Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Ogólne, nie mieszczące się w poszczególnych działach zagadnienia.

Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Postprzez Jakub85 » N, 13 marca 2016, 20:20

Witam wszystkich,
Rozglądam się za regulatorem wzrostu na pszenice i żyto, co możecie polecić z własnych doświadczeń i opinii innych?
Myślałem o dokrzewieniu pszenicy CCC od razu razem z Moddusem na wzmocnienie korzeni i źdźbła, ale zastanawiam się też czy tańszego rozwiązania nie wybrać czyli Cuadro, Optimus albo może jeszcze coś innego?
Jakub85
Zaczynający przygodę
 
Posty: 11
Dołączył(a): So, 12 marca 2016, 22:40
Lokalizacja: Jastków

Re: Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Postprzez Ross » Śr, 16 marca 2016, 22:37

Optimus to nie jest generyk moddusa? powiem tam. z używaniem regulatorów bywa różnie, bardzo dużo zależy od pogody. w zeszłym roku u siebie używałem miesznkę CCC z Moddusem ale potem było dość sucho i nie zadziałało do końca tak jak powinno. ale mimo wszystko chyba to poleciłbym. mimo wszystko najpewniejsze rozwiązanie
Ross
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr, 16 marca 2016, 19:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Postprzez Jakub85 » Cz, 17 marca 2016, 20:36

z tego co czytałem to właśnie generyk, ale to znaczy że jednak lepiej stosować oryginalny Moddus?
zastanawiam sie tak jeszcze czy dobrze liczę, bo wszędzie piszą że Moddus droższy, ale sam wcześniej nie sprawdzałem. Porównałem sobie właśnie cene Opitmusa i Moddusa z pierwszego lepszego sklepu. Za 5 l optimusa zapłacimy faktycznie mniej, ale trzeba go stosowac więcej i w rezultacie wychodzi mi taniej Moddus, czy to możliwe czy coś źle liczę?
Jakub85
Zaczynający przygodę
 
Posty: 11
Dołączył(a): So, 12 marca 2016, 22:40
Lokalizacja: Jastków

Re: Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Postprzez redek » Pt, 18 marca 2016, 09:28

Na pierwszy zabieg lepszy wydaje się Medaks Top, działa w nizszych temperaturach, niz Moddus i nie potrzebuje światła, tak, jak trineksapak etylu
redek
Zasłużony dla forum
 
Posty: 133
Obrazki: 241
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 22:48
Lokalizacja: zachodniopomorskie, powiat Gryfice

Re: Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Postprzez Paweł2 » Pt, 18 marca 2016, 21:34

tak optimus to generyk Moddus, ma tą samą substancje aktywną trineksapak etylu. sam też uzywałem CCC+Moddus, ale teraz zacząłem się rozglądać i czytac trochę i zastanawiam się nad Moddus Start, zresztą poczytaj sobie o regulatorach na tym wątku viewtopic.php?f=130&t=956
Paweł2
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 17 marca 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakrzew

Re: Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Postprzez Jakub85 » Pt, 18 marca 2016, 21:49

Paweł2 dzięki, szukałem niby wątku ale nie znalazłem dlatego założyłem nowy.

redek, własnie czytałem trochę o tym Moddus Start o którym pisze Paweł2, i można go stosować w niższych temperaturach bo ma inną formulacje, myślisz że można go zastosować zamiast Medaksa Top?
Jakub85
Zaczynający przygodę
 
Posty: 11
Dołączył(a): So, 12 marca 2016, 22:40
Lokalizacja: Jastków

Re: Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Postprzez Paweł2 » So, 19 marca 2016, 11:53

w jednym miejscu widziałem już ceny moddus i moddus start ten drugi jest sporo tańszy
Paweł2
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 17 marca 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakrzew

Re: Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Postprzez Krispin » Wt, 26 kwietnia 2016, 15:13

U mnie na 1 polu poszedł na próbę moddus start. na reszcie pszenicy tradycyjnie poszło ccc+moddus.
Krispin
Zaczynający przygodę
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr, 16 marca 2016, 22:29
Lokalizacja: lublin

Re: Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Postprzez dyziol28 » Cz, 8 czerwca 2017, 08:27

A czy wie może ktos jak jest potem z wykorzystaniem slomy po Tych środkach, ponieważ podobno jak się zastosuje Medaxa to pieczarkarnie nie chca kupować takiej slomy??
dyziol28
Zaczynający przygodę
 
Posty: 17
Obrazki: 188
Dołączył(a): Śr, 18 maja 2016, 18:39
Lokalizacja: Jędrzejów;Świętokrzyskie

Re: Regulator wzrostu na pszenice i żyto - co polecacie?

Postprzez klapik » Cz, 19 października 2017, 08:13

Tez wlasnie o tym kolego slyszalem .. dlatego sam nikogo nie namawiam do stosowania tych srodkow. Moge troche zabrzmiec staroswiecko ale ja ograniczam tego typu regulatory do minimum. Nie sztuka jest w dzisiejszych czasach prowadzic gospodarstwo w ktorym na kazdym kroku uzywane sa srodki chemiczne .. ja bardziej stawiam na jakosc a nie ilosc wyprodukowanych dobr. Mam stalych klinetow, ktorzy sa w stanie zaplacic troche wiecej - za to maja produkty zdrowsze od wiekszosci tych sprzedawanych na targu (o marketach nie wspominajac, gdzie trafia wlasciwie najgorszy sort pompowany pestycydami). Oczywiscie wszystko zalezy od tego jak zyzna glebe posiadamy oraz w jaki sposob ja nawozimy. Dla mlodych gospodarzy polecam zapoznac sie z lektura podstaw - https://www.sklepfarmera.pl/blog/nawoze ... osci-gleby Najlepsze rezultaty przynosi polaczenie nawozow mineralnych z naturalnymi. Jesli macie wiecej pytan to postaram sie na nie odpowiedziec. Pozdrawiam
klapik
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 4 października 2017, 10:46
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Uprawa i ochrona roślin.

cron