Transport do ogrodów

Jak w temacie rośliny pod szkłem.

Transport do ogrodów

Postprzez Janosik » So, 14 września 2013, 11:39

Mam na farmie kilka ogródków dekoracyjnych, nawet planuję wziąć udział w konkursie. Problemem jest częste dojeżdżanie i dowożenie elementów ogrodniczych. Mam w planie zakup samochodu do pracy na farmie, ale pomyślałem, że mógłbym kupić taki aby nadawał się do ewentualnego podwożenia takich bajerów ogrodowych. Ewentualnie będzie to mój drugi zakup w tym roku. Nie wiem za czym się rozglądać. Obecny mój żuk już się nie nadaje do tej pracy. Chciałbym kupić coś ekstra.
Janosik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 28
Dołączył(a): So, 14 września 2013, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transport do ogrodów

Postprzez qazxw » N, 22 września 2013, 17:54

Coś byśmy ci doradzili ale musisz odpowiedzieć na kilka pytań:
jaka kasa, 4x4 czy nie, paka czy nie?
Avatar użytkownika
qazxw
Zaczynający przygodę
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz, 11 lipca 2013, 16:07
Lokalizacja: Małopolska
Numer GG: 48250882

Re: Transport do ogrodów

Postprzez Andrzej10 » Pn, 23 września 2013, 07:52

Ja jeszcze dodał bym pytanie o to co Rozumiesz pod hasłami: "elementy ogrodnicze" oraz "takich bajerów ogrodowych".

Jeśli chodzi o rośliny to podstawowa kwestia to czy to jest materiał standardowy czy raczej większy, drzewa czy krzewy? Ja na razie walczę osobowym + przyczepa i standardówki do samochodu (Mondeo liftback) upycham do 100 szt a do przyczepy liściasty w C2 lub iglak w C3 do 300-400 (zależnie od masy). Najważniejsze to zapewnić roślinie bezpieczny transport bez przesuszania korony na otwartej pace czyli albo blaszak albo plandeka. Pozdrawiam
Andrzej10
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 197
Obrazki: 50
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Transport do ogrodów

Postprzez Janosik » Śr, 25 września 2013, 20:55

To są raczej takie małe i średnie elementy ogrodowe. Np kamienie dekoracyjne i inne elementy dekoracyjne nieżywe, dalej sadzonki ale raczej małe. Drzew nie planowałem przewozić, zwłaszcza, że ten samochód będzie mi służył też do jazdy na co dzień. Ostałem się na pickupie Dmax ISUZU jak na razie. 4x4 musi być, bo teren trudny, czasami zalany nieźle. Paka też musi być, nawet otwarta, jak to w pickupach często bywa.
Janosik
Zaczynający przygodę
 
Posty: 28
Dołączył(a): So, 14 września 2013, 11:15
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Uprawy ogrodnicze

cron