Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez Rolskład » Pn, 14 października 2013, 15:08

Chciałbym rozpocząć temat z darmowymi programami żywieniowymi. Interesują mnie zarówno programy internetowe jak i takie na PC. (np.: WinPasze Mroczko - znam i mam)
Wiem że jest jeden wielki zagraniczny serwis, który się tym zajmuje (dodaje się parametry, liczy się paszę) ale nie pamiętam nazwy.

Z mojej strony program internetowy: PHPU Rolskład: http://rolsklad.pl
-Na razie dodanych jest mało produktów, ale
-Wprowadzone są normy żywieniowe i antyżywieniowe -> nie można zrobić złej paszy nawet nie znając się na rzeczy (stosunki i ograniczniki ilościowe zbóż np: pszenżyto + żyto etc)
-Można zmieniać i ustalać ilości komponentów w paszy (MIN, MAX, RÓWNO)
-Można zmienić zasyp
-Program wylicza najniższą cenę z zadanych komponentów jak i ustala jakość w zadanej cenie
-Można zmieniać ceny komponentów, tak, że program policzy nam paszę najtańszą dla nas.
-Program pokazuje parametry paszy i informuje czy pasza jest poprawna, czy nie i jeśli nie to jakie parametry osiągnęły dolną, a jakie górną granicę
-Program pozwala wydrukować recepturę - nie trzeba nic przepisywać.
-W pomocy można znaleźć 3 min film instruktażowy generowania receptur.

Program prowadzi obliczenia na składzie komponentów (w tym koncentratu czy premiksu) czyli danych, których żaden producent nie udostępnia, a bez których zrobienie poprawnej paszy nie jest możliwe, dlatego jest to poza recepturą indywidualną, najdokładniejsza opcja obliczeń i optymalizacji paszy pod kątem naszej hodowli.
PHPU ROLSKŁAD Czesław Grzelak - Producent Koncentratów, Premiksów, Pasz, Dodatków Paszowych, Dowóz i Receptury Indywidualne.
http://rolsklad.pl Twój internetowy program żywieniowy.
Avatar użytkownika
Rolskład
FIRMA
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 14 października 2013, 15:01
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez AMG » Pn, 14 października 2013, 18:36

Mam pytanie czy mozna zmieniac parametry komponentow paszowych? bo jak ktos daje zboze do analizy i ma duze wahania parametrow, ktore sa w programie zapisane i nie mozna ich zmieniac, to nie widze sensu bilansowania paszy przez ten program
AMG
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Dołączył(a): N, 7 lipca 2013, 02:50

Re: Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez Rolskład » Pn, 14 października 2013, 19:10

Na razie użytkownicy publiczni nie mogą edytować i widzieć parametrów komponentów nie posiadając konta założonego przez administratora (przy każdym wejściu musieli by od nowa wpisywać parametry).

Sens jest, jednak jest to program do komponentów z produktów o przeznaczeniu ogólnym. Przypdaki szczególne (kiszonki o zmiennym białku etc.) i tak wymagają receptury indywidualnej ! na premiks czy koncentrat, (którą również można zamówić, w firmie) jako, że obliczenia są wtedy diametralnie różne i o wiele bardziej skomplikowane. (Chodzi tu o odpowiednie dopasowanie enzymów etc. -> zmienia sie skład samego premiksu)

Wszystko zależy od świadomości kupującego co dzieki temu zyskuje i potrzeb.
PHPU ROLSKŁAD Czesław Grzelak - Producent Koncentratów, Premiksów, Pasz, Dodatków Paszowych, Dowóz i Receptury Indywidualne.
http://rolsklad.pl Twój internetowy program żywieniowy.
Avatar użytkownika
Rolskład
FIRMA
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 14 października 2013, 15:01
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez Rolskład » Pn, 14 października 2013, 19:57

Kiedy robimy recepturę indywidualną (duża hodowla), w grę zaczyna wchodzić o wiele więcej czynników niż jakikolwiek program mógłby wyliczyć ! Prawdziwie dobry koncentrat czy premiks gdzie w grę wchodzi każdy g przyrostu w okreslonym czasie, wymaga nieprzerwanej współpracy z hodowcą, konkretnej rasy, odpowiednich warunków hodowlanych itd.
PHPU ROLSKŁAD Czesław Grzelak - Producent Koncentratów, Premiksów, Pasz, Dodatków Paszowych, Dowóz i Receptury Indywidualne.
http://rolsklad.pl Twój internetowy program żywieniowy.
Avatar użytkownika
Rolskład
FIRMA
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 14 października 2013, 15:01
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez AMG » Pn, 14 października 2013, 22:06

Rowniez w zbozach sa duze wahania parametrow, miedzy innymi bialka, aminokwasow no i mniejsze energi. Ja kiedys robilem proby zboz w laboratorium i recznie wyliczlem mieszanki opierajac sie o normy zywienia, fakt duzo czasu to zabieralo ale mieszanke mialem odpowiadajaca moim potrzebom. no wlasnie po co program skoro sam piszesz ze na to wplywa wiele czynnikow? Wystarczy znajomosc skladu komponentow i zwykle normy zywienia wtedy samemu mozna sobie mieszanke policzyc bez wydawania kasy na programy, program wyliczy orientacyjnie mieszanke poniewarz ma usrednione wartosci pokarmowe zboz i nie tylko. A w sumie jak ktos ma duza hodowle to firma paszowa sama daje zywieniowca, ktory ustala mieszanki.
AMG
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Dołączył(a): N, 7 lipca 2013, 02:50

Re: Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez Rolskład » Pn, 14 października 2013, 22:52

To, że ma pan zboże z białkiem np.: 15% a nie 10% jak przyjmuje ogólna norma to wcale nie poprawia parametrów, a wręcz przeciwnie te 5% idzie w obornik i ma pan sam Azot i mniejszy przyrost (energia na strawienie), wiekszy wynikowy koszt, bo np.: koncentrat jest tak zrobiony, że świnia przyswoi tyle ile on ogranicza swoimi enzymami i innymi składnikami. Proszę nie mylić parametrów strawnych z ogólnymi !

Danych o których pan pisze - z których oblicza program, nie znajdzie Pan na żadnej etykiecie żadnej firmy, ani też nie wprowadzi sam (bez przeprowadzenia odpowienich doświadczeń) i to czyni go lepszym rozwiązaniem, pozwalającym chociażby dotknąć tego co się robi, w przeciwieństwie do tego co uzyskamy licząc sami, z danymi które łaskawie podaje producent.

Prostymi słowy można zrobić 2 pasze o dokładnie takich samych parametrach ogólnych a na jednej świnie będą rosnąć a na drugiej nie. Po to jest program i do tego darmowy, żeby nie trzeba mieć "magistra żywieniowca", który sprzedaje produkt do zastosowań ogólnych jako coś indywidualnego - a tak to zwykle bywa.
PHPU ROLSKŁAD Czesław Grzelak - Producent Koncentratów, Premiksów, Pasz, Dodatków Paszowych, Dowóz i Receptury Indywidualne.
http://rolsklad.pl Twój internetowy program żywieniowy.
Avatar użytkownika
Rolskład
FIRMA
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 14 października 2013, 15:01
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez AMG » Pn, 14 października 2013, 23:31

to Pan chyba nie rozumie o czym ja pisze, wlasnie po to daje komponenty do analizy aby precyzyjnie okreslic sklad i zeby nie marnowac skladnikow bo to nieuzasadnione ekonomicznie. wiekszosc norm opiera sie o parametry ogolne a nie strawne bo kazdy organizm jest inny, ja mowie o parametrach typu aminokwasy, bialko ogolne, energia ktore moga byc zmienne, pan chyba o innych, ja opieralem sie o normy zywienia a ktos kto je pisal nie wziol danych z kosmosu tylko przeprowadzal doswiadczenia a i chyba program musi miec wyjsciowe dane do ulozenia paszy, uwazam ze porzadna firma zajujaca sie produkcja pasz podaje prawdziwe dane na etykietach i mozna sie na nich opierac, no i wiekszosc zywieniowcow z ktorymi mialem do czynienia to ogarnieci ludzie z duza wiedza, ktorzy ukladali mieszanki z rolnikiem no i brali zboze do analizy, a wogole pachnie mi to jakos reklama, takze jest to moj ostatni post.
AMG
Zaczynający przygodę
 
Posty: 49
Dołączył(a): N, 7 lipca 2013, 02:50

Re: Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez Rolskład » Wt, 15 października 2013, 10:04

W tym rzecz, że nie liczy się pasz na parametrach ogólnych tylko właśnie strawnych ! (a tych nie ma na etykiecie – bo wtedy można by taki premiks czyli tajemnicę firmy podrobić w ciągu paru chwil), ponieważ tak jak pisałem liczy się to co się strawi a nie to co pójdzie w azot -> strawność idzie Panu w masę a ogólność w obornik i straty. Dobry żywieniowiec powinien takie rzeczy wiedzieć. To że dane są prawdzie, tak samo jak badanie zboża to nie znaczy i nie daje absolutnie nic ponieważ te dane nie mówią nic o tym jak organizm przyswaja te substancje -> trzeba by badać kał i jego ilość a nie zboże. Wtedy dopiero możemy rozmawiać poważnie.
PHPU ROLSKŁAD Czesław Grzelak - Producent Koncentratów, Premiksów, Pasz, Dodatków Paszowych, Dowóz i Receptury Indywidualne.
http://rolsklad.pl Twój internetowy program żywieniowy.
Avatar użytkownika
Rolskład
FIRMA
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 14 października 2013, 15:01
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez gonzo » Wt, 15 października 2013, 12:22

Czy program jest darmowy z założenia na zawsze? Jeżeli to sondowanie rynku i poszukiwanie klienta proszę o PW. W takim wypadku muszę zgodnie z regulaminem utworzyć konto firmowe i mogę zamieścić darmową reklamę.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez Rolskład » Wt, 15 października 2013, 12:51

Tak jest darmowy na zawsze i dla wszystkich w takiej postaci jak widać to obecnie -> wgląd do parametrów komponentów, zmian cen tez jest darmowy ale dostępny tylko dla zaufanych osób posiadających konto założone przez administratora – przedstawiciele, receptury indywidualne widoczne tylko dla wybranych osób etc, w innym wypadku przy kazdym wejściu na stronę trzeba by je było od nowa uzupełniać.
PHPU ROLSKŁAD Czesław Grzelak - Producent Koncentratów, Premiksów, Pasz, Dodatków Paszowych, Dowóz i Receptury Indywidualne.
http://rolsklad.pl Twój internetowy program żywieniowy.
Avatar użytkownika
Rolskład
FIRMA
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 14 października 2013, 15:01
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Darmowe programy do bilansowania i optymalizacji pasz !

Postprzez żywieniowiec123 » Wt, 18 października 2016, 05:30

Ja ściągnąłem sobie program Optipasz z ich strony www.optipasz.pl
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Polski program, bardzo intuicyjny i przyjazny w użytkowaniu, wbudowana kompletna baza danych i zalecenia
żywieniowiec123
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 14 stycznia 2016, 10:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Trzoda chlewna