Jaki ciągnik wybrać ok 130-150 km?

Porównanie ciągników rożnych marek

Jaki ciągnik wybrać ok 130-150 km?

Postprzez michalsoft » N, 20 września 2015, 10:13

Witam mam zamiar kupić ciągnik o mocy 130-150 km, zastanawiam się na Jd, Valtrą i ostatnio zainteresował mnie Steyr . Co sądzicie o tych markach? Jaki ciągnik byście polecili?
michalsoft
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 20 września 2015, 10:07
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki ciągnik wybrać ok 130-150 km?

Postprzez kostek183 » N, 20 września 2015, 22:19

Nie wiem jak inne marki ale sam mam dwa Jd. Ciągniki są nie zawodne. Jeden 120 drugi 140 km oba w 4 cylindrach. Nie straszne im są duże pługi czy przyczepy samozbierajace( zapraszam na mój profil żebyś zobaczył co nimi ciagalem). Nie wyobrażam sobue wymiany ciagnika na inny. Dla mnie tylko jd :-) ludzie mowiq dużo o spalaniu ale czy 7 litrów na godzinę w kosiarkach czy paszowozie czy beczkowozie to duzo przy 140 km? Albo 11 w plugu. Mój wujek tym samym pkugiem 130 konnym fendtem oscylowal powyżej 16-17 litrów. Jeżeli masz pieniadze na jd, bo jakby nie było to trochę kosztuje, nie wahaj się nawet chwili nad innymi markamu.
kostek183
Zaczynający przygodę
 
Posty: 34
Obrazki: 46
Dołączył(a): Wt, 14 sierpnia 2012, 14:29
Lokalizacja: Kurpie

Re: Jaki ciągnik wybrać ok 130-150 km?

Postprzez bartex » Wt, 22 września 2015, 22:27

Podzielam zadanie kolegi, ja osobiście użytkuje 3 jd i z każdego jestem bardzo zadowolony praca nimi to czysta przyjemność i nie ważne czy ciągnik prosty mechaniczny czy naszpikowany elektroniką komfort pracy jest zawsze na wysokim poziomie no i tak są skonstruowane że zawsze wszystko masz pod ręką. Każdy z nich jak na swoją moc ma bardzo dużą siłę uciągu, zapinam do nich maszyny które pracują z ciągnikami o większych mocach i nie ma problemu że sobie nie poradzą, co do spalania to nie jest tak jak co niektórzy krzyczą że jd strasznie dużo pali, robiłem testy z sąsiadem to w zestawie dwóch kosiarek jd spalił raptem 0,2l/ha więcej od nh podobnej mocy. Jak kupowałem pierwszego jd to byłem strasznie przeciwny tej marce przy zakupie drugiego już nie byłem przeciwny jd a przy zakupie trzeciego inne marki nie wchodziły w grę miał być tylko i wyłącznie jd, dziś nie zamienił bym ich za żadne inne marki. I gdybyś się zdecydował na jd to polecam coś z oznaczeniem R jest droższy ale za to wygodniejszy w użytkowaniu bo dzięki komputerowi zawsze masz na wszystko wgląd.
Avatar użytkownika
bartex
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Obrazki: 416
Dołączył(a): Pn, 9 grudnia 2013, 17:01
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaki ciągnik wybrać ok 130-150 km?

Postprzez gr.ro » N, 1 listopada 2015, 12:13

Jeśłi ciągnik tylko do ładowacza to 4 cylindry, jeśli ma cokolwiek uprawiać w polu to tylko 6 cylindów. John Deere był dobry jeszcze 10,5, 3 lata temu choć dużo palił. Dzisiejsze "R" psują się podobnie często jak skośnokie "M". Niestety po legendzie pozostały jedynie wspomnienia i znaczek na masce. Ostatnie nowsze modele sa bardzo awaryjne i przymulone (niezbyt trafione rozwiązania do spełniania norm emisji spalin w porównaniu do wszystkich innych marek).
Generalnie patrz na opinie o serwisie czy umieją naprawiać trudne tematy, czy mają części, czy szybko reagują bo dzisiaj to jest podstawa. Nie ma już marek niezawodnych, można jedynie kupić komfort, wyposażenie, logo ale nie bezawaryjność - wszystko się psuje.
gr.ro
Zaczynający przygodę
 
Posty: 11
Dołączył(a): N, 1 listopada 2015, 10:58
Lokalizacja: Świętokrzyskie


Powrót do Jaki ciągnik wybrać???