Case IH a NH

Case IH a NH

Postprzez majsterklepka » N, 23 września 2012, 19:26

Osobiście mimo minimalnie wyższej ceny wolę case'a niż new hollanda. Jakie macie zdanie na ten temat, bo z tego co słyszałem to (poza silnikami) kilka kluczowych podzespołów w case jest wykonana z lepszej jakości materiałów/lepszych firm (mimo tego, że np. wydatek pomp jest podobny). Jak ktoś mówi, że różnica to tylko kolor to jakoś do mnie nie trafia. Cena ma znaczenie ale chyba nie do końca. piszcie, bo chcę na ten temat pogadać. :D
Ostatnio edytowano Pt, 28 września 2012, 18:21 przez gonzo, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Zdania z małych liter
sex, drugs & rock&roll ;-)
Avatar użytkownika
majsterklepka
Zaczynający przygodę
 
Posty: 14
Dołączył(a): N, 23 września 2012, 19:17

Re: Case IH a NH

Postprzez gonzo » Pt, 28 września 2012, 18:26

By być rzetelnym jako osoba mająca jakąś tam wiedzę na ten temat powiem, nie wywołuj niepotrzebnie burzy ;) W koncernie następuje unifikacja a ciągniki zwykle różnią się szczegółami, tzn. opcjami wyposażenia których kilka łącznie daje różnicę 10 a nieraz i 20 tyś. Dochodzi jeszcze pozycjonowanie marki przez koncern i inne sprawy które wpływają na cenę zakupu przez dealerów z fabryk. Na moim terenie jest stosowana jeszcze jedna metoda która powoduje że niebiescy z racji dłuższej obecności na rynku wyrobili sobie taką renomę że mogą sobie pozwolić na specyficzne kształtowanie cen części, niekoniecznie miłe dla klienta ;)
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Case IH a NH

Postprzez imi » Pt, 23 listopada 2012, 19:10

na rynku polskim na pewno nie był pierwszy NH tylko case pierwsze nowe casy przyszły na dawne pgr w latach 1989.tylko że firma interhandler (wyłączny przedstawiciel na Polske Case w latach 89-05) zaniechała sprzedaż ciągników case na rzecz JCB dlatego case zniknął troche z rynku
Ostatnio edytowano Pt, 23 listopada 2012, 22:41 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ortografia, literówki, nazwa państwa z małej litery
imi
Zaczynający przygodę
 
Posty: 33
Obrazki: 160
Dołączył(a): N, 24 czerwca 2012, 22:04

Re: Case IH a NH

Postprzez gonzo » Pt, 23 listopada 2012, 19:51

Nie tyle zaniechała co działała jak jedna firma sprzedająca w Polsce Fendty, czyli utrzymywała marżę na poziomie 30% ;) Nie wiedziałem że przed 90 rokiem sprzedawano CaseIH w Polsce, chodziło mi o ostanie 10 lat gdy pisałem o obecności czyli o widoczną obecność.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Case IH a NH

Postprzez krzysiek16m » Pt, 7 grudnia 2012, 19:36

Ostatnio byłem na wycieczce w fabryce CNH w Płocku. Z tego co tam mówili, to wszystkie ciągniki robione są według tych samych norm, standardów niezależnie czy jest to fabryka w Austrii czy w Pakistanie. Także jakościowo wszystkie maszyny są na tym samym poziomie. Jak wiadomo w Płocku na jednej linii montażowej, tworzone są prasy Case IH i New Holland, różnią się dosłownie paroma szczegółami, które można zliczyć na palcach jednej reki, nie mającym wpływ na jakość czy trwałość maszyny.
Avatar użytkownika
krzysiek16m
FIRMA
 
Posty: 59
Obrazki: 47
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 12:51
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Case IH a NH

Postprzez rendasel » Śr, 2 stycznia 2013, 20:07

Jakimi szczegółami się się różnią prasy NH od Case ? Sam mam od roku BR6090 i co najwyżej to różnią się kolorem . Ciekawe jak będzie z nowym modelem bo ten który był ostatnio na wystawie w Bednarach jest taki sam jak Orkela . A co do traktorów to technologicznie jest to samo , może jedynie różnią się drobnymi detalami .
Avatar użytkownika
rendasel
Nowicjusz
 
Posty: 5
Obrazki: 67
Dołączył(a): Śr, 15 sierpnia 2012, 20:14
Lokalizacja: Wlkp
Numer GG: 10069285

Re: Case IH a NH

Postprzez mobilek » So, 5 stycznia 2013, 20:16

W prasie Case nie ma rolki dociskowej w opcji tylko na rynek niemiecki tak samo z hydraulicznym cofaniem rotora. W NH obie te rzeczy można zamówić co mnie zdziwiło że w Case nie ma bo przecież to ta sama linia tylko lakier inny.
Avatar użytkownika
mobilek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 25
Obrazki: 6
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 07:51
Lokalizacja: Okolice Krasnegostawu
Numer GG: 18233323


Powrót do Case IH