Cielak nie wstaje

Choroby wirusowe, bakteryjne, metaboliczne oraz wszelkie inne zespoły chorobowe.

Cielak nie wstaje

Postprzez RagnarPL » Wt, 17 stycznia 2017, 21:40

Witam. Od trzech dni cielak nie wstaje. Cały czas leży. Gdy go podniesiemy to stoi przez pewien czas i następnie się kładzie. Idzie dopiero wtedy gdy ktoś go pcha (ledwo przebiera nogami). Przednie racie rozjeżdżają mu się do przodu a tylne ma dziwnie podwinięte pod brzuch, tak że szybko traci kontrole i siada na tyłku. Cielak stracił już apetyt. Coś tam wypije, a resztę trzeba mu wlewać na siłę. Zauważyłem, że ma też dziwnie zimne uszy. Gdy się kładzie to cały czas coś głośno żuje i zgrzyta na zębach. Dziwne jest jeszcze to, że jak się trochę mleka napije to od razu robi wielkie blade kupsko.

Cielę ma 3 tygodnie. Przed tą chorobą miał jeszcze taki problem, że robił kupę z krwią. Weterynarz przepisał jakiś proszek i to przeszło, ale potem cielak całkiem osłabł. Pomożecie?
RagnarPL
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 17 stycznia 2017, 21:23
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cielak nie wstaje

Postprzez gonzo » Wt, 17 stycznia 2017, 22:38

Kryptosporydioza lub Kokcydioza tak zaawansowana że układ nerwowy już siadł ?

Testy jakieś robiłeś z kału? Prawdopodobnie już po nim. Jeżeli pije jeszcze to szybko test paskowy i mikroskopowe badanie kału.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Cielak nie wstaje

Postprzez RagnarPL » Wt, 17 stycznia 2017, 22:58

Sam wypija jakieś 1,5l mleka. Dziwne jest to, że jak zmuszamy go do chodzenia to ledwo macha nogami, a jak widzi, że ma pościelone sianem to sam jakoś zajdzie bez pomocy i się kładzie. Już sam nie wiem. Badań na kał nie robiłem.
RagnarPL
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 17 stycznia 2017, 21:23
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cielak nie wstaje

Postprzez Felusonidasso » So, 15 kwietnia 2017, 19:17

U mnie to samo obecnie. Po masakrycznej biegunce, stwierdzeniu salmonellozy, terapii antybiotykowej tiamuliną i tetracykliną ciele jest mocno osłabione. Temperatura w normie, kał ok, apetyt jest, pije mleko, wcina ziarno kukurydzy, niestety trzeba pomagać mu wstać, bo sam się nie podniesie. Z chodzeniem również ma kłopoty. Dostał już chyba wszystko co możliwe, wapń, magnez, kompleks witamin itp. Weci twierdzą, że to musi ustąpić, trzeba czasu. Może ktoś się z tym spotkał? O tym, jak po takiej chorobie prezentuje się ciele wspominać chyba nie muszę :? odwodniony raczej nie jest, i sam już nie wiem.
Avatar użytkownika
Felusonidasso
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 133
Obrazki: 0
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 13:00


Powrót do Choroby bydła