Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Jak to w gospodarstwie... potrzebne wszystko.

Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez majran » Śr, 18 lipca 2012, 20:07

Witam, właśnie pogrzebaliśmy entą szlifierkę kątową i już nie wiadomo co kupować, czy może odżałować te kilkaset złotych i sprawić Makitę, Boscha? Podziała to dłużej niż rok? Jakie macie doświadczenia?
Avatar użytkownika
majran
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 140
Obrazki: 34
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:17
Lokalizacja: Pałuki wielkopolska
Numer GG: 10201673

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Baron » Śr, 18 lipca 2012, 20:23

Mam dużą szlifierkę Boscha od jakichś 15lat i działa. 5 lat temu kupiłem nową niebieską z łagodnym rozruchem i też działa. Mam pięć elektronarzedzi bosch i polecam ale kupuj w autoryzowanym punkcie bo możesz kupić podróbke co roku nie wytrzyma. Zależy ile masz do roboty ale warto dopłacić i wziąć niebieską.
Ostatnio edytowano Śr, 18 lipca 2012, 21:42 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
Baron
 

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez sebekwolkasos » Śr, 18 lipca 2012, 21:50

Ja tak jak kolega wyżej polecam Boscha. Sam posiadam szlifierkę tej firmy od 10 lat i chodzi bez zarzutu, niezbyt oszczędzana. :) Tylko to musi być towar ze sklepu a nie z bazaru lub od przypadkowego handlarza, domokrążcy, często cudzoziemca. Jeszcze warte zainteresowania jest Hitachi wg. speców od elektronarzędzi prezentuje jakość jak Bosch a nawet go nieznacznie prześciga. ;) Sam posiadam młotowiertarkę z tej firmy od 6 lat, też jestem zadowolony z niej.
Nie zawsze mów, co wiesz, ale zawsze wiedz, co mówisz - Cesarz Klaudiusz
Avatar użytkownika
sebekwolkasos
Moderator
 
Posty: 246
Obrazki: 133
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 12:56
Lokalizacja: powiat siedlecki (WSI)
Numer GG: 12604028

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez zorzyk » Śr, 18 lipca 2012, 22:02

Dawniejszy bosch, to nie obecny i trwałość nie ta. Od kilku lat używam dość tani sprzęt marki Graphite i trzyma się
http://www.graphite.pl/PL/katalog/Elekt ... 9G096.html
zorzyk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 91
Obrazki: 12
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 07:03
Lokalizacja: podlaskie, Białystok oraz gmina Milejczyce

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Mariusz x » Śr, 18 lipca 2012, 22:06

W XXI wieku sukcesem jest to, że narzędzie renomowanej firmy wytrzyma 10 lat. 50 lat temu ludzie latali na księżyc, a dzisiaj szlifierki porządnej nikt nie potrafi zrobić.
Mam w garażu tzw. Bułgara, ma chyba 30 lat(znaczna część przepracowana w POMie), wymienia się szczotki, włącznik i śmiga aż miło. Jedyna wada to spora masa.
W pracy mamy Einhella, niby dolna półka, ale przy rozsądnym użytkowaniu wytrzyma długo. Grunt to nie przeciążać maszyny, pilnować temperatury, wtedy sprzęt trochę pochodzi.
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez wiesmag » Śr, 18 lipca 2012, 22:31

Ja bym wam radził rozejrzeć się za perlesem("PERLES")-kilkadziesiąt lat temu celma zaczęła ją sprzedawać-kupiłem dużą kątową-chodzi jak żyleta-w warsztacie cały czas,a i do kostki się brało.Jakiś czas temu kupiłem również małą,za niewielkie pieniądze(ceny promocyjne były-niecałe 200 zł.)-bosch się chowa.
"KOWAL" jest przedstawicielem jakichś elektronarzędzi z Korei,tej północnej-wiertareczka ręczna za 80 zł.-wziąłem-super-nazwa już się starła,a nie pamiętam-warto,nawet za dużo większe pieniądze.
Ostatnio edytowano Cz, 19 lipca 2012, 00:01 przez Krzysiek19, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zdanie z małej litery
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez lukaczmarek » Pt, 20 lipca 2012, 08:24

Ja mam wszystko z einhela. Kupuję sprzęt najtańszy. Jak się coś popsuje 3-4 dni i zawsze dają nowy. Po co mam przepłacać za coś co pochodzi niewiele dłużej.
Aczkolwiek powiem że po 2 latach używania sprzęty miały tylko po jednej awarii. Wymienili mi na nowy i w dodatku szlifierkę dostałem jeszcze większej mocy.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez brzozak2 » Pt, 20 lipca 2012, 08:43

U nas jest duża szlifierka kątowa firmy Hilti, pracuje bez zarzutu ponad 5 lat, wcześniej były takie same akcje, co miesiąc nowa szlifierka.
Ostatnio edytowano Pt, 20 lipca 2012, 11:04 przez Krzysiek19, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zdanie z małej litery, literówki
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez gonzo » Pt, 20 lipca 2012, 17:28

Ja powoli, bo to zawsze szkoda pieniędzy zaczynam się przekonywać do "drogich" rzeczy. Warsztatu też to dotyczy, okazują się w gruncie rzeczy tańsze od tych tanich. Niestety biednego nie stać na tanie rzeczy. Choć są wyjątki np. wiertarka "global czy globus" z jakiegoś marketu za 30 zł a działa już z 5 lat. Szlifierki kątowe naprawdę warto te droższe kupować, teraz mam dobre porównanie jak robię przyczepę i nieraz trzeba cały dzień ciąć i szlifować.
Może i wymienią na nową takiego einhela ale ile trzeba mieć w domu na zapas?, bo przecież popsuje się jak potrzebna ;)
Polecam makitę, boscha, bester. z serii profi z einhelem mam raczej złe doświadczenia(dwa kompersorki, szlifierka, 2 wiertarki) nie kupujemy już bo jak ma działać to nie działa, może jestem uprzedzony :D
Celma też jeszcze jedna jest ale protestuje, jest też stara ruska kosmiczna maszyna zamiast kluczem dokręcana przecinakiem(działa już tak z 8 lat a ma ze 20)
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez lukaczmarek » Pt, 20 lipca 2012, 20:20

to zależy ile kto używa. Teraz kupiłem młotowiertarke einhela tyle że z lini czerwonej czyli profesjonalnych narzędzi zobaczymy jak będzie działać.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Arek » Pt, 20 lipca 2012, 21:34

14 lat temu ojciec kupił używaną (ok 5 lat) przecinarkę kątową boscha niebieskiego 1900w. Ta maszyna cięła wszystko tregry, grube ceowniki, było słychać że ma ciężko. Przez ten czas były tylko zmienione szczotki i kabel bo się wyrwał. Do dzisiaj działa bez zarzutu jedynie blokada się scięło bo nie raz tarcza trak mocno się dokręciło, że przy odkręcaniu klucze się wyginały. Mała kątówka też niebiesko bosch chodzi 5 lat, razy były wymienione szczotki i teraz wysiadło łożysko. Mam też dużą kątówkę milwaukee 2500w, sprzęt bardzo mocny ale ma dopiero 5 lat więc zbyt mało aby ocenić.
Kiedyś była kupiona jakaś tania wiertarka to nawet jednego dnia nie wytrzymała :P Od tamtej pory są dwie niebieskie boscha 600w, jedna spaliła się ale była przeciążana przez wiercenie otworów fi 12 w metalu grubości 10mm.
Znam osoby, które mało używają elektronarzędzi i kupują tanie marketowe, które co pół roku max 1 rok wymieniają na nowe. Suma sumarum taniej wychodzi kupić raz porządny sprzęt niż co kilka miesięcy nowe badziewie, które zawsze zepsuje się jak jest najbardziej potrzebne.,
Arek
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 228
Obrazki: 224
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 21:45
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 374896

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Renolik » Pn, 23 lipca 2012, 13:07

Ja polecam makitę, szczególnie szlifierki, wiertarki i myjki ciśnieniowe. U nas już jest 5 produktów tej firmy i ani jeden nie zawiódł. A u nas się ich nie żałuje. Tylko że za te 5 daliśmy około 4tyś.
Avatar użytkownika
Renolik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 81
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 19:39

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez SZYMANOX » Pn, 23 lipca 2012, 19:46

Bosch-a sobie odpuść ,te nowe bosche nie dorównują starym ,stary bosch ma 15 lat 5 lat pracował na budowach pół wsi nim cieło i po wymianie szczotek i wirnika jakiś czas temu chodzi dalej,2 lata temu ojciec kupił oryginalnego bosch-a i chodził rok potem nie opłacało się go nawet naprawiać...Od jakiegoś czasu u mnie w garażu rządzi Einhell ,wiertarki wytrzymują nawet 3 lata przy intensywnym a czasami i agresywnym :twisted: użytkowaniu wiec myślę że to dobry wynik jak na wiertarkę za ok 90zł ,szlifierki jak ktos mało robi i nie katuje chodzą też długo.Ale tak sie składa że u mnie nie ma taryfy ulgowej wiec na jednej gwarancji czasami wymieniaja 2 razy na nowa ale te szlifierki nie stygną i tną wszystko co się da.Odradzam jedynie myjki ciśnieniowe tej firmy ;) Ale najlepsza marka jest wg.mnie makita :) Mam młot udarowy tej firmy,piłe, i wiertarkę i i nie było z nimi problemów.Poza tym coraz częściej słyszę dobre opinie na temat hitachi,ale styczności z nimi nie miałem ;)
KPK Kumurun Team
Avatar użytkownika
SZYMANOX
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 20
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 20:09
Numer GG: 22732112

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Farmexpert » Śr, 25 lipca 2012, 07:12

Zdecydowanie Makita, używam często jej do zadań specjalnych - nigdy nie zawiodła. To samo z wkrętarką - maszyna nie do przebicia jakościowo :)
www.farmexpert.pl
Internetowy sklep rolniczy.
Avatar użytkownika
Farmexpert
FIRMA
 
Posty: 14
Obrazki: 33
Dołączył(a): Wt, 19 czerwca 2012, 09:28
Numer GG: 20762076

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez bobek » Śr, 25 lipca 2012, 08:46

@brzozak2 monterzy silosów mieli Hitachi. Z ośmiu dwuletnich została jedna i była w gorszym stanie niż pięcioletnia babcia. :D Najnowsze narzędzia mają firmy Milwaukee ponoć lepsze niż Hitachi.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez SZYMANOX » Śr, 25 lipca 2012, 09:21

Miałem kiedyś w szkole na praktykach prezentacje elektronarzędzi Milwaukee i chodzić ładnie chodziły te sprzęty,ale ciekawe jak z wytrzymałością bo póki co to firma mało znana. Ostatnio dopadłem tarcze do metalu tej firmy i jeśli te elektronarzedzia sa tak wytrzymałe jak te tarcze to chyba zaryzykuje i kupię coś z tej firmy :D
Ostatnio edytowano Śr, 12 czerwca 2013, 22:32 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
KPK Kumurun Team
Avatar użytkownika
SZYMANOX
Zaczynający przygodę
 
Posty: 29
Obrazki: 20
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 20:09
Numer GG: 22732112

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez brzozak2 » Śr, 25 lipca 2012, 13:58

bobek napisał(a):@brzozak2 monterzy silosów mieli Hitachi.

pisalem o hilti. ojciec panny z ktora sie spotykalem ma wielka firme elektryczna i akurat szlifierki katowe polecal tego producenta, a testowal wszystkie mozliwe.
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez bobek » Cz, 26 lipca 2012, 06:41

Mój błąd. ;)
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Pitekk » Śr, 8 sierpnia 2012, 18:04

Jakie polecacie imadło do przykręcenia na stole? Cena 300-400 zł.
Accipiter gentilis
Pitekk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 30
Obrazki: 2
Dołączył(a): Wt, 12 czerwca 2012, 12:35

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez agromatik » Śr, 8 sierpnia 2012, 19:51

Jak imadło to tylko odlew stalowy, żadne żeliwne bo po paru solidnych razach młotkiem będziesz mógł wymienić na nowe. Polecam Irwina http://www.irwin.pl/cdetail.php?cType=p ... 3C%2Fa%3E+, solidne nie do zdarcia, tylko ta cena
agromatik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 27 lipca 2012, 10:02

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez wiesmag » Śr, 8 sierpnia 2012, 20:28

@agromatik-gdzieś ty widział stalowe imadło?nawet w twoim linku pisze jak byk:"Sztywny i wytrzymały korpus oraz szczęki przesuwne są odlane z drobnoziarnistego żeliwa szarego".

Ja mam kilka imadeł,każde żeliwne- pozbierane przez mojego ojca na złomowisku jeszcze przed moim narodzeniem,niekiedy się nie klepie lecz wali młotem,nie młotkiem-nie wiem co masz do żeliwa?
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez agromatik » Śr, 8 sierpnia 2012, 20:58

Masz rację z tą stalą to pojechałem :oops:. Konkretnie to chodziło mi o te z marketów budowlanych, zrobione z przetopionych kaloryferów, sam się naciąłem na takie.
agromatik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 27 lipca 2012, 10:02

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez zorzyk » Śr, 8 sierpnia 2012, 21:10

A przetopione sagany się nie nadają? Żeliwo to pojecie dość ogólne, bo jest wiele gatunków i odmian żeliwa. Polacy (zakup dla bloku wschodniego)specjalnie kupili licencję na fergusona by wejść w technologię produkcji jednego z jego gatunków.
zorzyk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 91
Obrazki: 12
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 07:03
Lokalizacja: podlaskie, Białystok oraz gmina Milejczyce

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez agromatik » Śr, 8 sierpnia 2012, 21:34

Dla mnie mogą być nawet przetopione pruskie nocniki, pod warunkiem że użyto do tego odpowiedniej technologii, a nie koksownika.
Ostatnio edytowano Śr, 12 czerwca 2013, 22:04 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
agromatik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 47
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 27 lipca 2012, 10:02

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez gonzo » Śr, 8 sierpnia 2012, 21:39

Ja mam w garażu imadło spawane z kawałków, żeliwne się łamały niesamowicie. Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie. Polecam jak ktoś znajdzie. trzyma już kilka lat a lekko nie ma gwarantuję, używamy często zamiast kowadła ;)
Edit:
Takie coś mam
http://alnar.pl/condor-imadlo-stalowe-c ... -5819.html
Tak w ogóle to OT robimy .
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Raycher » Pn, 27 sierpnia 2012, 08:42

Ponoć biednego nie stać na tanie elektronarzędzia. Osobiście polecam DeWalta i Makite. Stanowią one może 5% tego co trafia do Nas na serwis.
Raycher
 

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez techniczny » Cz, 30 sierpnia 2012, 13:17

Jeśli szukasz profesjonalnych narzędzi to tylko Chicago Pneumatic, ewentualnie Desoutter. Bosche czy inne sprzęty z marketu za kilkaset zł to tylko dla prac domowych. 8-)
techniczny
FIRMA
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 30 sierpnia 2012, 13:00

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez banankiler » N, 2 września 2012, 19:37

Jaką polecacie myjke ciśnieniową?? Proszę o dane ciśnienie, l/h, marka, cena.
Avatar użytkownika
banankiler
Nowicjusz
 
Posty: 8
Obrazki: 5
Dołączył(a): Cz, 23 sierpnia 2012, 21:29
Lokalizacja: Opolskie
Numer GG: 2448418

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Mariusz x » So, 8 września 2012, 19:19

Dostałem zadanie, za 500 zł kupić jakieś elektronarzędzie(ma to być prezent). W pierwszej chwili pomyślałem, żeby kupić za to 2 narzędzia, ale za 250 zł nie kupi się nic sensownego. Dlatego zwiększyłem budżet do 700. Teraz problem w tym co wybrać, chodzi o wiertarkę i szlifierkę 125 mm.
Wiertarka powinna mieć ponad 500W, nie musi mieć udaru, miło jakby miała 2 biegi.
Szlifierka najlepiej jakby miała płynny start, ok 700-800W.
Jaką wybrać markę model, żeby sprzęt pochodził chwilę? Użytkowany będzie przy naprawach, nie będzie katowany ani przeciążany. Czy za 350 zł da się coś kupić?
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez wiesmag » So, 8 września 2012, 19:29

@Mariusz x-czy kupisz coś sensownego?-u "Elektromajstra" w Żukowie pewnie trudno,zajrzyj do Kartuz na terenie GS,na przeciwko Cebuli-myślę że coś znajdziesz i to sensownego.
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Mariusz x » So, 8 września 2012, 19:47

Elektromajster mnie przeraża, chwyciłem kiedyś pierwszą lepszą wkrętarkę to cenili ją na 1047 zł:). Przeglądam teraz ich ofertę na necie, i tak:
http://allegro.pl/bosch-szlifierka-katowa-gws-7-115-720w-115mm-i2589600943.html
Ma regulację prędkości obrotowej, co wydaje się plusem. Wytrzyma chociaż 15 lat lekkiego użytkowania?
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez wiesmag » Śr, 12 września 2012, 09:45

Byłem w Kartuzach-specjalnie zajrzałem-PERLES 710W(tarcza 115) 205 złotych ,1010W(tarcza125) 381zł,dalej nie patrzałem-marka jest naprawdę dobra,ja se chwalę bardziej jak boscha-nawet wygodniejsze,ten 710W mocniejszy jak boschowski 750W.
To są ceny ze sklepu.

http://allegro.pl/szlifierka-katowa-perles-hsw-1115-okazja-i2612597071.html a tu masz ciekawy sprzęt.
Ostatnio edytowano Śr, 12 września 2012, 20:06 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
Avatar użytkownika
wiesmag
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 237
Obrazki: 52
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 20:45
Lokalizacja: Czeczewo-okolice Kartuz
Numer GG: 20608063

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez pawelmichalski » Cz, 31 stycznia 2013, 12:17

Kupiłem szlifierkę DeWalt'a w wymoderowano Naprawdę super, kupowałem u nich wielokrotnie, naprawdę fajne ceny,dostałem na drugi dzień przesyłkę Makita, DeWalt, Black&Decker, Celma, Stiga
Ostatnio edytowano Cz, 31 stycznia 2013, 12:39 przez gonzo, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nieprzemyślana reklama.
pawelmichalski
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 31 stycznia 2013, 12:16

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Mariusz x » Cz, 31 stycznia 2013, 20:44

Jeśli ktoś szuka solidnej wiertarki, to mogę polecić używaną HILTI SR 16. Zadziwia mnie ile to maleństwo może z siebie wycisnąć. Cena ok 300 zł. Ogólnie Hilti to dla mnie marka nr 1, ale dla firm. Dla amatorów jest zbyt droga.
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez samczyk » Śr, 12 czerwca 2013, 12:29

Tato 3 lata temu kupił wkrętarkę Milwaukee V18DD (zestaw: walizka, wkrętarka, 2x akumulator i ładowarka) używany za 500zł. Pomimo wysokiej ceny było warto w nią zainwestować. Jest silna i do naszych garażowych potrzeb wystarczająca.
http://www.p-elektro.pl/32-6t,zacieraczka_zacieraczki_maszyny_budowlane_v18_dd0_milwaukee.html

Pozostałe sprzęty mamy z einhell'a i jesteśmy zadowoleni. Tanie i nie można zbyt wiele po nich wymagać ale działają ;)

A szlifierki kątowe kupujemy jak najtańsze i tak dłużej jak rok nie wytrzymują. Obecna wytrzymała 2 lata ale mało się ją używało ;)
Ostatnio edytowano Śr, 12 czerwca 2013, 22:34 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
Każdy nowy dzień jest lepszy z Massey Ferguson'em.
Avatar użytkownika
samczyk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 52
Obrazki: 28
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 18:45
Lokalizacja: Warmia

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Mariusz x » Śr, 12 czerwca 2013, 15:45

Taki sprzęt jak ta wkrętarka ma sens jeśli masz firmę dekarską. W innym przypadku szkoda pieniędzy.
Ostatnio bardzo modne stało się "przechwalanie" jaki kto ma profesjonalny sprzęt, i tak na pewnym forum przeczytałem, że dobra zaciskarka do konektorów zaczyna się od 800 zł, lutownica od 300, a myjka tańsza niż 1500 nadaje się do mycia roweru :D.
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez samczyk » Śr, 12 czerwca 2013, 18:47

Tato jak pracował przy wykończeniówce w Norwegii dostał propozycje odkupienia wkrętarki, a że nią pracował i wiedział co jest warta więc odkupił. Tam domy drewniane z bali robione, porządny sprzęt musiał być 8-) . Za koszt nowej byśmy kupili zestaw narzędzi do naszego garażu :thumbup:
Każdy nowy dzień jest lepszy z Massey Ferguson'em.
Avatar użytkownika
samczyk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 52
Obrazki: 28
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 18:45
Lokalizacja: Warmia

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez użytkovnik » Pt, 6 września 2013, 01:17

Na pewno nie kupujcie Sparky BP 330CE ponieważ :

Użytkuję BP 330CE od 3lat. Pracuję sam przy wykańczniu wnętrz, stąd młoto-wiertarkę wykorzystuję sporadycznie. Do zużytych oringów nic bym nie miał, do zużytych łożysk - też, choć nie są tu szczęśliwie dobrane, ale że ukręciło mi się wrzeciono, to świadczy tylko o tym jak słabych inżynierów ma Sparky Group.
To wrzeciono ma połączenie wpustowe z jednej strony a z drugiej kliny w postaci wałeczków. Obliczenia wytrzymałościowe są wówczas dobrze przeprowadzone, kiedy kliny lub wpusty ulegną ścięciu a nie żeby zaraz wrzeciono urwało się w połowie.
Tak więc przestrzegam przed kupnem tego konkretnie typu młoto-wiertarki.
Więcej szczegółów, zdjęcia uszk. elementów na angu2@op.pl.
Wcześniej używałem chińszczyznę np: Perfomance za 250 zł a nie jak Sparky BP 330CE za 1200 zł o jakości chińczyka.
Załączniki
3-breaken spindle.JPG
ukręcone wrzeciono
3-breaken spindle.JPG (720.67 KiB) Przeglądane 82650 razy
użytkovnik
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 6 września 2013, 00:52
Lokalizacja: jelenia góra

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Sadek » Cz, 19 września 2013, 20:04

Mariusz x napisał(a):Taki sprzęt jak ta wkrętarka ma sens jeśli masz firmę dekarską. W innym przypadku szkoda pieniędzy.
Ostatnio bardzo modne stało się "przechwalanie" jaki kto ma profesjonalny sprzęt, i tak na pewnym forum przeczytałem, że dobra zaciskarka do konektorów zaczyna się od 800 zł, lutownica od 300, a myjka tańsza niż 1500 nadaje się do mycia roweru :D.


Wszystko się zgadza tylko pytanie do czego przeciętnemu użytkownikowi zaciskarka do konektorów za 800 zł jak w ciągu roku zaciśnie max. 100szt (mam Yato kilka lat i działa) bo jak zaciskarka zaciska 100 szt dziennie to już inna sprawa , analogicznie sytuacja wygląda z lutownicą.
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez użytkovnik » N, 1 grudnia 2013, 15:38

BP330 CE kupiłem 06.06.2010 w Castoramie za 1138 zł. Pracę tą maszyną wykonywałem sporadycznie tzn. raz na miesiąc 3-5 rh nie w sposób ciągły.
Jestem wykonawcą prac wykończeniowych najczęściej łazienki od podstaw.Pracuję wyłącznie sam i sam wyłącznie użytkuję tę maszynę.
W maju 2013 podczas wiercenia otworu śr. 60 mm wiertłem koronowym
"padł" udar i roboczy ruch obrotowy . Okazało się , że ukręcone zostało wrzeciono
w miejscu jego przewężenia. Moje prawo do gwarancji już się skończyło !
Byłem rozżalony to mało powiedziane ! Mając pewną wiedzę o konstruowaniu i wytrzymałości materiałów napisałem parę krytycznych uwag do sparky group i NIC.
Aż tu miesiąc temu przyjechał do mnie osobiście przedstawiciel handlowy SPARKY z Gorzowa Wlk. , wysłuchał sprawy jeszcze raz , zabrał tę maszynę
do serwisu w Zielonej Górze a następnie naprawioną i już dodaję -gwarancyjnie - przywiózł osobiście spowrotem .Składam za to osobiste dzięki prezesowi Sparky Group z Zielonej Góry .
Ogólnie BP330 CE spełniała dobrze zadania w moich pracach , jednak wszystkich przyszłych nabywców przestrzegam przed wierceniem wiertłem
koronowym śr. 60 mm w płycie betonowej.
użytkovnik
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 6 września 2013, 00:52
Lokalizacja: jelenia góra

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez bobytempelton » So, 7 grudnia 2013, 23:14

Ja mam większość różnych narzędzi z polskiej firmy CELMA, miałem jakieś wiertarki itd. z boscha i innych i wsio zarżnąłem 8-) w celmie wszystko jest robione na jedno kopyto, szczotki wirniki stojany i wsio idzie dostać, dlatego w nie inwestuje, jak zarżnę dużą szlifierkę z celmy (co już 2 razy zrobiłem :D ) to naprawa warta jest 1/4 narzędzia, nie jak w boschu byle co kosztuje tyle co narzędzie, polecam i pozdrawiam :thumbup:
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez zorzyk » N, 8 grudnia 2013, 19:08

Fajnie że firma tak zareagowała. Nawiązując do wiercenia koronowym wiertłem w żelbecie i korzystając tylko z siły mięśni posługujemy się najdroższym cyrklem.
Bobytempelton odnalazłeś się, witaj :heja: . Rzeczywiscie Celma jest warta zaufania, kiedyś to była jedyna trudno-dostępna marka.
zorzyk
Zaczynający przygodę
 
Posty: 91
Obrazki: 12
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 07:03
Lokalizacja: podlaskie, Białystok oraz gmina Milejczyce

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez kamil16251290 » Pt, 3 stycznia 2014, 11:11

Chciałbym kupić szlifierkę kątową na tarczę 230mm.
Kiedyś rozmawiałem z gościem co naprawia elektronarzędzia i polecał Boscha bo najłatwiej naprawić, nawet używanego.
Ja jednak wolałbym coś nowego więc znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/szlifierka-katowa-bos ... 40744.html
Cena i moc mi odpowiada ale czytając niektóre opinie nie chciałbym się natknąć na najzwyklejszą podróbkę.
Także polecacie to z linku czy lepiej kupić coś innego? Tańszego czy droższego? Boscha czy innej firmy?
Mam na to przeznaczone do 500zł.
Porady dotyczące maszyn produkcji Unia Kraj, Kuboty .
Avatar użytkownika
kamil16251290
Zaczynający przygodę
 
Posty: 13
Obrazki: 361
Dołączył(a): N, 21 października 2012, 09:30
Lokalizacja: Grochówek/Kutno - pow Kutnowski, Woj Łódzkie
Numer GG: 12688820

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez bobytempelton » Pt, 3 stycznia 2014, 20:11

Ja tydzień temu zajeździłem kolejną szlifierkę tym razem właśnie małego boscha, niby oryginalny tyle że zielony, zajeździłem bo zajeździłem :twisted: padł powolny start i używałem go tak aż zjadło wirnik. Kupując małą szlifierkę zwracaj uwagę by można ją było utrzymać w jednej ręce, no chyba że chcesz te 230 bo tak to kup taki, są tanie firmy dobre typu einhel, dewalt, czy te znane makity celmy nie koniecznie bosch, ja szukałem wirnika i włącznika do padniętego boscha to w okolicach 300zł czyli ponad pół szlifierki, lub cała szlifierka einhel czy dewalt.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez lukaczmarek » So, 4 stycznia 2014, 10:28

moja mała szlifierka kątowa einhela za chyba 90 zł ma już 3 lata (raz wymienili na nową i dali mi nawet większy model niż miałem wcześniej) i działa bardzo dobrze. A Udało mi się ją już przejechać naczepą od tira, spadła z kilku metrów, takze obudowa jest taśmą poklejona ale cały czas działa :)
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez jac4240 » So, 4 stycznia 2014, 20:25

Od 3 lat używam takiej http://allegro.pl/szlifierka-katowa-ferm-fdag-2000-agm1029-230mm-i3832532037.html Spisuje się do tej pory bez zarzutu, przerobiła już sporą ilość stali, moim zdaniem dobry produkt z dolnej półki cenowej.
jac4240
Zaczynający przygodę
 
Posty: 38
Obrazki: 4
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:12
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Mariusz x » So, 4 stycznia 2014, 20:47

Za 5 stówek da się kupić używkę Hilti. Warto przemyśleć tą opcje, bo to sprzęt z najwyższej półki. Nowa wystarczyłaby na całe życie, ale to już wydatek ok 1600 zł.
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez pioter » So, 4 stycznia 2014, 21:45

a Polska Celma cały czas jest Polska??? u mnie taka wiertarka http://allegro.pl/wiertarka-dwubiegowa- ... 75402.html przeżyła wszystkie wiertarki, ma ponad 20lat, uchwyt 12mm ale jak trzeba to się większym wierci.
Szlifierka 230 czerwona prawie 15lat i ma wymieniony przewód i raz szczotki http://allegro.pl/szlifierka-katowa-pra ... 52368.html

była też niebieska wiertarka tej wielkości co zielona i niebieska szlifierka 115 ale nie wytrzymały dłużej jak 10lat.
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 538
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Sadek » So, 4 stycznia 2014, 21:53

Ja mam przecinarkę kątową Casals 2300 W (niebieski kosztował ok. 1000 zł), lekko nieraz nie miał ale już ok. 12 lat pracuje niezawodnie , aby niedawno wymieniłem łożyska tak profilaktycznie. Ale bardzo mało informacji jest o tej firmie i nigdzie więcej nie spotkałem tej marki.
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: Elektronarzędzia - na jaką markę postawić?

Postprzez Michal » Pn, 6 stycznia 2014, 10:41

http://allegro.pl/szlifierka-katowa-230 ... 61685.html Co o niej myślicie? Pracowałem kilka tygodni na takiej i bardzo mi się spodobała. Można powiedzieć że jest do wszystkiego.
Michal
Zaczynający przygodę
 
Posty: 41
Obrazki: 4
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 09:22
Numer GG: 10681748

Następna strona

Powrót do Warsztat, wyposażenie warsztatu