Jakie prace wykonuje się w gospodarstwie rolnym z krowami?

Jakie prace wykonuje się w gospodarstwie rolnym z krowami?

Postprzez praktyka91 » Śr, 2 sierpnia 2017, 16:41

Witam, chciałabym poszerzyć swoją wiedzę na temat gospodarstwa rolnego z krowami ponieważ interesuję mnie ten temat, dowiedzieć się jakie prace można wykonywać w gospodarstwie rolnym z krowami? A jest tutaj sporo rolników, więc każdy ma jakieś doświadczenie czy wiedzę na ten temat, dlatego chciałam zadać wam pare pytań. Czytam różne książki, no ale nie ma to jak popytać rolników w końcu się na tym znacie:) :) :thumbup:
1.Interesuję mnie jakie paszy krowy jedzą, z czego są one robione i jakie maszyny/urządzenia są do tego używane?
2. Jakie prace w polach/łąkach wykonuje się w lipcu/ sierpniu? Jakich maszyn się do tego używa?
3. z czego robione są kiszonki i jak są robione?
4. Jakie zadania wykonuję się przy krowach oprócz karmienia, dojenia i pojenia??
5. Czy w lipcu/sierpniu stosuje się jakieś nawozy na pola? jeśli tak to jakie, z czego się składają i po co
6. Kiedy jest zbiór kukurydzy?
7. Kiedy jest zbiór buraków pastewnych?
8. Czy w lipcu/sierpniu można stosować obornik? jeśli tak to na co?
9. W czym jest przechowywane mleko w gospodarstwie/ w czym transportowane
10. W czym trzymane są pasze i z czego się składają
11. Jakie prace można wykonywać przy krowach? w gospodarstwie?
12. Co robi się z mlekiem po wydojeniu krów? gdzie trafia do jakiego pojemnika czy coś?
13. Jakie posiada się drobne narzędzia w gospodarstwie
14. Jakie narzędzia do utrzymywania czystości/ czystości krów?
15. Jakie skladniki mineralne dla krów/jałówek

I wszystkie inne informacje które nasuną wam się na myśl.
Wszystkim rolnikom udzielającym odpowiedzi dziękuje za informacje i życze miłego dnia;) :heja: :thumbup:
praktyka91
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 2 sierpnia 2017, 16:17
Lokalizacja: rzeszów

Powrót do Bydło