Wybór laptopa

Oprogramowanie i sprzęt ułatwiające prowadzenie gospodarstwa

Wybór laptopa

Postprzez cinek » Pn, 19 maja 2014, 18:09

Drodzy forumowicze,
jestem na ostatniej prostej przy zakupie komputera przenośnego. I tu moje zapytanie o radę przy wyborze konkretnego modelu.
Budżet to 2200 PLN, komputer ten nie musi to być super fantastyczny kombajn, nie będzie prawdopodonie wykorzystywany do pracy z grafiką czy grania.
Musi spełniać podstawowe wymagania studenta ;)
Chodzi raczej o ekonomiczny zakup który posłuży przez kilka lat...Jako że nie jestem na bieżąco z techniką komputerową proszę o konkretne porady i propozycje :)
Pośpiech jak najbardziej wskazany!
Kilka sztuk które na pierwszy rzut oka wydają się w porządku:

http://www.komputronik.pl/product/20853 ... 5369_.html

http://www.x-kom.pl/p/160181-notebook-l ... gt740.html
Avatar użytkownika
cinek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 8
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 20:39
Lokalizacja: powiat Włoszczowa
Numer GG: 7808698

Re: Wybór laptopa

Postprzez samczyk » Pn, 19 maja 2014, 18:26

Po pierwsze lenovo nie bierz. Mi po roku użytkowania pourywały się mocowania zawiasów i obudowa do wymiany. Koszt nie mały dlatego też korzystam z niego stacjonarnie dokupując myszkę i klawiaturę bezprzewodową. Mam Y570 i dałem ponad 2 lata temu 3000zl na przecenie.
Po drugie laptop to nie jest urządzenie do gier. Mój ma niezłe podzespoły, ale z grami średnio sobie radzi i bucha ogniem z wentylatorów podczas grania.
Ja uważam, że laptopa jak już kupować to za 1500zł i co 2 lata wymieniać. Kupowanie droższego na lata to głupota. Lepiej kupić dobry piecyk ;)
Co do marek to ja bym wybierał między: Toshiba, Dell, HP, Samsung ale to już droższa półka cenowa ;)
Każdy nowy dzień jest lepszy z Massey Ferguson'em.
Avatar użytkownika
samczyk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 52
Obrazki: 28
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 18:45
Lokalizacja: Warmia

Re: Wybór laptopa

Postprzez byczy naczos » Pn, 19 maja 2014, 20:43

Jak dla studenta i bez szaleństw to bierz:

Lenovo M5400
Lenovo IdeaPad G510
Asusa R510CC
Toshibe L50


A resztę przeznacz na studenckie potrzeby :mrgreen:
byczy naczos
Nowicjusz
 
Posty: 9
Obrazki: 2
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 17:08

Re: Wybór laptopa

Postprzez cinek » Śr, 21 maja 2014, 11:32

Po głębszym zastanowieniu głos rozsądku sugeruje:
http://www.x-kom.pl/p/152447-notebook-l ... gt720.html
Do NASA sie nie nada, ale powinien być wystarczający, a i zostaje trochę grosza jak @byczy naczos wspomniał...
Co sądzicie? Jakieś inne propozycje?
Avatar użytkownika
cinek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 8
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 20:39
Lokalizacja: powiat Włoszczowa
Numer GG: 7808698

Re: Wybór laptopa

Postprzez maksiu » Śr, 21 maja 2014, 20:29

Ja mam Della E1405. Kupiony jako około roczny od wujka z usa chyba za 2600 zł.
Miałem go już w liceum (no niech będzie 3-cia klasa), 5 lat studiów i teraz dobija rok po studiach. A więc mam go 7 lat, a sam laptop dobija 8-miu. Wówczas to był diabeł (2 gb ramu, 2 rdzenie 1,66 GHz), jedyny minus to zintegrowana grafika, ale jako że ja nie grałem (jak już to okazjonalnie w zabytki z czasów stacjonarki a więc lata 2003-2007) to nie był to problem.

Do dzisiaj kosztował mnie następująco:
-układ grafiki kiedyś padł, koszt naprawy 400 zł,
-bateria (7200 mAh, oryginał Dell) jakieś 280 zł,
-tylna klapa (bo urwała się aluminiowa ramka przy zawiasach) chyba coś koło 100 czy 120 zł,
-dysk SSD ok 400 zł - ale to już moja fanaberia (stary działa i robi za przenośny), chociaż po przesiadce na windows 8 nie chcę wracać do wynoszonego wcześniej pod niebiosa win xp.

Laptop działa do dziś, o ile klawisze touchpada ciutkę się wytarły, to klawiatura jak nowa (oprócz wypucowanych klawiszy nie ma żadnej startej literki), lekko wytarta obudowa pod nadgarstkami. Daje radę do dziś, jak na moje używanie (po kilka-kilkanaście otwartych zakładek ze stronami, thunderbird, jakieś nieduże programy cad do elektroniki, coś do programowania, kadu do gg, dawniej winamp dzis aimp do muzyki, do tego nie wyłączam go tylko hibernuję i restartuję jakoś może raz na tydzień) to radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Film HD działają, ale procesor obciążony już raczej mocno.
Aha, jest to model z ekranem 14,1", dzisiaj określane jako "biznesowe", a co za tym idzie niestety droższe. Ale taki idealnie leżał w torbie czy plecaku :)

Szczerze polecam Della i to najlepiej nie modele low-end, tylko dołożyć trochę i wziąć coś lepszego ze średniej półki, a raczej da radę przez wiele lat. Jeśli ktoś go używa przeciętnie (film, muzyka, kilka stron www naraz) i nie ma hiper wymagań, to te 5, nawet 8 lat wytrzyma spokojnie.
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Wybór laptopa

Postprzez cinek » Śr, 21 maja 2014, 21:28

@maksiu, dzięki za rzeczową wypowiedź :thumbup:
Dell... brat ma właśnie Vostro, ale to już na wypasie bo z 3D pracuje. Oczywiście wszystko bez zarzutu.
W moim budżecie mieści się powiedzmy http://www.x-kom.pl/p/179365-notebook-l ... 7670m.html
Porównywalny do tego Asusa co wyżej wrzuciłem, tyle że Asus ma matowy ekran i nieco lepszą (?) grafikę.
Wiadomo, chciałoby się zawsze dołożyć i mieć coś lepszego, ale tak mozna bez końca. Tym bardziej że sam finansuje zakup, każda wydana złotówka musi być przemyślana. Nie chce kupić tylko po to żeby był mocarny a później tego nie wykorzystywać na co dzień. Myślę że rozumiesz o czym mówię ;)
Pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie.
Avatar użytkownika
cinek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 8
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 20:39
Lokalizacja: powiat Włoszczowa
Numer GG: 7808698

Re: Wybór laptopa

Postprzez maksiu » Cz, 22 maja 2014, 05:32

O widzisz, przypomniałeś mi. Warto dopłacić za matową matrycę. Przynajmniej zrobisz coś w ogrodzie.

Ten asus fajny, z grubsza to co dell, ale ma też vga, czasem przydatne.
Jeśli nie razi Cię ta marka, to bierzm :)
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Wybór laptopa

Postprzez gonzo » Cz, 22 maja 2014, 19:50

Ja znowu już używam już drugiego laptopa po-leasingowego. Za tysiąc max półtora tysiąca można kupić maszynę o dużo lepszej jakości wykonania niż nowe budżetowe. Wiele firm sprzedających takie komputery daje też gwarancję jeżeli sprzedaje odnowione. Przy kolejnym zakupie też racze kupię używanego lenovo czy HP z półki biznesowej niż budżetowy nowy komputer. Inna sprawa że nowy sprzęt "milszy"
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Wybór laptopa

Postprzez zuras » Pt, 13 czerwca 2014, 17:59

Ja za 2300 kupilem Lenovo G710 maszyna smiga az milo jest spory bo 17 cali ale za to fajnie wsio widac ja polecam :thumbup:
zuras
Zaczynający przygodę
 
Posty: 87
Obrazki: 58
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 10:11

Re: Wybór laptopa

Postprzez wredzioch » Wt, 17 czerwca 2014, 11:30

Może jakiegoś della? to generalnie mocny sprzęt, nie do zdarcia. Nie polecam jedynie zakupów z komputroniku, bo w przypadku reklamacji czy zwrotu są mega wielkie problemy... niestety coś o tym wiem :(
wredzioch
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt, 21 stycznia 2014, 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór laptopa

Postprzez Babtist » Pn, 7 lipca 2014, 10:25

zuras napisał(a):Ja za 2300 kupilem Lenovo G710 maszyna smiga az milo jest spory bo 17 cali ale za to fajnie wsio widac ja polecam :thumbup:


Popieram wybór, teraz można znaleźć już za 2 tys, z dyskiem hybrydowym 1 TB.
Babtist
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Dołączył(a): N, 27 kwietnia 2014, 10:43
Lokalizacja: mazowsze

Re: Wybór laptopa

Postprzez Bukaciarnia.pl » Pt, 11 lipca 2014, 09:10

Ja osobiście polecam lapki marki Toshiba i Samsung.
Są nie zawodne, długo żywotne.
Zwłaszcza jak nie szukasz sprzętu do gier to lapka za te ok 1500-1800 bez problemu kupisz.
Zapraszam na portal branżowy dla hodowców bydła - Bukaciarnia.pl
Notowania rynku wołowego | Forum hodowców bydła | Porady ekspertów na temat żywienia i hodowli bydła
Avatar użytkownika
Bukaciarnia.pl
FIRMA
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz, 23 stycznia 2014, 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór laptopa

Postprzez TurystaOGL » N, 13 lipca 2014, 18:32

na pole nadaje też się Lenovo serii T, bateria trzyma około 9 godzin
TurystaOGL
FIRMA
 
Posty: 24
Obrazki: 1
Dołączył(a): Cz, 10 lipca 2014, 09:32
Lokalizacja: Głubczyce

Re: Wybór laptopa

Postprzez kamyk » Wt, 5 sierpnia 2014, 19:38

A ja Toshibe odradzam, moja ma 2 lata i padł układ graficzny (koszt wymiany 400zł), a z tego co mówił pan cudotwórca to częste przypadki w nowych wyrobach tej firmy. Dla porównania dodam, brat ma 10 letnią Toshibę i jest bezawaryjna :O , ale jego była wyprodukowana jeszcze w Japonii. ;)
kamyk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Obrazki: 1
Dołączył(a): Pn, 13 stycznia 2014, 17:24
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wybór laptopa

Postprzez Bukaciarnia.pl » Wt, 12 sierpnia 2014, 14:24

Kamyk możesz nawet kupić dwa takie same laptopy i te same modele, a każdy z nich będzie miał inny okres żywotności.
Wszystko zależy od osób, które składały na taśmie całego laptopa oraz już od samego użytkownika, jak traktuje sprzęt, czy go bardziej "katuje" czy użytkuje go miarowo.
Zapraszam na portal branżowy dla hodowców bydła - Bukaciarnia.pl
Notowania rynku wołowego | Forum hodowców bydła | Porady ekspertów na temat żywienia i hodowli bydła
Avatar użytkownika
Bukaciarnia.pl
FIRMA
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz, 23 stycznia 2014, 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór laptopa

Postprzez sander » Pn, 25 sierpnia 2014, 14:20

Ja mam toshibę już drugi rok i wszystko ok. Raz oddałem laptopa do czyszczenia za 50 złotych i generalnie tyle z kosztów, jakie ponoszę z tytułu serwisowania sprzętu.
sander
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 22 sierpnia 2014, 15:46
Lokalizacja: Radomsko

Re: Wybór laptopa

Postprzez Gierappa » Pt, 3 października 2014, 19:39

Ja bym ci proponował poszukać laptopa w jakimś supermarkecie (np. Biedronka) czasami mają tam niezły sprzęt w niskiej cenie.
Gierappa
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 116
Dołączył(a): Cz, 28 marca 2013, 06:30

Re: Wybór laptopa

Postprzez bobytempelton » Pt, 3 października 2014, 20:52

Ja kupiłem laptopa toshiba satelite l300 chyba czy l500 mniejsza z tym z 6 lat temu właśnie w dużym sklepie rtv w sieciówce, nie biedronce :mrgreen: po miesiącu wylała się matryca, nie uznali gwarancji, naprawiłem na własną ręke za 400zł gdzie w serwisie kazali mi wybulić 1600 :lol: , przy naprawie od gościa z branży dowiedziałem się że w takich dużych sieciówkach takie tańsze sprzęty audio rtv agd są sortowane, coś było nie tak i pakują je za tańsze pieniądze do sieciówek. W moim "nowym" latała w środku śrubka i nie działał jeden przycisk. W ciągu 6 czy 7 lat oprócz matrycy ze 3 razy byl odwirusowany i czyszczony, padł dysk(500zł) klawiatura (240zł) wiatraczek ale wymienili mi za darmo z innego zepsutego i wtedy się przegrzał i siadło coś tam :mrgreen:
Nie kupie juz laptopa :mrgreen: ani nic w sieciówkach.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Wybór laptopa

Postprzez sander » Wt, 21 października 2014, 15:12

Ja też mam satellite, ale c660. Kupiony 3 lata temu i póki co wymieniałem tylko zasilacz.
sander
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 22 sierpnia 2014, 15:46
Lokalizacja: Radomsko

Re: Wybór laptopa

Postprzez Dionis » Cz, 30 października 2014, 18:17

Ja na pewno moge odradzić della. Miałem dwa i oba do d... Jedyny plus to xcena ale wiadomo, badziew jest tani a za dobre trzeba płacić.
Dionis
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz, 30 października 2014, 18:04
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wybór laptopa

Postprzez maksiu » Cz, 30 października 2014, 20:55

A mi się wydaje, że kolega pisze dla samego pisania. Dell ani nie jest tani, ani aż taki badziewny.
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Wybór laptopa

Postprzez Arek » Pt, 31 października 2014, 10:13

kamyk napisał(a):A ja Toshibe odradzam, moja ma 2 lata i padł układ graficzny (koszt wymiany 400zł), a z tego co mówił pan cudotwórca to częste przypadki w nowych wyrobach tej firmy. Dla porównania dodam, brat ma 10 letnią Toshibę i jest bezawaryjna :O , ale jego była wyprodukowana jeszcze w Japonii. ;)


Nie można porównać trwałości laptopa z przed 10 lat z tymi nowszymi. Jakieś 6-8 lat temu unia europejska zakazała dodawania do cyny bodajże ołowiu przez co połączenia lutowane są znacznie mniej trwałe i dlatego teraz w co drugim kilku letnim laptopie siada grafika i/lub mostek północny czy tam południowy. Czasami pomaga piekarnikowa naprawa ale na krótko, właśnie przez to że cyna słabo trzyma.
Arek
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 228
Obrazki: 224
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 21:45
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 374896

Re: Wybór laptopa

Postprzez maksiu » Pt, 31 października 2014, 13:14

Tak zwana produkcja bezołowiowa. Droższa i jak widać mniej niezawodna od starej i sprawdzonej.
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Wybór laptopa

Postprzez plewik » Pn, 1 grudnia 2014, 14:37

Zdecydowanie TOSHIBA! W stosunku cena/jakość dla mnie toshiby wypadają najlepiej. Z droższych lapków niezła są jeszcze Delle. Ew. możesz kupić też coś starszego z Lenovo/IBM, bo te kompy były nie do zdarcia.
plewik
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 1 grudnia 2014, 14:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór laptopa

Postprzez rani10 » Pn, 8 grudnia 2014, 19:14

tak posiadam Toshibę satellite L 750 zakupiłem go systemem windows 7 home profesjonal 2 lata temu działa jak należy polecam
rani10
Zaczynający przygodę
 
Posty: 21
Dołączył(a): N, 7 grudnia 2014, 20:58
Lokalizacja: kisielice
Numer GG: 1380049

Re: Wybór laptopa

Postprzez KarolB » Wt, 9 grudnia 2014, 18:48

'Miałem kilka laptopów i mogę stwierdzić jedynie, że dużo zależy ok konkretnego modelu, bo nawet w obrębie jednej marki dzieją się różne rzeczy. Całkiem fajnie działają Lenovo, a najmilej wspominam chyba laptopa HP z serii Compaq - służył długo i zawsze bezawaryjnie, do samego końca:)
KarolB
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 7 grudnia 2014, 20:43
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wybór laptopa

Postprzez Marunos » Pt, 2 stycznia 2015, 23:18

mój hp jakoś szybko się 'zajechał', póki co najlepsze doświadczenia miałem z Lenovo - są świetne. Ale oczywiście zawsze się może trafić lepsza czy gorsza sztuka, już nie mówiąc o różnych modelach..
Marunos
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 2 stycznia 2015, 23:04
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wybór laptopa

Postprzez Arek » So, 3 stycznia 2015, 02:55

Lenovo już od jakiegoś czasu robi badziewie, zresztą tak jak każda marka. im nowsze tym gorsze wykonanie.
Arek
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 228
Obrazki: 224
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 21:45
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 374896

Re: Wybór laptopa

Postprzez LukaszC5 » Wt, 6 stycznia 2015, 13:34

Firma produkująca laptopy nie ma żadnego znaczenia,przy wyborze laptopa patrzy się tylko na parametry,cene i nic więcej.
Grunt to raz na 2-3 lata oddać laptopa do serwisu na porządne czyszczenie i wymianę pasty termo przewodzącej,koszt 30-50 zł a naprawdę dużo daje.Znam laptopy różnych marek które działają już 5-7 lat i nic im nie jest,tzn wszystkie mają zjechane baterie ale świetnie pracują na samym zasilaczu.
Zazwyczaj najdłużej wytrzymują laptopy z grafiką zintegrowaną ale to chyba nie wynika z ich budowy tylko z tego że ktoś kto kupuje grafikę dedykowaną używa laptopa do grania i mocno go obciąża.
LukaszC5
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt, 16 sierpnia 2013, 20:41
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wybór laptopa

Postprzez bobek » Śr, 7 stycznia 2015, 10:26

Ja mam Toshibe Satelite a350 kupiłem ja 5,5 roku temu i powoli kończy się lampa w ekranie.

Szukam czegoś na zastępstwo myślałem nad Asusem warto? Ma dobre parametry i cenę.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 243
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Wybór laptopa

Postprzez Arek » Śr, 7 stycznia 2015, 11:09

Wymiana świetlówki to kilka zł.
Co do wyboru marki to raczej nie ma znaczenia bo i tak za kilka lat będzie do wymiany.
Arek
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 228
Obrazki: 224
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 21:45
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 374896

Re: Wybór laptopa

Postprzez LukaszC5 » Śr, 7 stycznia 2015, 11:57

bobek napisał(a):Ja mam Toshibe Satelite a350 kupiłem ja 5,5 roku temu i powoli kończy się lampa w ekranie.

Szukam czegoś na zastępstwo myślałem nad Asusem warto? Ma dobre parametry i cenę.


Jeśli nie będziesz grał to chyba nie ma nic lepszego niż Lenovo ThinkPad Edge E531

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/ ... techniczne
LukaszC5
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt, 16 sierpnia 2013, 20:41
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wybór laptopa

Postprzez bobek » Cz, 8 stycznia 2015, 04:41

http://www.komputronik.pl/product/25378 ... B_SSD.html Bardziej myślałem o czymś takim.

Obecnie mam to http://www.toshiba.eu/discontinued-prod ... -a350-13a/ i nie daje rady w edycji filmów. Zresztą liczę, że taki komputer posłuży mi kolejne 5-6 lat.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 243
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Wybór laptopa

Postprzez wredzioch » Pn, 12 stycznia 2015, 12:06

Ktoś wyżej pisał o laptopie z marketu... Ja jakoś nie jestem przekonany do kupowania sprzętu w takim miejscu. Jeśli już, to musi to być porządna marka - a jaka to już kwestia osobistych preferencji.
wredzioch
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt, 21 stycznia 2014, 14:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór laptopa

Postprzez dawidek19 » Cz, 26 marca 2015, 09:33

Ja mam HP i jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam warto.
dawidek19
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 25 marca 2015, 12:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór laptopa

Postprzez jakzesnow » Cz, 26 marca 2015, 13:32

a ja polecam asusa jak dla mnie najlepszy
jakzesnow
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 24 marca 2015, 20:24
Lokalizacja: warszawa

Re: Wybór laptopa

Postprzez hania78 » Wt, 14 kwietnia 2015, 12:45

Mam już drugiego asusa i jest świetny. I to nie tylko pod względem oprogramowania, ale technicznie bardzo solidny:) Obecny kupiony nawet po promocji, a że jest ich dużo, to warto wyhaczyć jakąś porządną:)
hania78
Zaczynający przygodę
 
Posty: 40
Dołączył(a): Śr, 18 marca 2015, 13:16
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Wybór laptopa

Postprzez DarimK » Cz, 17 września 2015, 11:22

lenovo sie ostatnio wybił, mam i nie narzekam, wszystkie gierki mi śmigają aż miło
DarimK
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 17 września 2015, 10:54
Lokalizacja: Niedźwiady

Re: Wybór laptopa

Postprzez rolkira » Cz, 4 lutego 2016, 10:35

Ja mam Lenovo już 5 lat i nie narzekam :) nic się nie urwało. A kosztował nie całe 2000 :)
rolkira
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 17 kwietnia 2015, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wybór laptopa

Postprzez czar82 » Pn, 26 września 2016, 21:41

Tylko nie idźcie w Asusy - przereklamowane sypiące się gó...a. Lenovo i HP - dla mnie jedyny normalny wybór.
czar82
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 26 września 2016, 21:19
Lokalizacja: Łódzkie


Powrót do Komputer w gospodarstwie...