Ogłoszenie

Zapraszamy do aktywnego udziału w życiu forum, po zarejestrowaniu się otrzymasz dostęp do czatu online na którym można wymieniać się na żywo informacjami związanymi z rolnictwem, jego otoczeniem. Pisząc na forum wymieniamy się wiedzą i uczymy się nowych rzeczy. Zapraszamy też do galerii.

Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Ursusa

Polska myśl techniczna

Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Ursusa

Postprzez Ringo » Pn, 4 czerwca 2012, 20:38

Czas zacząć dyskusję na temat przyszłości polskich traktorów. Ostatnio w rolniczych mediach widać coraz częściej reklamę Ursusa, co jest ogromnym plusem. Na promocję wpływa również niedawno otwarty salon firmowy fabryki oraz powstanie URSUS RALLY TEAM. Ursus 11024, czyli dawny 8024 w nowej masce pojawia się u dilerów (http://otomoto.pl/ursus-11024-110km-802 ... 77011.html). Niedługo w sprzedaży ma się pojawić Ursus 14034 o mocy 141KM, który jest skokiem technologicznym w porównaniu do wcześniejszych traktorów wychodzących spod tej bandery. Widać, że nowy właściciel stara się o odzyskanie renomy, jednak z drugiej strony model 5034, który ma część chińskich podzespołów może odstraszyć. Zreszta mi także nie podoba się wprowadzenie go do sprzedaży pod marką Ursus.
Jak myślicie, czy Ursus ma szanse w końcu stanąć na nogi i konkurować z takimi markami jak Zetor czy Farmtrac?
Ringo
Zaczynający przygodę

Obrazki: 5

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Urs

Postprzez MECHANIZATOR » Pn, 4 czerwca 2012, 21:40

Nie sądzę - próba ratowania spóźniona o dobre 10-15 lat

W weekend byłem na targach w Kąkolewie koło grodziska wlkp i nyło kilka modeli ursusa - zainteresowanie niskie - wręcz zerowe
T.W.A. - rządzi - T.W.A. - radzi - T.W.A. - nigdy was nie zdradzi
MECHANIZATOR
Moderator

Obrazki: 16

Postprzez lisek95 » N, 10 czerwca 2012, 13:31

@MECHANIZATOR dobrze mówisz, no ale lepiej późno niz wcale. Ja osobiście nigdy nie stałem za ursusem ale jak zobaczyłem te nowe modele z serii H no to spodobały mi sie odrazu teraz tylko poczekać ok. 5 lat i będziemy wiedzieli czy to dalej takie same gów*o jak i kiedyś czy jednak ciagnik warty uwagi :D
lisek95

Postprzez Romek6340 » N, 10 czerwca 2012, 19:30

Dokładnie lepiej późno niż wcale. Oczywiście przez ostatnie parę lat stracili masę potencjalnych klientów ale jeżeli sprzęt okaże się niezawodny, będzie konkurencyjny ceną i wyposażeniem to na pewno kupiec się znajdzie chociaż by ze względy na jakiś sentyment do Ursusa.
Zetor Team
Romek6340
Zaczynający przygodę

Obrazki: 14
Numer GG: 10788631

Postprzez Banita » Śr, 22 sierpnia 2012, 18:35

Mnie bardzo ucieszyła informacja o przejęciu Ursusa przez Warfamę, bo zawsze darzyłem wielkim sentymentem polską legendę i nie mogłem przeboleć tego, że doprowadzono praktycznie do jej upadku. Na szczęście nie wszystko stracone. Zgodzę się z tym, ze lepiej ratować firmę późno, niż wcale i myślę, że ten plan się powiedzie. Wspomniano tu o targach w Kąkolewie i niskim zainteresowaniu, a ja ze swojej strony mogę napisać o targach w Kielcach i tam zainteresowanie było olbrzymie. Dajmy tej firmie jeszcze kilka kwartałów i dopiero wtedy będziemy ją oceniać (choć efekty zmian będą widoczne dopiero za kilka lat - taka specyfika branży). Ważne, że coś się ruszyło i jest szansa na to, że będziemy mieli mocnego producenta sprzętu rolniczego. Wszystkim nam powinno na tym zależeć.
Ostatnio edytowano Cz, 23 sierpnia 2012, 22:45 przez sebekwolkasos, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki
Banita

Postprzez Pawel675DT » Śr, 22 sierpnia 2012, 20:21

Niech ten producent trochę mniej sobie życzy za maszyny, bo cenią się jak żyd za matkę...
Jestem ciekaw kto im będzie to kupował
URSUS Team
Pawel675DT
Zaczynający przygodę

Obrazki: 1

Postprzez Banita » Cz, 23 sierpnia 2012, 15:54

Uważasz, że jest drogo? W porównaniu ze sprzętem zagranicznych (głównie zachodnich) firm ciągniki Ursusa wypadają korzystanie pod względem ceny. Cena na poziomie stu kilkunastu tysięcy za dobrej jakości traktor raczej nie jest porażająca - moim skromnym zdaniem, to niezła oferta. Myślę, że kupcy się znajdą - pamiętaj, że oprócz kosztów samego ciągnika, trzeba też brać pod uwagę jego utrzymanie. A pod tym względem Ursus będzie miał sporą przewagę ceny, bo np. serwis nie uderzy aż tak po kieszeni. W ogólnym rozrachunku wychodzi się na spory plus. Ile Twoim zdaniem powinny kosztować te ciągniki?
Banita

Postprzez Pawel675DT » Cz, 23 sierpnia 2012, 16:27

Proszę czytaj ze zrozumieniem.
Niech ten producent trochę mniej sobie życzy za maszyny

Czy widzisz tu słowo traktor ?
URSUS Team
Pawel675DT
Zaczynający przygodę

Obrazki: 1

Postprzez gonzo » Cz, 23 sierpnia 2012, 20:45

Banita reklamę prowadzisz? Jeżeli tak to łamiesz regulamin, miejsce firm jest w ich dziale ;)
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
gonzo
Administrator

Obrazki: 112
Numer GG: 4140280

Postprzez Banita » Pn, 27 sierpnia 2012, 18:15

Co do maszyn - ok, masz rację i słowo traktor nie pada. Rozpędziłem się ;) A co do reklamy, to niestety - nikt mi za to nie płaci (ale jeśli ktoś taki się zgłosi, to przyjmę z otwartymi rękoma ;D). Być może Gonzo jestem przewrażliwiony. W Internecie spotykam się ostatnio jedynie z nagonką na Ursusa i trochę mnie to wkurza. Dajmy tej firmie trochę czasu i dopiero potem oceniajmy. Jeśli faktycznie pójdzie im kiepsko, to sam będę w gronie krytyków. Ale póki co nie rozumiem tej niechęci. Zresztą to dotyczy wielu innych polskich firm/producentów. Polacy zamiast cieszyć się z tego, że komuś może się udać, to natychmiast atakują, obrażają i życzą jak najgorzej. A ja trzymam za Ursusa (i wiele innych rodzimych firm) kciuki i wierzę, że im się uda. Ot, cała filozofia. Mam nadzieję, że kar nie będzie ;)
Banita

Postprzez SZYMANOX » Wt, 28 sierpnia 2012, 21:19

Co słychać w lubelskiej fabryce ? Chyba w składalni... Ogólnie to jakoś mi nie podchodzą te ciągniki na podstawie Hattata ...
KPK Kumurun Team
SZYMANOX
Zaczynający przygodę

Obrazki: 20
Numer GG: 22732112

Postprzez Banita » Cz, 30 sierpnia 2012, 10:54

Ale z tego co widzę, to Ty jesteś fanem Belarusów, więc ciężko byś docenił jakiegoś Ursusa ;) A co do składalni, to ciągniki zachodnich producentów składane są (albo nawet w całości produkowane) w Chinach i jakoś większość ludzi je podziwia. Nie zdziwiłbym się, gdyby w przypadku Belarusów było podobnie, bo tam u nich teraz połowa gospodarki do Chińczyków należy... Jak już wspominałem - dajmy Ursusowi czas i potem będziemy narzekać. Twoje zdanie oczywiście szanuję - nie podchodzą Ci - ok, masz do tego prawo.
Banita

Postprzez SZYMANOX » So, 1 września 2012, 20:32

Ursusy mi się podobały ale te ostatnie wypusty z fabryki w Warszawie na podzespołach Landini i Perkinsa w masce typu mido ;) Kiedyś czytałem komentarze na temat Polmota H czyli Ursusa H czyli Hattata :D i ktoś pisze że to jest to samo co Valtra bo ma taki sam dywanik i pedały i kierownice i coś tam jeszcze poza tym jest montowana obok Valtry ,i do tego jest tańszy o połowę :P
Co do Belarusa to jeszcze nie znalazłem napisu China na ciągniku :D
KPK Kumurun Team
SZYMANOX
Zaczynający przygodę

Obrazki: 20
Numer GG: 22732112

Re: Co słychać w lubelskiej fabryce, czyli o przyszłości Ursusa

Postprzez farmer.piotr » Pn, 6 stycznia 2014, 02:29

ciekawe jak sie zaprezentuje te 15014. wazne ze firma sie powoli rozwija. moze cos z tego bedzie.
Ziemia jest twoim okrętem, nie siedzibą. - św. Augustyn z Hippony
farmer.piotr
Zaczynający przygodę

Postprzez qazxw » So, 11 stycznia 2014, 18:31

Prawda jest taka że albo ursus złoży fajną serię 60-100km super prostą z jakąś skrzynią z rewersem (byle nie ta co w ft jest bo jednak to szajs) tylko jakąś mniej bogatą w przełożenia ale dość zestopniowane z kabiną 4x4 i przeciętnymi parametrami hydrauliki i gabarytów i to wszystko za cenę jak najniższą albo koniec bo taki ciągnik kupi ktoś kto się nie załapie na dofinansowanie i wszelkiego rodzaju komunalka. Mając do wyboru teraz ursusa za 140k albo df za 170k netto dostając dofianansowanie każdy wybierze dfa bo całkiem inny i lepszy a te 15k to co to jest. Takie moje zdanie, zrobić prostą solidną konstrukcję wszystko mechaniczne i to za małą cenę
qazxw
Zaczynający przygodę

Numer GG: 48250882

Postprzez adikpl » Pn, 27 stycznia 2014, 13:15

Czyżby nowy wygląd niedługo?https://www.trisa.si/?subpageid=4&id=38
adikpl
Zaczynający przygodę

Obrazki: 4

Postprzez Guzik » Pn, 27 stycznia 2014, 14:06

Ja czekam na starą poczciwą 1614 z 1989 r z blokadą przedniego mostu i w zółtym kolorze :D
To jest moje marzenie które mam nadzieje że kiedyś się spełni
Guzik
Mający coś do powiedzenia

Obrazki: 87
Numer GG: 33067550

Postprzez LowRider » Pn, 27 stycznia 2014, 16:45

@Guzik
to kup od tego gościa http://allegro.pl/ursus-1634-nowy-i3888444085.html zaznacz tylko żeby na żółto 16 pomalował :mrgreen:
LowRider
Zaczynający przygodę

Obrazki: 0

Powrót do Ursus