Serwatka w zywieniu bydła opasowego

Serwatka w zywieniu bydła opasowego

Postprzez Adam 334 » Wt, 31 grudnia 2013, 12:01

Witam, mam kilka pytań,
Czy w ogóle ktoś tym poi bydło opasowe?
Czy można tym zastąpić wodę?
Czy daje szczególnie pomaga wzrost masy bydła?
z góry dziękuje za odpowiedź ;)
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Adam 334
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 10 marca 2013, 10:12
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Serwatka w zywieniu bydła opasowego

Postprzez Bukaciarnia.pl » Pt, 24 stycznia 2014, 08:51

serwatka może być z powodzeniem stosowana przy odsadzaniu cieląt. Ważne jest żeby przejście z mleka na serwatkę było stopniowe, jeżeli dobrze się to zrobi, to obejdzie się bez biegunek.
Dla dorosłego bydła można dolewać niewielką ilości serwatki do poideł z wodą natomiast nie słyszałem aby ktoś całkowicie zastąpił wodę serwatką a intuicja podpowiada mi że to nie byłby dobry pomysł. Nie jest to "pasza",która pozwoli na intensywny opas ciężkiego bydła
Zapraszam na portal branżowy dla hodowców bydła - Bukaciarnia.pl
Notowania rynku wołowego | Forum hodowców bydła | Porady ekspertów na temat żywienia i hodowli bydła
Avatar użytkownika
Bukaciarnia.pl
FIRMA
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz, 23 stycznia 2014, 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwatka w zywieniu bydła opasowego

Postprzez Bukaciarnia.pl » Pn, 31 marca 2014, 21:32

Serwatka jest genialną metodą do uzupełnienia białka w diecie. Nie widzę przeciwwskazań do jej podawania - poza jednym - dość droga, jeśli jednak posiadamy dojścia, po nieco niższych cenach - jak najbardziej proszę używać w ramach tuczu i to nawet w pokaźnych ilościach.
Ostatnio edytowano Wt, 1 kwietnia 2014, 06:19 przez gonzo, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie linku, uprasza się o poważne traktowanie drugiej strony... Ortografia
Zapraszam na portal branżowy dla hodowców bydła - Bukaciarnia.pl
Notowania rynku wołowego | Forum hodowców bydła | Porady ekspertów na temat żywienia i hodowli bydła
Avatar użytkownika
Bukaciarnia.pl
FIRMA
 
Posty: 40
Dołączył(a): Cz, 23 stycznia 2014, 12:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Żywienie