ma ona taką tackę na muchy, ale nie chciałbym tego 2 razy przerabiać.
tompil
Zaczynający przygodę
 
Posty: 11
Obrazki: 6
Dołączył(a): Pn, 10 marca 2014, 21:46
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wymagania dla producentów pasz

Postprzez Jerry28 » Wt, 6 stycznia 2015, 19:29

Wielkość raczej nie, ale jedne drzwi=jedna mata
Jerry28
Zaczynający przygodę
 
Posty: 38
Obrazki: 85
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 10:02
Lokalizacja: LBI
Numer GG: 8473718

Re: Wymagania dla producentów pasz

Postprzez dialt1 » N, 15 marca 2015, 18:33

nie powinni sie przyczepic. tak mi sie wydaje przynajmiej.
dialt1
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): N, 15 marca 2015, 18:13
Lokalizacja: krakow

Re: Wymagania dla producentów pasz

Postprzez Billy80 » Pt, 13 stycznia 2017, 09:15

Ja kupiłem kuwetę od razu z matą i Virkon, jak byli u mnie w zeszłym tygodniu z kontroli to zaakceptowali wszystko, a ten basenik ma 50 x 50 cm, więc żeby odkazić buty przed wejściem do kurnika to ok. Wcześniej miałem matę z gąbki bez tej kuwetki, tylko większą, ale już siłą rzeczy się zużyła, tylko czasem płyn wyciekał na kostkę i musiałem podkładać folię, a tu spokój
Billy80
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 19 sierpnia 2016, 08:42
Lokalizacja: Wlkp.


Powrót do BHP, bezpieczna zagroda