Strona 1 z 1

Studia

PostNapisane: Cz, 12 lipca 2012, 15:21
przez 6340zetor7441
Witam, chciałem poradzić się was odnośnie uczelni, zostałem przyjęty na TRiL na SGGW w Warszawie oraz na TRiL na UWM w Olsztynie i chciałbym się was poradzić co Wy byście wybrali i poznać wasze opinie na ten temat. ;)

Re: Studia

PostNapisane: Śr, 18 lipca 2012, 15:07
przez rafal100598
A jakie trzeba mieć stopnie, żeby tam się dostać?

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 19 lipca 2012, 08:49
przez 6340zetor7441
Trzeba napisać dobrze maturę. ;) a do niej najlepiej zdawać jeszcze fizykę, ale Ty masz jeszcze trochę czasu do tego. ;)

Re: Studia

PostNapisane: Śr, 15 sierpnia 2012, 23:17
przez ponuryzniwiarz
Dzień dobry. A trzeba dobrze tam się uczyć?

Re: Studia

PostNapisane: Pt, 24 sierpnia 2012, 15:42
przez Renolik
A czy są jakieś studia rolnicze, związane głównie z samą techniką rolniczą, lub ewentualnie z hodowlą?

Re: Studia

PostNapisane: So, 25 sierpnia 2012, 00:09
przez zyrafa
Pytasz ogólnie czy o którąś konkretną uczelnie? Jeśli ogólnie to tak, są są takie specjalności. jeśli cie interesuje konkretna uczelnia to wpisz jej nazwę w wyszukiwarce i tam znajdziesz wykaz kierunków i specjalności.

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 10 września 2012, 17:21
przez przemekj
Witam
Otóż za rok mam zamiar iść na studia tril albo rolnictwo spec. jeśli będzie mechanizacja. obecnie kończę technikum mechaniczne tak więc pkm maszynoznawstwo rysunek nie jest dla mnie nowością.Osobiście nie posiadam gospodarstwa więc przedmioty jak gleboznawstwo i inne przedmioty kierunkowe to nowość byłaby.
W internecie czytam na temat obu kierunków i mam mętlik w głowie. Nie wiem co wybrać

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 10 września 2012, 18:00
przez bobek
Ciężko jest znaleźć obecnie rolnictwo na wydziale technicznym. Większość poszła w kierunku biologicznym i samej mechaniki masz ze dwa przedmioty w wymiarze jednosemestrowym.

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 10 września 2012, 18:15
przez przemekj
Ale idąc na rolnictwo specjalność mechanizacja to tam przykładając się powinienem dać radę. Wiadomo przedmioty związane ściśle z rolnictwem na początku na pewno będzie ciężkie ale fachowa literatura powinna uzupełnić braki

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 10 września 2012, 18:25
przez bobek
Jaka uczelnia oferuje taką specjalność?

Na początku to rolnictwa praktycznie nie ma. ;) Są przedmiotu pokroju fizjologia roślin oraz zwierząt, biochemia, chemia, botanika. ;P

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 10 września 2012, 20:15
przez przemekj
Ja mam zamiar iść na UP w Poznaniu choć do Wrocławia mam bliżej i dobre połączenie jednak w mojej ocenie we Wrocławiu mogę nie dać rady

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 10 września 2012, 21:03
przez bobek
Na UP nie ma rolnictwa ze specjalizacją mechanizacji.

Re: Studia

PostNapisane: Śr, 12 września 2012, 21:49
przez Pitekk
bobek@ dobrze piszesz, mechanizacji nie ma na rolnictwie, trzeba iść na TRiL.

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 13 września 2012, 20:25
przez ahme999
tylko jaki sens ma uzyskanie tytułu magistra mechanizacji rolnictwa?

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 13 września 2012, 23:30
przez młodywilk
ja w tamtym roku zacząłem TRiL na SGGW, dostać może się każdy, bo wystarczy tylko zdać maturę ale utrzymać już jest gorzej. W 1 semestrze matematyka dziesiątkuje ludzi, w drugim matematyka mechanika i grafika, a w 3 ciepło niszczy resztę i zostają nieliczni. Mi osobiście te studia nie przypadły do gustu i od tego roku zaczynam rolnictwo.

Re: Studia

PostNapisane: Pt, 14 września 2012, 07:52
przez szablowiak
Biochemia i botanika czyli zmory pierwszoklasisty :D Lepszą uczelnią raczej jest SGGW w porównaniu do UWM ale czegoś takiego jak mechanizacja rolnictwa raczej nie znajdziesz ;) Na Rolnictwie na pewno znajdziesz masę fajnych ludzi co jest wielkim argumentem. Oczywiście na innych wydziałach też ale... ;)

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 15 kwietnia 2013, 13:21
przez patryk141
Jeśli ktoś z was się wybiera na Tril to niech się zapozna z przedmiotami w programie nauczania http://www.bip.nauka.gov.pl/_gAllery/24 ... _lesna.pdf . Bo tak jak ktoś wyżej napisał Fiza, Matma, Termodynamika dziesiątkuje więc się warto zastanowić bo nie jest to kierunek typowo "rolniczy", a więcej zagadnień jest związanych budową i konstrukcją maszyn i innych urządzeń chociażby przemysłu spożywczego.
A tutaj jeszcze podam Standardy nauczania dla Rolnictwa http://www.bip.nauka.gov.pl/_gAllery/24 ... nictwo.pdf.
Ja osobiście studiuję Tril i dużo wszystkiego (teorii) a mało wiedzy praktycznej.

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 23 stycznia 2014, 13:56
przez Bukaciarnia.pl
niestety w naukach rolniczych na uczelniach wyższych jest bardzo dużo teorii a praktyki tyle co kot napłakał. To są dobre kierunki dla osób, których rodziny mają już swoje gospodarstwo a więc mają obeznanie w rolniczym środowisku.
"nowicjusz" rolniczy nauczy się wielu mądrych rzeczy z książek, dostanie piątki na egzaminie, ale potem wejdzie do gospodarstwa i.... i okaże się że nie ma o tym pojęcia.

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 23 stycznia 2014, 14:47
przez Matey
to nie tylko w naukach rolniczych, ja np. studiuje coś niezwiązanego z rolnictwem a też uważam że brakuje praktyk

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 23 stycznia 2014, 23:35
przez brzozak2
najgorzej jak taki piatkowicz dostanie sie do jakiejs instytucji i tam bedzie pokazywal swoje "wdzieki"...

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 13 lutego 2014, 14:42
przez Herne
Bukaciarnia.pl napisał(a):niestety w naukach rolniczych na uczelniach wyższych jest bardzo dużo teorii a praktyki tyle co kot napłakał. To są dobre kierunki dla osób, których rodziny mają już swoje gospodarstwo a więc mają obeznanie w rolniczym środowisku.
"nowicjusz" rolniczy nauczy się wielu mądrych rzeczy z książek, dostanie piątki na egzaminie, ale potem wejdzie do gospodarstwa i.... i okaże się że nie ma o tym pojęcia.


Nie zgodze się. A przynajmniej nie do końca, znam osobiście osoby, które nie są z rodzin rolniczych, a po studiach doskonale ogarniaja temat. Ale tu już zadecydowała jak mi się wydaje pewna smykałka czy też "ręka" do pewnych rzeczy.

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 13 lutego 2014, 14:56
przez brzozak2
Co dokładnie ogarniają? Prowadzą własne gospodarstwa rolne?

Re: Studia

PostNapisane: Wt, 25 lutego 2014, 12:43
przez Gospodyni1
A zastanawialiście się, czy macie predyspozycje, że tak to ujmę do prowadzenia własnego gospodarstwa? Mnie uczelnia nauczyła teorii, ale fakt gospodarstwo wymaga wiele pracy.

Re: Studia

PostNapisane: Śr, 26 lutego 2014, 11:46
przez kryza
Ale na większości kierunków bolączką jest, że wykładowcy głównie skupiają się na teorii. Z wieloma znajomymi rozmawiałem, z różnych uczelni, a większość powtarza to samo - za mało praktyki. Ale czego można się spodziewać, jak większość wykładowców wiedzę czerpie jedynie z książek, z praktyką niewiele wspólnego mają, dlatego też w ten sposób przekazują swoją wiedzę studentom...

Re: Studia

PostNapisane: Śr, 26 lutego 2014, 12:07
przez brzozak2
Chodzi nie tylko o pewien brak kompetencji (bo jak zawsze w życiu w połowie wypadków tak się zdarza), ponieważ główną przyczyną jest kasa, a raczej jej brak na doświadczenie, prace terenowe, laboratoria, ba ostatnimi czasy obcina się nawet ilość godzin ćwiczeniowych na rzecz wykładów, które na dużych kierunkach są po prostu tańsze. Np. u nas wykład był dla 200 osób, a czasem dla 400, natomiast ćwiczenia dla 20, więc to 10 razy więcej godzin dla pracowników, powiedzmy 5 razy więcej światła, 5 razy więcej sprzątania, większy problem z ułożeniem planu, później zaliczenia, poprawki, zbój i dopiero egzamin.

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 27 lutego 2014, 13:19
przez kryza
To też masz rację, że koszty ćwiczeń praktycznych są większe, nie można zaprzeczyć. Ale moim zdaniem to nie jest główny powód, czemu nie ma praktyki, głównie po prostu im się nie chce... Takie zajęcia praktyczne wymagają od nich więcej zaangażowania, a w większości wolą klepać non stop to samo, a studenci siedzą i notują.

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 27 lutego 2014, 15:07
przez brzozak2
Cóż dla nich urozmaicenie też jest bardzo korzystne i z reguły pracownicy wolą prowadzić ćwiczenia, a szczególnie terenowe ;) . Zdecydowanie głównym i jedynym powodem jest kasa.

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 6 marca 2014, 00:00
przez Vader
A co byście chcieli robić na tych zajęciach praktycznych np. na politechnice? Co ma wam profesor pokazać na tych zajęciach praktycznych?

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 6 marca 2014, 22:43
przez brzozak2
Jak to co? To samo co się robi po studiach w pracy.
Jeśli ktoś jest na specjalizacji projektowanie to dajesz z zakładu każdemu coś do zaprojektowania, ale nie tak jak na zajęciach to się robi tylko tak jak to jest w realu.
Jeśli ktoś jest załóżmy "na wałkach" to niech napisze program do obrabiarki, itp. itd.
Całą rzesze bezproduktywnych studentów można zagonić do roboty. Nie muszą 5 dni słuchać nudnych wykładów, z których na trwałe przyswoją 5% wiedzy. Można ich zaaranżować do pożytecznych prac. Choć jest jeden problem studentów jest przynajmniej o połowę za dużo!!!!! Kształci się ilość nie jakość i ta tendencja coraz bardziej się pogłębia.

Re: Studia

PostNapisane: Cz, 6 marca 2014, 23:35
przez Vader
Tylko pracujesz 8 godzin przez 5 dni w tygodniu. Na studiach też tak chcesz siedzieć nad projektami? Po drugie, profesor teoretyk jak ma Ci przekazać wiedzę a później jeszcze pokazać to wszystko co jest w realu? Na studiach zdobywasz wiedzę, uczysz się wzorków, pewnego schematu myślenia tak aby wykorzystać to sprytnie w realu. Oczywiście, że powinny być praktyki, pokazanie podstaw ale na zasadzie współpracy uczelni z firmami, tak żeby student mógł się uczyć i zdobywać praktykę ale nie w murach uczelni ale w tej firmie. Wątpię, żeby jakiś profesor teoretyk mógł w małym % pokazać to, co jest w firmach.

Re: Studia

PostNapisane: Pt, 7 marca 2014, 22:22
przez brzozak2
Ale mi wlasnie o to chodzi, żeby połączyć szkoły z biznesem.
Co do profesorów, to nie mierz wszystkich jedną miarka.

Re: Studia

PostNapisane: N, 9 marca 2014, 18:19
przez Stasiek_84
Trudno spotkać normalnych prowadzących, wielu nosi nos wyżej niż czoło, ale są też tacy z misją.
Najbardziej martwi powszechne przyzwolenie do ściągania na egzaminach i przy wszelakich pracach, strach iść do lekarza ;)
No i nauczanie nieraz z książek z lat 70-tych, które mają się nijak do rzeczywistości, a wszelakie wyjazdy do firm to osobisty wysiłek prowadzących bo mało która uczelnia ma podpisane jakieś umowy.
@brzozak2 teraz najważniejsze dla uczelni jest żeby było tanio, jeżeli materiałoznawstwo, które już u mnie było ciężkie do objęcia okroili godzinowo o połowę to nie ma opcji żeby profesor dał rade przekazać jakieś minimum wiedzy przy zachowaniu tego samego rorzutu

Re: Studia

PostNapisane: So, 12 kwietnia 2014, 19:10
przez Zuzka
Witaj. Myślę że renomę mają podobną, ale zetor nie napisałeś jakie kierunki? To by mi więcej powiedziało niż uczelnia. Ja sama miałam olbrzymiasty problem ze zdecydowaniem, trochę to trwało, ale jakoś się koniec końców udało. Wybrałam zarządzanie finansami, no ale ja to co innego bo to była specjalna ścieżka - studia podyplomowe + magisterskie i szczerze mówiąc to był mój kolejny kierunek - tym razem po prostu dobrze wybrałam, bo po maturze moja decyzja była zupełnie nietrafiona. Ale wszystko robimy w życiu po coś. :) Wierze, że i tamto mi się kiedyś przyda. Tak czy inaczej bardzo miło je wspominam no i nie ma co ukrywać - nie poradziłabym sobie bez nich przy obecnej umowie pracy! A Ty zdradzisz co studiujesz? Tak z czystej ciekawości chciałabym wiedzieć. Napisz :)

PostNapisane: N, 29 czerwca 2014, 12:21
przez kamilsame
Chodzi ktoś może na rolnictwo na PWSZ w Ciechanowie?
Bo sam wybieram się na zarządzącanie agrobiznesem,co sądzicie o tym kierunku

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 30 czerwca 2014, 07:31
przez brzozak2
Jeśli masz już czym zarządzać to będzie dobry :lol: .

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 30 czerwca 2014, 08:53
przez kamilsame
Bo właśnie szukam jakiś ciekawych kierunków studiów rolniczych i póki co ten chyba by mi najbardziej odpowiadał

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 28 lipca 2014, 12:23
przez Bukaciarnia.pl
Po przeglądają oferty uczelni rolniczych, a na pewno coś znajdzie się co może cię zainteresować: http://pl.wikipedia.org/wiki/Uczelnie_rolnicze_w_Polsce

Re: Studia

PostNapisane: Wt, 5 sierpnia 2014, 20:47
przez Quasi
Mam znajomych, którzy studiowali w Lublinie i w Rzeszowie na rolniczych uczelniach. Ciekawe jakie teraz kierunki tam porobili, wtedy były ekonomiczno rolnicze i jeszcze jakieś, ale już nie pamiętam:)

Re: Studia

PostNapisane: Pt, 22 sierpnia 2014, 15:48
przez sander
Szczerze mówiąc to na AGH też fajnie kierunki oferują. Tylko, że to Kraków i życie drogie jak cholera.

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 6 września 2021, 08:36
przez Babtist
W Krakowie faktycznie drogo wychodzi utrzymanie, ale może w akademiku dałoby radę?

Re: Studia

PostNapisane: Pn, 25 października 2021, 10:39
przez FredyKruger
W Warszawie masz więcej specjalizacji niżeli w Olsztynie.