Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez deer » So, 29 czerwca 2013, 13:26

Jako że noszę się z zamiarem kupna kombajnu, rozważam kupno hederu składanego.
Jednak nie mam doświadczenia w tym temacie, oczekuje jakichś ciekawych przemyśleń ;), linków do konkretnych rozwiązań, opinii i wszystkiego co z tematem związane.
Na chwile obecną najbardziej podoba mi się Harvest Star* Vario Geringhoffa - http://www.geringhoff.eu/en/products/gr ... vario.html .
Rozważam również Cressoni CRX z wyposażeniem do rzepaku http://www.cressoni.it/eng_prodotti_grano_CRX.htm.
Ewentualnie Capello GS Grain Evo http://www.korbanek.pl/spolka/pl/adapte ... pello.html
Ostatnio edytowano N, 30 czerwca 2013, 10:41 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez bobek » So, 29 czerwca 2013, 22:47

Jak heder vario to najwieksza wada scyzoryka odpada. Minus to na pewno waga i zlozonosc konstrukcji. Kwestia jeszcze sposobu przekazania napedu.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez deer » N, 30 czerwca 2013, 11:24

No waga trochę poraża - Harvest Star* Vario 3100kg 6,6m czyli tyle ile 8 rzędowa składana przystawka do kukurydzy RotaDisc. Waga w składanym hederze wynika przede wszystkim ze złożoności konstrukcji ;).
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez brzozak2 » N, 30 czerwca 2013, 12:05

az tak Ci potrzebny ten wihajster? chyba, ze masz zamiar turbouslugi trzepac to wtedy tak, jak tylko dla siebie i sporadycznie uslugi to sie nie oplaca.
pisze w odniesieniu do sensownosci zakupu niz do samej konstrukcji, bo nigdy sie nie przygladalem takim hederom i nie mam o nich bladego pojecia.
brzozak2
Zasłużony dla forum
 
Posty: 551
Obrazki: 24
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 20:55

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez deer » N, 30 czerwca 2013, 12:24

Co do sensowności ekonomicznej zakupu tez mam duże zastrzeżenia. Jednak jak mam we wsi 11 działek o powierzchni do 2 ha i nie ma możliwości przejechania z założonym 6m hederem z jednej działki na drugą, do tego tez nie ma miejsca na założenie, chyba że ktoś wcześniej z boku skosi (mało pola mu!! kupił se wielki kombajn a tera po moim polu jeździ!!), do tego wiadomo płacę teoretycznie połowę, to już ta ekonomiczna sensowność zakup odchodzi w cień ;). Jakiś czas temu byłem zdecydowany już na sztywny 6,6m vario bo sobie myślę że za 50 tys to ja sobie najmę ciągnik i traktorzystę na 10 lat do wożenia hederu ;). No ale teraz to już zgłupiałem od myślenia :crazy: .
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez bobek » N, 30 czerwca 2013, 14:55

Żniwa to czas mocno napięty, czas jest na wagę złota. Krótko co jest szybsze w przygotowaniu do pracy?
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez krzysiek16m » N, 30 czerwca 2013, 15:55

bobek napisał(a):Jak heder vario to najwieksza wada scyzoryka odpada. Minus to na pewno waga i zlozonosc konstrukcji. Kwestia jeszcze sposobu przekazania napedu.

Do wad można dopisać ograniczoną widoczność w czasie jazdy.

Składany heder od Claasa to też Vario czy zwykły?
Avatar użytkownika
krzysiek16m
FIRMA
 
Posty: 59
Obrazki: 47
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 12:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez pioter » N, 30 czerwca 2013, 21:57

w cenie składanego nie kupiłby dwóch, szerokiego i wąskiego coby na drogę nie odpinać??? :)
Ostatnio edytowano Cz, 4 lipca 2013, 09:03 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia
18 południk.
pioter
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 240
Obrazki: 538
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 17:21

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez deer » Pn, 1 lipca 2013, 10:50

Ale to dodatkowy złom w garażu, a od tego już się bronię rękoma i nogami :).

Harvest Star* Vario Geringhoffa 6,6m z kosami do rzepaku ok 250 tys netto, a heder case 6,7m serii 3050 czyli vario z kosami do rzepaku i wózek do hedera ok 120 netto :).
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez FotoFan » Pt, 20 września 2013, 17:44

U nas też się zastanawiali już nad składanym hederem, ponieważ przejazdy z wózkiem czasami przez wąskie uliczki ( ostre zakręty) W większości używali Pick-up'a podpiętego do wózka na heder. Dlatego najlepiej to tak jak mówi @Pioter, ale cena składanych hederów poraża.
FotoFan
Zaczynający przygodę
 
Posty: 37
Obrazki: 9
Dołączył(a): Wt, 14 sierpnia 2012, 21:46

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez Gierappa » So, 21 września 2013, 05:53

A Uzywane trudno znaleźć, chyba że za granicą. Ale jak ktoś sprzedaje kombajn to sprzedaje ją już zazwyczaj z hederem.
Gierappa
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 116
Dołączył(a): Cz, 28 marca 2013, 06:30

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez korbi555 » Pn, 18 listopada 2013, 19:52

Avatar użytkownika
korbi555
Zaczynający przygodę
 
Posty: 11
Obrazki: 46
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 13:24

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez bobek » Pn, 18 listopada 2013, 21:48

Kumpel to ma. :) W akcji fajne, ale minus że długo wystaje.
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Avatar użytkownika
bobek
Kierownik PGR
 
Posty: 699
Obrazki: 244
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 18:25
Lokalizacja: Centrum Wszechświata

Re: Składany heder zbożowy - ZA i PRZECIW

Postprzez AgropolSokolowoTV » So, 26 lipca 2014, 09:03

Ja bym brał capello , lekkie dobra widoczność i lepsze przeniesienie napędu.
Ciągniki główne które posiadam (i ich modele pamiętam):

- John Deere 8320- Fendt 936 x5- Fendt 820- Fendt 818- Fendt 309 Ci- Massey Fergusson 7495- Deutz Fahr Agrotron 260- Same Iron 200
Avatar użytkownika
AgropolSokolowoTV
Zaczynający przygodę
 
Posty: 19
Obrazki: 2
Dołączył(a): Pt, 20 czerwca 2014, 14:14
Lokalizacja: Sokołowo


Powrót do Pozostałe