Bizon ZO56 przygotowanie do rzepaku oraz jaki stół do rzepaku?

Bizon ZO56 przygotowanie do rzepaku oraz jaki stół do rzepaku?

Postprzez Patryk3802 » Pt, 6 lutego 2015, 19:27

Witam. Przymierzam się do zakupu stołu do rzepaku i mam spory dylemat. Przeglądam różne oferty i mam pytanie do was o to.
Nie sieje duzo rzepaku przeważnie 3ha. W przyszłości na pewno chcę zwiększyć areał, ale na taka ilość nie zamierzam się kosztować dużo i kupować stołu wartości pół bizona, (czyt. 10 tys + ) tylko albo "znanej" firmy używany albo rzemieślniczy.
Jaki stół wybrać czym się kierować? Dobrze aby był łatwy i szybki w przy zbrojeniu i demontażu. Jeśli chodzi o kosy boczne to może być nawet z jedną kosą boczną ale nie pogardziłbym z dwoma w przyzwoitych pieniądzach. Rzemieślnicze nie porażają jakościowo ale jeśli ktoś posiada taki i sobie chwali proszę o opinie. oraz jaka głebokość stołu 60 czy 80cm? bo przeważnie do bizona widuję takie. Oraz mam pytanie odnośnie przystosowania bizona do omłotu rzepaku. Czy na sitach zbożowych mogę kosić? Czy muszę zakupić odpowiednie sita. Według książki pisze ze powinny być ale to teoria jak jest w praktyce? Z góry dziękuje za odpowiedź:) Prośba do moderatora, jeśli żle dodałem temat to proszę o przeniesienie
Avatar użytkownika
Patryk3802
Zaczynający przygodę
 
Posty: 28
Obrazki: 86
Dołączył(a): N, 25 listopada 2012, 14:28
Lokalizacja: Woj. Dolnośląskie, powiat wołowski DWL

Re: Bizon ZO56 przygotowanie do rzepaku oraz jaki stół do rzepaku?

Postprzez maksiu » Pt, 6 lutego 2015, 21:11

My mamy stół rolmako, kupiony plus minus 7-8 lat temu. Ogólnie nie można narzekać, dobrze się sprawuje, jak się nabrało wprawy to w 2-3 godziny można go założyć. Mamy na dwie kosy, nigdy nie było problemów z nimi i z kosą główną. Kiedyś przy facelii poluzowało się mocowanie wahacza od napędu głównej kosy, ale to był jednorazowy incydent. Długość stołu zdecydowanie 80 cm.
Co do sit to na zwykłych mamy taki efekt:
8592
Więc myślę nie ma sensu inwestować w inne, jeśli główne masz w dobrym stanie :)
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Bizon ZO56 przygotowanie do rzepaku oraz jaki stół do rzepaku?

Postprzez Arek » Śr, 18 lutego 2015, 09:34

Jak sita są ok i równo się domykają to nic nie trzeba zmieniać.
Stoły rzemieślnicze zwykle nie sa najazdowe i montaż/demontaż trwa kilka godzin.
Arek
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 228
Obrazki: 224
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 21:45
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 374896


Powrót do Wybór kombajnu