Rosahumus

Rosahumus

Postprzez patryk141 » Pn, 13 stycznia 2014, 23:06

Mam nadzieję że ktoś z was już stosował ten produkt i chciałby się podzielić własnymi doświadczeniami na temat tego produktu.
Opinie na ten temat można przeczytać u osób które zajmują się uprawami sadowniczymi oraz ogrodniczymi i widać efekty stosowani gołym okiem.
http://sklep.agrosimex.pl/rosahumus-10-kg.html
Zastanawiam się nad zastosowanie przedsiewnie w kukurydzy nie ukrywam ze nie jest to tani produkt i jak będzie wyglądał na tle obornika.
Myślę że jest to dobry sposób żeby zwiększyć plony.

Jeszcze znalazłem filmik promocyjny http://www.youtube.com/watch?v=NWPtONsq-3
patryk141
Zaczynający przygodę
 
Posty: 15
Obrazki: 10
Dołączył(a): Pt, 15 lutego 2013, 16:57

Re: Rosahumus

Postprzez redek » Wt, 14 stycznia 2014, 09:02

Kiedyś, kiedyś w warzywach stosowałem jakieś kwasy humusowe, nazwy już teraz nie pamiętam, i nawet było widać pozytywne efekty, ale do stosowania w uprawach rolniczych, to chyba jednak za droga zabawa. A porównywanie do obornika ma sie nijak, bo obornik oprócz subst. organicznych zawiera NPK, którego w rosahumusie nie ma.
redek
Zasłużony dla forum
 
Posty: 133
Obrazki: 241
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 22:48
Lokalizacja: zachodniopomorskie, powiat Gryfice

Re: Rosahumus

Postprzez patryk141 » Wt, 14 stycznia 2014, 14:41

To jest wiadoma sprawa że nie da się tym produktem zastąpić obornika ale nie prowadzę produkcji zwierzęcej i szukam sposobu w jaki mogę poprawić żyzność gleby i zmniejszyć nawożenie sztucznymi nawozami.
patryk141
Zaczynający przygodę
 
Posty: 15
Obrazki: 10
Dołączył(a): Pt, 15 lutego 2013, 16:57

Re: Rosahumus

Postprzez Radomiak667 » Pn, 14 lipca 2014, 14:02

Ja stosowałem w tamtym roku ale bez rewelacji nie byłem zadowolony dałem górną dawkę 6 kg na ha i jakoś szału nie było. W tym roku zastosowałem an 3 ha też coś podobnego tylko że w granulacie, i powiem ze w kukurydzy jest różnica i to duża bo rośliny są większe lepiej mają wykształcone korzenia jest ich więcej a mam porównanie bo bo kawałek 3 ha podzieliłem na pół na pół dałem na pół nie, i mam jeszcze 1,5 ha na zborzach zastosowane tylko że tam mam większy kawałek bo 6,7 ha w kawałku. To co teraz użyłem to ma być stosowane raz na 4 lata na razie jestem zadowolony. Jak by co to nazwę mogę podać tego preparatu. Na słowacji jest produkowany. Pozdrawiam
Radomiak667
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 14 lipca 2014, 13:55
Lokalizacja: woj. Lubelskie


Powrót do Odżywki, nawozy dolistne, stymulatory wzrostu