Usterka opryskiwacza seguip

Opisy przeprowadzonych napraw maszyn, urządzeń i budynków.
Regulamin działu
1. W tym dziale mozna umieszczać opisy przeprowadzonych napraw maszyn, narzędzi, urządzeń, budynków i innych.
2. Opisy powinny być szczegółowe, aby ułatwić innym zrozumienie, jak należy daną naprawę przeprowadzać.
3. Opisy powinny być bogate w zdjęcia, szczególnie istotnych detali. Powód taki sam jak wyżej.
4. Kładźmy szczególny nacisk na bezpieczne przeprowadzanie napraw, zwracajmy uwagę na odpowiednie zabezpieczenie np. ciągnika podczas remontu.

Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez silva » Pt, 21 marca 2014, 18:49

Mam usterke ktora wyglada tak:
-powiedzmy pryskam na auto (samoczynna regulacja wg dawki cieczy l/ha) z cisnieniem 3bar na siedem sekcji, po wyłączeniu jednej z nich ciśnienie skacze na ok 4bar, po wyłączeniu dwoch skacze na ok 5bar, po wyłączeniu trzech juz nie wzrasta zbytnio, (wartosci pisze orientacyjnie i sa zalezne od np. obrotów wom).
Co moze byc przyczyną
GERWAZY WYCIĄGNĄł SZABLE I STRZELIŁ
Avatar użytkownika
silva
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 433
Obrazki: 1031
Dołączył(a): Wt, 3 lipca 2012, 21:18
Lokalizacja: Wierzchowiska k. Lublina
Numer GG: 3994722

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez gonzo » So, 22 marca 2014, 09:06

Nie działa zawór stało-ciśnieniowy? albo jest źle ustawiony+ zawór główny przelewowy jako zabezpieczenie przed przekroczeniem ciśnienia "bezpiecznego". Przynajmniej ja tak miałem jak nie miałem stałego ciśnienia.
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez Sadek » N, 23 marca 2014, 08:54

Wrzuć zdjęcie zaworu, prawdopodobnie coś z zaworami proporcjonalnymi (prawdopodobnie źle wyregulowane).
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez bobytempelton » N, 6 kwietnia 2014, 11:11

Ja tak miałem jak zostawiałem opryskiwacz z resztkami środków odżywek na pare dni bez płukania od razu po zabiegu, domyślam się że środek lub odżywki się krystlizowały i drobinki zacinały zawór i zapychały końcówki. Gdy zacząłem płukać od razu po każdym zabiegu jak opryskiwacz miał stać kilka dni problem powiedzmy bardzo sie zmniejszył, ale zdarzał się czasami.
Może po zimie coś też się wytrąciło w opryskiwaczu, popłukaj go wodą, może ustąpi.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez DanielM » Cz, 29 maja 2014, 09:34

Witam mam pytanie nie mogę nigdzie znaleźć do opryskiwacza seguip węży rozlewczych do rsm. Ma może ktoś kontakt do jakiejś firmy. Pozdrawiam
DanielM
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 29 maja 2014, 09:26
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez DuzyGrzegorz » Cz, 29 maja 2014, 10:44

Może być też pompa. Sprawdź czy przy nominalnych obrotach i załączonych wszystkich sekcjach część cieczy wraca do zbiornika i co się dziele po odłączeniu kolejnych sekcji. Sprawdź też drożność przelewu z zaworu. Sprawdź, czy zawór płynnie zmienia ciśnienie przy załączonych wszystkich sekcjach i nominalnych obrotach. Pozdrawiam!
DuzyGrzegorz
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 349
Dołączył(a): N, 14 października 2012, 17:20
Lokalizacja: łódzkie
Numer GG: 4941697

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez silva » Cz, 29 maja 2014, 14:10

Ciecz wraca do zbiornika, jeszcze jedna rzecz, jak jade na manualu (regulacja cisnienia) po wylaczeniu sekcji cisnienie zostaje czyli stalocisnieniowosc jest ok wtedy, ale wyswietlacz OLED komputerka pokazuje ze sie obniza cisnienie a manometr na opryskiwaczu pokazuj stale, tak samo pokazuje jakby sie zmniejszaly l/ha.
Na automacie (regulacja l/ha) cisnienie skacze. Przy wylaczeniu polowy sekcji z 4 nawet do 10 i ponad bar



Nie kupowalem jeszcze rozlewaczy ale czesci do seguipa sprzedaje firma Agronomik gdzies z lubuskiego
GERWAZY WYCIĄGNĄł SZABLE I STRZELIŁ
Avatar użytkownika
silva
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 433
Obrazki: 1031
Dołączył(a): Wt, 3 lipca 2012, 21:18
Lokalizacja: Wierzchowiska k. Lublina
Numer GG: 3994722

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez DanielM » Cz, 21 sierpnia 2014, 14:41

Witam mam problem z opryskiwaczem seguip pękł mi tryb od silniczka zamykający sekcje wie może gdzie kupić silniczek albo tryb taki wymiary długość 7,5mm średnica zewnętrzna 7mm wewnętrzna 3mm na 12 zębów
DanielM
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 29 maja 2014, 09:26
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez maksiu » Cz, 21 sierpnia 2014, 20:18

Poszukaj na allegro, może uda się dopasować od czegoś innego.
Albo udaj się do jakiegoś ślusarza, są zakłady dorabiające różne tryby, może Ci zrobią taki trybik na bazie kawałków które masz :)
Indżoj de sajlens.
--------------------
Liczniki hektarów, sterownik ścieżek technologicznych.
Avatar użytkownika
maksiu
Administrator
 
Posty: 495
Obrazki: 163
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:18
Lokalizacja: Pleszew-Jarocin-Krotoszyn
Numer GG: 42651760

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez DanielM » So, 13 września 2014, 07:31

Witam dziękuje za podpowiedz znalazłem ślusarza który zrobił mi trybiki i działa jak nowy :):):):)
DanielM
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 29 maja 2014, 09:26
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez silva » So, 13 września 2014, 09:58

Wrazie czegos firma agronomik ma nowe ale cena ogromna, tylko to znalazlem
U mnie seguip dalej ma ta usterke
GERWAZY WYCIĄGNĄł SZABLE I STRZELIŁ
Avatar użytkownika
silva
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 433
Obrazki: 1031
Dołączył(a): Wt, 3 lipca 2012, 21:18
Lokalizacja: Wierzchowiska k. Lublina
Numer GG: 3994722

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez DanielM » N, 14 września 2014, 21:48

Witam właśnie tez dzwoniłem do firmy Agronomik ale cena to bardzo duża ale znalazłem tego ślusarza i za pare groszy mi zrobił dosłownie tryb i złożył mi wszystko jak należy
DanielM
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 29 maja 2014, 09:26
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez musi3d » Śr, 4 października 2017, 20:37

Może ktoś wie jak powinny być ustawione tuleje plastikowe w motoregulatorze względem siebie - czy całkowicie otwarty przelew czy całkowicie zamknięty?
Silniczek zjechał zębatkę która odpowiada za otwieranie i zamykanie zaworu ( prawdopodobnie napuchły oringi) .
Jak rozbierałem zapomniałem zaznaczyć położenia i teraz nie wiem jakie powinno byc ustawienie.
Wymieniłem oringi i nasmarowałem ale nie wiem czy to ma chodzić lekko czy ma stawiać opór - bo u mnie stawia.
Zebatke przełożyłem odwrotnie więc powinno być ok.
Proszę o podpowiedzi
musi3d
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 8 maja 2016, 11:37
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Usterka opryskiwacza seguip

Postprzez musi3d » Pt, 6 października 2017, 13:51

a może ktoś wie jak wyliczyc parametr cav - czyli co wpisać w sterwonik w parametrach od 14-18
musi3d
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 8 maja 2016, 11:37
Lokalizacja: Bełchatów


Powrót do Sam naprawiam