Budowa nowego warszatatu - garażu

Jak to w gospodarstwie... potrzebne wszystko.

Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez rolstudent » Pt, 27 grudnia 2013, 14:50

Witam Szanownych forumowiczów po świętach,

W czasie świąt wpadłem na pomysł by zapytać was o wasze pomysły na urządzenie garażu na maszyny z stanowiskiem warsztatowym, budynek ma mies wymiary 12mszerokosci 40 m długości wysokość 4,3m

Proszę o wklejanie linków lub zdjęć, szkiców pomysłów, myślę ze temat ciekawy i wielu osoba się przyda :D

Pozdrawiam Rolstudent Karwi
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Budowa nowego warszatatu- garazu

Postprzez deer » Pt, 27 grudnia 2013, 17:29

O fajny temat :).
Też przymierzam się do budowy nowego warsztatu. Plany mam narazie mgliste :).Będzie to pomieszczenie o długości ok18m i szerokości ok 9m, brama wjazdowa rozsuwana o szerokości ok 5m i wysokości również 5m na krótszej ścianie. Jest plan zamontować suwnicę natorową która obsługiwała by cały warsztat, dlatego planuję żeby wewnątrz do konstrukcji było ok 5-6m. Przed warsztatem planuje również zadaszenie ok 5m przed bramą.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Budowa nowego warszatatu- garazu

Postprzez rolstudent » Pt, 27 grudnia 2013, 20:35

Dobry pomysł z tą suwnicą,
Ja planuję podzielić budynek na dwie części garażową, miała by ona bramy wjazdowe tylko z jednej strony na całej długości, i warsztatową która miała by bramy z 2 a nawet z 3 stron,
w części warsztatowej posadzka przemysłowa z kratkami odcinkowymi po środku i instalacja wodna elektryczna i pneumatyczna w posadzce cześć warsztatowa pewnie zabudowana płyta warstwowa
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez bobytempelton » Pt, 27 grudnia 2013, 23:28

Fajnie planujecie, mogę powrzucać foty z naszego warsztatu ale nasz ma gdzieś 8mx17m, jest w pełni zamknięty ogrzewany ogólnie zrobiony pod działalność, ja bym radził by byście robili sobie normalna zadaszoną halę tak jak planujecie ale osobne w miare szczelne pomieszczenie w tej wiatce by zamknąć się w zimie i coś dłubać, ale pomieszczenie by wlazła jakaś maszyna którą chcecie w ziemie walczyć, tak bez sensu budować dobry warsztat by stał, wrzuce foty od nas jak jest zrobione ogrzewanie, odwodnienie itd.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez rolstudent » So, 28 grudnia 2013, 09:50

O super ;-) właśnie o takie foty mi chodzi,
Ja mnie planuje zrobić tak żeby przynajmniej na stanowisko można było wjechać wszystkim nawet kombajnem z zapiętym chederem, maszyny zwykle nie są wyższe niż 4 m wiec wysokość bram wjazdowych 4,3 metra wydaje się wystarczająca, ja do ogrzewania na pewno postawie piec na drzewo bo tego mam pod dostatkiem
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez deer » So, 28 grudnia 2013, 13:31

Planuję również by była to hala kryta płytą warstwową. Ściany z pustaków żużlowo betonowych i nagrzewnica z nadmuchem do ogrzewania. Warsztat ten ma być częścią większego obiektu 28x18 gdzie będą jeszcze 2 garaże- komory ze ścianami z pustaka wzmocnionych żelbetonem, które mogą służyć zamiennie jako magazyn na zboże lub garaż na maszyny.

Coś w ten deseń https://imagizer.imageshack.us/v2/1235x ... 0/6wvt.png
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez rolstudent » So, 28 grudnia 2013, 19:45

nie wiem czemu u nas w gospodarstwie nie przyjęło się budowanie z pustaka żużlowo betonoweto, częsciej cegła dziurawka albo suporeks,
Mamy Deer podobny zamysł, tylko mój budynek ma być węższy a dłuższy, tylko ze teraz się zastanawiam czy nie robić tak jak ty szerzej a krócej a w przyszłości można by go rozbudować dalej, masz już jakaś wypatrzona konstrukcje?
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez deer » So, 28 grudnia 2013, 22:03

U mnie w gosp. też nie ma niczego z pustaka żużlowo betonowego :). Rozmyślam nad tym bo to najtańsze rozwiązanie na chwile obecną. tKonstrukcję dachową zrobię systemem gospodarczym.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez bobytempelton » So, 28 grudnia 2013, 22:38

Dziś nie miałem czasu trochę porobić fotek, ale mam zdjęcia dachy u nas jutro wrzucę dziś mi się nie chce :) dach u nas jest w normalny blaszany, tylko między zewnętrzną warstwą a wewnętrzną jest wełna a wewnętrzną warstwą jest też blacha, daje to tyle że nie ma skroplin, nic na łeb sie nie leje tak jak teraz gdzie grzeje sie w środku a na dworze akurat nie dziś ale normalnie w zimie jest temp. na minusie, mamy w dachu okna, bajka sprawa tylko że okna po taniości kupione i w ulewę czy po opadach śniegu czasem kapią, ale tuba silikonu i sprawa załatwiona, ciepło nie ucieka i widno, jedyny myk tych okien to jak padał grad to schowaliśmy się do magazynu :lol:
jutro jakąś fote wrzucę i będę wrzucał co jakiś czas i opisywał plusy i minusy.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez majran » N, 29 grudnia 2013, 10:48

deer napisał(a):
Coś w ten deseń https://imagizer.imageshack.us/v2/1235x ... 0/6wvt.png


Nie zaznaczyłeś, albo nie dojrzałem suwnicy na rysunku
Avatar użytkownika
majran
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 140
Obrazki: 34
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:17
Lokalizacja: Pałuki wielkopolska
Numer GG: 10201673

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez lukaczmarek » N, 29 grudnia 2013, 10:54

a mnie interesuje co to ta ruchoma kurtyna
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez rolstudent » N, 29 grudnia 2013, 11:23

Plandeka zapobiegająca naświetlaniu, montuje się takie przy stanowiskach spawalniczych zwykle maja kolor czerwony
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez deer » N, 29 grudnia 2013, 11:40

Tak suwnicy nie narysowałem, plan jest taki żeby torowiska były na dłuższych ścianach lub słupach przy nich posadowionych a belka w poprzek czyli ok 9-10m.
Kurtyna głownie przeciw pyleniu się przy szlifowaniu i cieciu metalu, by po zamontowaniu jakiegoś odciągu był bardziej na kierunkowany wyciąg powietrza a przy okazji zapobiegnie naświetlaniu.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez ptw » Pn, 30 grudnia 2013, 18:11

plazma ? wycinarka plazmowa , ile taka ,,maszina'' :shock: . niema przejścia z lewego do środkowego pomieszczenia ?
ptw
Zaczynający przygodę
 
Posty: 14
Obrazki: 9
Dołączył(a): Pt, 29 czerwca 2012, 09:38

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez rolstudent » Wt, 31 grudnia 2013, 11:25

@ptw, nie wiem czemu pytasz o plazmę nikt o tym nawet nie wspomniał
@deer fajny projekt,
@bobytempelton czekamy dalej na fotki,
rolstudent
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 286
Obrazki: 20
Dołączył(a): Pn, 11 czerwca 2012, 21:11

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez deer » Wt, 31 grudnia 2013, 12:10

Plazmę używkę kupiłem za 6 tys ale można już kupić za 2-3 nowe. Przejść pomiędzy komorami nie będzie, tylko wejście z zewnątrz.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez ptw » Śr, 1 stycznia 2014, 11:21

ptw
Zaczynający przygodę
 
Posty: 14
Obrazki: 9
Dołączył(a): Pt, 29 czerwca 2012, 09:38

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez deer » Śr, 1 stycznia 2014, 12:57

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez deer » N, 19 stycznia 2014, 16:10

Co myślicie o budowie ścian w takiej technologi bez tynków http://www.safe-block.pl/produkty/pusta ... nkowy.html ?

A może jakie doświadczenia w tym względzie ? Albo spostrzeżenia ?
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez lukaczmarek » N, 19 stycznia 2014, 17:54

Widziałem już podobne technologie.
Zwykle te technologie są szybkie w budowie ale droższe w postawieniu.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez deer » N, 19 stycznia 2014, 19:00

Droższa w stosunku do pustaka żużlobetonowego i budowy słupków, wieńców zbrojonych ale to trzeba otynkować, jednak jak bez tynków to wyjdzie podobnie i według mnie estetyczniej, no i taniej jak by budować ściany żelbetowe.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez Mariusz x » N, 19 stycznia 2014, 20:14

Producent podaje ile warstw można jednocześnie zalać? Ściana trzeba stawiać pewnie w 2-3 etapach, także na małym budynku może być problem z betonem(małe ilości betonu wychodzą drogo, a betoniarnie niechętnie przyjmują zamówienia np na 4 m^3). Technologia przyjemna ale droga.
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez majran » N, 19 stycznia 2014, 20:42

To jest dobre na mur oporowy na magazyn płaski tak do 2m, wys. Potem coś tanszego, ale mniej wytrzymałego.
Avatar użytkownika
majran
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 140
Obrazki: 34
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 21:17
Lokalizacja: Pałuki wielkopolska
Numer GG: 10201673

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez bobytempelton » N, 19 stycznia 2014, 21:57

Taniej będzie postawić filary podporowe i zabudować byle suporeksem czy bloczkiem i to nawet ocieplić niż lać beton w środek, a domyślam się że cena tych bloczko foremek też jest ciekawa... Lany beton ma jeszcze jeden spory minus, w zimie na ścianach od środka pojawi się szron przy byle plusowej temp. w środku, trzeba by ocieplać ściany, no ale warsztat nie dom ani przechowalnia... dla mnie to dobry patent do wykopów, lub ścian oporowych, ale nie do ścian które mają tylko stać by nie wiało.
bobytempelton
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 107
Obrazki: 63
Dołączył(a): Pt, 6 grudnia 2013, 17:52
Lokalizacja: Swiętokrzyskie Opatów
Numer GG: 33860696

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez lukaczmarek » Pn, 20 stycznia 2014, 10:26

No Robercie myśle że jednak słupy i pustak wyjdzie cię taniej, a tynkowanie nie kosztuje jakichś wielkich pieniędzy.
Dla mnie jedyna słuszna technologia to i tak jest płyta warstwowa. Oczywiście nie jako magazyn na zboże ale jako warsztat to jak najbardziej.
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez deer » Pn, 20 stycznia 2014, 23:08

@Mariusz x do 5 warstw na 1m2 muru potrzeba 150l betonu czyli 1m3 na 6-7m2. Przy długości muru ok 130m by trzeba ułożyć ok 2-3 warstw pustaka na jedną gruszkę (ok 10 m3 betonu), ściana pewnie będzie stawiana w 15 etapach (ok 750m2 muru).
Drogo lecz taniej od muru lanego żelbetowego http://www.bautech.pl/images/stories/bl ... n-agro.jpg .

@majran może i masz rację ale wtedy już tynkowanie by musiało wchodzić w grę i cały misterny plan w *wagninę* :).

@bobytempelton no raczej drożej bo doliczyć koszt dwustronnego tynku (robocizna i materiał) to już jest 50złm2, stali wyjdzie tyle samo, ale majster będzie się dłużej bawił (szalunki deskowania wieńce), a te pustaki szalunkowe układa się na sucho więc idzie szybciej. O ciepłochronności i wilgotności tez myślałęm - najtaniej powiesić od wewnątrz do 4m wysoko blachę trapezową 2 gatunek idzie kupic po ok 10zł m2. Cena tych bloczków jest w cenie dobrze zrobionych pustaków żużlo betonowych 40zł netto na m2 muru.

@Lukaczmarek no raczej nie wyjdzie taniej - zakup bloczków ta sama cena no może ciut taniej zwykłe pustaki, stali tyle samo wyjdzie tu i tu, jak pustak i słupy to tynkowanie to już najtaniej licząc 40m2 (2 strony) na pewno murarz wiećej ułoży tych szalunkowych, więc bez tynkowania licze te szalunkowe na moje oko wyjdą ok 20złm2 drożej licząc bez tynków, jednak dokłądajć tynk do zwykłego pustaka to już wyjdzie taniej ok 20złm2 a według mnie będzie estetyczniej wyglądać od tynku no i filarki nie będą nigdzie wystawać.
Co do płyty warstwowej to myślę na dachem z niej i ewentualnie częśc warsztatową no ale to znowu słupy pod konstrukcję do płyt, suwnic i wyjdzie drożej od muru :(.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Kupię żuka PickUp-a
Avatar użytkownika
deer
Zasłużony dla forum
 
Posty: 115
Obrazki: 149
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 17:56

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez Mariusz x » Wt, 21 stycznia 2014, 16:53

Jeśli to ma być garaż to można murować(tylko starannie) ze zwykłych pustaków betonowych i wyszorować szczotką fugę jak będzie już prawie sucha. Efekt jest naprawdę przyzwoity i można się obejść bez tynku wewnątrz. Za zaoszczędzone pieniądze można docieplić ścianę od zewnątrz(przynajmniej w części warsztatowej).
Mariusz x
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 130
Dołączył(a): Cz, 7 czerwca 2012, 22:57

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez rolas91 » Cz, 6 listopada 2014, 09:43

Swego czasu jak budowałem nowy warsztat połączony z garażem poważnie zastanawiałem się nad jego wyposażeniem. Po prostu chciałem wybrać coś co będzie służyło mi lata. Na dobre wyszło mi kupienie solidnych regałów - http://www.promag.pl/Regaly_paletowe_regaly_magazynowe. Poza tym cały mój warsztat posiada odpowiednie wyposażenie. Mam w nim wszystkie narzędzie, które są mi na co dzień potrzebne. Jedyne czego mi brakuje to trochę wolnego czasu żeby ostatecznie ten garaż/warsztat wykończyć. Ale no tego to chyba wszystkim brakuje.
rolas91
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 6 listopada 2014, 09:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez gonzo » Cz, 6 listopada 2014, 10:16

O matko, jak marnie kamuflowana reklama... Człowieku postaraj się bardziej...
To ja uczę się od was, proszę więc o patrzenie przez pryzmat nauki na moje wypowiedzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem Polakiem i piszę po polsku.
Avatar użytkownika
gonzo
Administrator
 
Posty: 1089
Obrazki: 249
Dołączył(a): Pn, 4 czerwca 2012, 11:13
Lokalizacja: powiat Brodnica
Numer GG: 4140280

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez Łukasz89 » Cz, 6 listopada 2014, 18:42

Za osobiście z wiosny zaczynam z budową garażu 18x10. Zamierzam ściany wykonać z suporka a konstrukcję dachu z drewna bo w lesie mam tego multum. Na dach lepsza blacha czy eurofala? A czy ktoś ma na budynku inwentarskim nakrycie z eurofali bez ocieplenia?
Avatar użytkownika
Łukasz89
Zaczynający przygodę
 
Posty: 33
Obrazki: 174
Dołączył(a): N, 10 czerwca 2012, 11:37
Lokalizacja: Nur, wschodnie mazowsze
Numer GG: 21902289

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez marta » Cz, 1 stycznia 2015, 18:19

WITAM.
MAM PYTANIE ODNOŚNIE POZYSKIWANIA DOTACJI NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI POD BUDOWĘ WARSZTATU.CZY MOŻE KTOŚ WIE Z JAKIEGO PROGRAMU MOŻNA SKORZYSTAĆ ABY POZYSKAĆ CZĘŚĆ FUNDUSZY?
marta
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 20 grudnia 2014, 20:10
Lokalizacja: cezaryn

Re: Budowa nowego warszatatu - garażu

Postprzez lukaczmarek » So, 3 stycznia 2015, 09:01

Jeszcze nie ma wszystkich wytycznych odnośnie nowych naborów wiec ciężko coś powiedzieć ale pewnie będzie można skorzystać z tych samych co w poprzednim prow czyli różnicowanie, albo tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
Avatar użytkownika
lukaczmarek
Administrator
 
Posty: 642
Obrazki: 321
Dołączył(a): Pt, 8 czerwca 2012, 17:24
Lokalizacja: Łowickie
Numer GG: 7980618


Powrót do Warsztat, wyposażenie warsztatu