Zawód - Ogrodnik

Wasze szkoły, uczelnie.

Zawód - Ogrodnik

Postprzez migawka » Pn, 1 sierpnia 2016, 16:20

Ostatnio znalazłam w internecie ciekawą stronę z artykułem, który w fajny sposób opisuje zawód "ogrodnik": http://www.szukamszkoly.com/zawody/ogrodnik/ . Przyznam, że mnie zainspirował i właśnie dlatego postanowiłam się z Wami nim podzielić:) Może i Was zaciekawi? Zachęcam zatem i w wolnej chwili zapraszam do lektury :)
migawka
Nowicjusz
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr, 11 maja 2016, 14:20
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zawód - Ogrodnik

Postprzez Andrzej10 » N, 28 sierpnia 2016, 19:13

Sorry ale ten "tekst" niestety sporo się wymija z realiami. A nazywanie "Architekta Krajobrazu" Ogrodnikiem to już całkiem pomyłka, 2 odmienne specjalizacje i niestety ale prawdziwy ogrodnik ma olbrzymią wiedzę o roślinach i wielu nie spokrewnionych dziedzinach (bo tak wygląda działanie w ogrodach) a architekt niestety nawet roślin nie zna.
Andrzej10
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 197
Obrazki: 50
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Zawód - Ogrodnik

Postprzez leszek » Wt, 11 października 2016, 11:07

architekt projektuje ogrody..
leszek
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 11 października 2016, 10:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Zawód - Ogrodnik

Postprzez andrzejwolski » Cz, 6 kwietnia 2017, 11:56

Architekt teoretycznie zna rośliny, w każdym razie powinien. Nie ma takiej wiedzy jak ogrodnik, ale zna i rośliny i ich okresy wegetacji itd. Inaczej projektowanie ogrodu przez niego byłoby bez sensu. Może trafiłeś na kogoś, kto po prostu był niekompetentny?
Nowoczesne agrotkaniny do ogrodu i sadu.
andrzejwolski
FIRMA
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz, 19 stycznia 2017, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zawód - Ogrodnik

Postprzez Babtist » Pn, 6 września 2021, 08:38

No nie da się ukryć, ze architekt i ogrodnik to zupełnie coś innego, a do stworzenia ogrodu faktycznie warto współpracować i z jednym i z drugim.
Babtist
Zaczynający przygodę
 
Posty: 36
Dołączył(a): N, 27 kwietnia 2014, 10:43
Lokalizacja: mazowsze


Powrót do Nauka i szkolnictwo