Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Polska myśl techniczna

Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Ursus S.A. » Cz, 5 lutego 2015, 14:48

Sprostowanie

Odnosząc się do artykułu „Farmtrac liderem sprzedaży wśród polskich producentów ciągników” opublikowanym na łamach portalu wymoderowano w dniu 27.01.2015 r. spółka URSUS S.A chciałaby sprostować nieprawdziwe informacje, które zostały zawarte w ww. tekście. Nieprawdą jest, że, „firma Farmtrac została liderem sprzedaży ciągników rolniczych spośród krajowych firm produkujących traktory”, gdyż wielkość sprzedaży ciągników firmy Farmtrac podawana w przytaczanym artykule jest prawie o 100 proc. niższa od ilości sprzedaży, którą osiągnęła w roku 2014 spółka URSUS S.A. W związku z powyższym nieprawdą jest, stwierdzenie, że „Jeśli chodzi o krajowych producentów, to Farmtrac jest bezkonkurencyjny, sprzedaż Farmtrac stanowiła 63% całkowitej sprzedaży polskich producentów” oraz fraza „Drugi w rankingu Ursus sprzedał dwukrotnie mniej (119% mniej) ciągników”. W odniesieniu do tych nieprawdziwych wprowadzających w błąd informacji chcielibyśmy zaznaczyć, że spółka URSUS S.A w roku 2014 sprzedała łącznie 1200 ciągników w przedziale mocy od 50 do 180 KM w związku z powyższym jej sprzedaż była zdecydowanie wyższa niż sprzedaż omawianej firmy Farmtrac. Ponadto w omawianym artykule autor naprzemiennie operuje słowami „sprzedaż” oraz „rejestracje”, które nie są tożsame i nie mogą być uznawane za synonimy. Ze względu na zmianę normy emisji spalin producenci, którzy nie sprzedali pełnej gamy ciągników produkowanych na bazie silników z normą Euro IIIA do końca roku 2014, aby móc je sprzedawać w roku 2015 musieli poddać procedurze rejestracyjnej cały niesprzedany asortyment produktów, odbyło się to w formie tzw. Rejestracji na siebie, co zaciemnia obraz rzeczywistej statystyki. Spółka URSUS S.A nie dokonywała ww. operacji.”



Mariusz Lewandowski
URSUS S.A
Ursus S.A.
FIRMA
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 5 lutego 2015, 14:45
Lokalizacja: warszawa

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Romek6340 » Cz, 5 lutego 2015, 15:42

Jakby tak na to tak popatrzeć to Farmtrac naciągnął statystyki...
A czy możesz przedstawić dane jeśli chodzi o sprzedaż na polski rynek w 2014 r?
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Pawel675DT » Cz, 5 lutego 2015, 20:44

Napisze jeszcze raz Farmtrac podaje wynik sprzedaży na POLSKE, a ursus chwali się swoimi ogólnymi wynikami, z czego dużo ciągników sprzedali do Afryki? W kraju mało co sprzedali ciągników więc co oni chcą ? Na siłę próbują jechać konkurencje, a nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią :shock:
Dane sprzedaży w POLSCE - Farmtrac 7 miejsce 614 sztuk. Ursus nawet nie mieści się w pierwszej 10.

Jeśli to jest oficjalne konto, to zapytam się - Czemu Ursus nazywa inne ciągniki Chińskimi skladakami, Tureckimi czy Hinduskimi a sami sprowadzają Turecki sprzęt i naklejają tylko naklejki ? Czasami te 50km wersja to nie chińczyk ?
Pawel675DT
 

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Marcinho » Pn, 9 lutego 2015, 13:21

Pawle prawda jak zwykle leży po środku. Czytałem artykuł o wynikach i dotyczył on sprzedaży a to że jedni podali sprzedaż krajową a drudzy szczycą się ogólną... Krążył kiedyś taki suchar o trzech góralskich prawdach: Tys prowa, pół prowda i g... prowda, w tym przypadku zastanawiam się czy bliżej jest do tej drugiej czy trzeciej. Gdyby artykuł dotyczył liczby ciągników sprzedanych na rynek krajowy lub ilości zarejestrowanych nowych ciągników to wtedy lubelski niedźwiadek zostałby pozamiatany a tak wyniki sprzedaży są ogólne i możemy się przerzucać argumentami do końca świata albo dzień dłużej ale powiedz mi tak szczerze: czy warto tracić na to czas? Pomimo że kibicuje Ursusowi cały czas i chodzi mi po głowie założenie własnej działalności w prowadzeniu której prawdopodobnie skuszę się na nowego Ursusa jako narzędzie pracy to ta zagrywka cholernie mi się nie podoba. Zdecydowanie bardziej od obsmarowywania konkurencji w internecie wolałbym porządną kampanię reklamową Ursusa bo zarówno w prasie jak i w TV jakoś nic nie widać ani nie słychać o nowych modelach a wystarczyłoby kilka reklam w popularniejszych magazynach rolniczych aby przybliżyć rolnikom nowe modele i krótki spot w TV przed lub po Agrobiznesie tak jak robi to chociażby Romanowski z nowym modelem McComrmick-a.

Skoro pojawił się u Nas przedstawiciel marki URSUS to liczę na merytoryczną dyskusję na ten temat z jego strony, natomiast jeśli zawitał tutaj tylko po to aby karmić nas informacjami które każdy mógł przeczytać na stronie głównej konkurencyjnych portali którą każdy z nas przegląda co jakiś czas to marka może tylko i wyłącznie stracić w oczach userów FPR
"Plebognębiciel"
Avatar użytkownika
Marcinho
Nowicjusz
 
Posty: 8
Obrazki: 6
Dołączył(a): Wt, 14 stycznia 2014, 20:26
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Pawel675DT » Pn, 9 lutego 2015, 15:05

Oczywiście, że nie warto tracić czasu ;) Tylko to jest zagrywka nie fer ;) Niestety, przegrywają walkę o klientów na rynku krajowym, to podkładają świnie konkurencji :? Gdyby nie to, ze wysyłają jakąś część ciągników do Afryki? to w ogóle byli by w czarnej d*pie :) Powiedz mi, czy czytaleś aby jakakolwiek firma produkująca pisała publicznie o innych ciągnikach? Tak jak Ursus twierdzi, że Zetor Major przywożony jest w calości z Indii (co mija się w ogóle z prawdą) :eh: Co im da taka zagrywka?

Od tego przedstawiciela bym nie oczekiwał zbyt wiele ;) Konto założone jednego dnia, za chwile napisany post i od tamtej pory go nie było na tym forum ;)
Pawel675DT
 

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Marcinho » Pn, 9 lutego 2015, 15:59

Nie widziałem nigdy żeby inny producent najeżdżał w ten sposób na konkurencje, tym bardziej że sami ubierają Hattata w polskie szatki (nie mówię że to zła maszyna) a potem atakują innych i jeszcze podają informacje z drzewa... Nie wiem czy marketingowcy z Lublina swojego rzemiosła uczyli się pod sklepem (bo tylko tam takie argumenty miały by rację bytu) czy może ktoś ma polskiego chłopa za niedoinwestowanego umysłowo skoro sądzi że takimi tekstami zdobędzie nową klientele... Tego nawet nie można nazwać zagrywką poniżej pasa ;]

Z tego co widzę URSUS w internecie sieje ostrą propagandę ale praktycznie na tym kampania się kończy (no jest jeszcze sklep z gadżetami), nie wspomnę o tym że Pan Ustyniuk z Ursusa w jednym z materiałów dotyczących nowego C-380 wspominał że ciągnik ma zamontowany silnik wolnossący tymczasem produkowany jest z silnikiem turbodoładowanym... Nie wiem czy to było "przejęzyczenie", pomyłka czy też zabieg mający na celu zwrócenie większej uwagi na nowy model ale dla mnie jest to kolejne potknięcie ludzi tworzących nowy wizerunek starej marki.
"Plebognębiciel"
Avatar użytkownika
Marcinho
Nowicjusz
 
Posty: 8
Obrazki: 6
Dołączył(a): Wt, 14 stycznia 2014, 20:26
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Romek6340 » Pn, 9 lutego 2015, 17:55

Ten przedstawiciel to się pojawił tylko na czas wklejenia "sprostowania"... Nie ma ci na niego liczyć aby cokolwiek wyjaśnił czy przybliżył ofertę firmy.
Ten artykuł widzieliście:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,146 ... ztuja.html
Jak to p. Zarajczyk opowiada jakie to oni mają możliwości, a jeszcze bardziej się skupia żeby jechać ostro po konkurencji. Nawet ewidentnie widać, że nie wie o czym mówi albo tylko udaje :D Już by powiedział, że się rozwijają i mają takie ciągniki w ofercie, które mogą konkurować z innymi markami. On jednak gada, że najwięksi producenci ciągników sprzedają chińskie, czy tureckie wyroby. Szkoda komentować.
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Pawel675DT » Pn, 9 lutego 2015, 19:41

No z tym wolnossącym to pojechali ostro :brawo:

Napiszę tylko tak - kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada. Więc Panowie z Ursusa niech się trochę ogarnął ;)
Pawel675DT
 

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez maksiu » Cz, 19 lutego 2015, 08:03

Wiecie, jeśli ciężko wskazać własne zalety, łatwiej uprawiać czarny pijar :mrgreen:
Inni za to potrafią się zareklamować: Reklama Zetora w Radiu Eska Kalisz Ostrów.
Jeszcze ten dźwięk chyba starej serii 7xxx na początku :thumbup:
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Romek6340 » Pt, 20 lutego 2015, 15:26

W końcu jest jakaś aktualizacja strony. Wygląda, że C-380 wypuszczają w trzech wersjach plus oczywiście konfiguracja dodatkowego wyposażenia. Tylko z tego co widzę udźwigiem wom-u, prędkością jazdy i mocą silnika...
http://ursus.com.pl/Ciagniki-rolnicze
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Pawel675DT » Pt, 20 lutego 2015, 16:08

Romek6340 napisał(a): Tylko z tego co widzę udźwigiem wom-u,


Dobre :lol: :thumbup:
Pawel675DT
 

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Romek6340 » Pt, 20 lutego 2015, 16:56

:wtf: To taki chochlik forumowy :D
Kurcze, edytować już nie mogę...
Ursus tworzy nowe rozwiązania technologiczne :D
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez pawiu16 » Pt, 20 lutego 2015, 19:37

Byłem dzisiaj na TSW i mam ulotkę od Ursusów serii C. Więc są podzielone na 3 grupy:
a) C-350 (stary 5044) (oferowany z dwoma silnikami: Perkinsem 1103D IIIA / 3102EL IIIA) i C-360 (58KM, silnik 3100FLT IIIA)
b) C-380 (75KM), C-380M (75KM), C-382 (82KM) (macie je na www ursusa)
c) C-392 i C-3102 (Dotychczasowa seria H i Pol-Moty modele 92i 102 KM)
C-350 fajny ciągnik, ale nie rozumiem po co dodają do oferty drugi silnik nie wiadomo jakiej firmy. Po to, żeby ludzie mówili że Ursus montuję chińskie silniki? Jak naprawię skaner to wrzucę tą ulotkę do galerii :)
pawiu16
Zaczynający przygodę
 
Posty: 20
Obrazki: 39
Dołączył(a): Pt, 22 czerwca 2012, 18:41

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Marcinho » N, 22 lutego 2015, 20:01

No to widzę Ursus powoli zbiera się do natarcia na nasz rynek tylko szkoda że po za internetem nadal jest cisza na temat nowej oferty :/
fajnie że w serii H zamontują polską kabinę ale wg mnie niepotrzebnie maskę zmieniają, wersja z ubiegłorocznych targów wg mnie wyglądała kapitalnie a przy okazji oferta niedźwiadka była różnorodna stylistycznie, a teraz praktycznie wszystkie ciągniki będą na jedno kopyto :(
"Plebognębiciel"
Avatar użytkownika
Marcinho
Nowicjusz
 
Posty: 8
Obrazki: 6
Dołączył(a): Wt, 14 stycznia 2014, 20:26
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez rafi1999 » Wt, 24 lutego 2015, 21:58

Jakaś pomyłka z tym silnikiem w 360 :o
Miałem nadzieję,że zostanie silnik ten c-350 tzn PERKINS 1103D - EURO IIIA, niż mają zakładać silniki od turbanów.
Avatar użytkownika
rafi1999
Zaczynający przygodę
 
Posty: 28
Obrazki: 355
Dołączył(a): N, 9 czerwca 2013, 13:23
Lokalizacja: łódzkie

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Marcinho » Wt, 3 marca 2015, 23:03

Pierwsza odsłona nowej C-360 w sieci:
https://www.youtube.com/watch?v=-HozrqgDxKw

coś nie równo chodzi zaraz po odpaleniu i troche zgrzytnęło przy ruszaniu :P tak po za tym nie wiele można powiedzieć :E
"Plebognębiciel"
Avatar użytkownika
Marcinho
Nowicjusz
 
Posty: 8
Obrazki: 6
Dołączył(a): Wt, 14 stycznia 2014, 20:26
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Romek6340 » Wt, 3 marca 2015, 23:10

Też na to początkowo zwróciłem uwagę ale teraz tak myślę, że 3 cyl, lekki przymrozek i może dlatego?

Tylko ten zgrzyt mi się nie podoba. I to dwukrotnie. Widać, że dźwignie rewersu wtedy przestawia.
Zapraszam sympatyków pożarnictwa,szczególnie z moich stron, do polubienia strony mojej OSP.
https://www.facebook.com/strazospbrzeziny
Avatar użytkownika
Romek6340
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 163
Obrazki: 56
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 21:49
Lokalizacja: Ryki/Lubelskie
Numer GG: 10788631

Re: Spółka URSUS S.A. liderem sprzedaży w 2014 roku

Postprzez Pawel675DT » Śr, 4 marca 2015, 10:09

Sami sobie robią antyreklamę, no cóż pogratulować tylko im :)
Pawel675DT
 


Powrót do Ursus