Wcześniejsza emerytura

Wymiana informacji dotyczących rozliczeń, ubezpieczeń i innych spraw podobnego kalibru, min. podatkowych.

Wcześniejsza emerytura

Postprzez jasiek_agro » Śr, 8 marca 2017, 18:08

Cześć,

mój ojczulek w tym roku wybiera się na emeryturę :D (w końcu nie będzie się wtrącał :P). Dopiero rozpoczynamy walkę z papierami? Ktoś z Was już przez to przechodził?
Ojciec przepracował w gospodarce 30 lata ale ma 59, tutaj jest napisane że prawo do wcześniejszej emerytury rolniczej przysłguje tylko tym co do końca roku się zgłoszą, chyba, że źle to rozumiem: http://ubezpieczrolnika.pl/emerytura-rolnicza-2017/ ? mama też już ma wiek żeby w gospodarstwie nie pracować. Dajcie znać jeśli wiecie jak wygląda cała ta papierologia.
Dzięki.
Janek
jasiek_agro
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 8 marca 2017, 17:54
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wcześniejsza emerytura

Postprzez Sadek » Śr, 8 marca 2017, 20:55

Chce Ci przepisać gospodarstwo? Jeżeli tak a jest jakiś bałagan w dokumentach to się szybko uwijajcie aby zdążyć w tym roku. Zacznij od notariusza On Ci powie jakie dokumenty są potrzebne.
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: Wcześniejsza emerytura

Postprzez jasiek_agro » Cz, 9 marca 2017, 00:44

Tak, chce mi juz przepisać całość. Umówilismy sie do notariusza na przyszły tydzień, mam nadzieję, że się to uda sprawnie załatwić. Trzymajcie kciuki!:)
jasiek_agro
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 8 marca 2017, 17:54
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wcześniejsza emerytura

Postprzez Stasiek_84 » Cz, 9 marca 2017, 22:36

to patrz żebyś miał wszystko w jednym akcie włącznie z maszynami, wtedy najmniej pultania sie, bo później umowy darowizny przy VAT to sporo tłumaczeń czemu nie w akcie tylko oddzielnymi umowami sprzęt, w sumie wszystko da rade w 2 tyg ogarnąć jeśli notariusz sie wyrobi
Avatar użytkownika
Stasiek_84
Mający coś do powiedzenia
 
Posty: 180
Obrazki: 64
Dołączył(a): Wt, 29 stycznia 2013, 10:51
Lokalizacja: Warmia i mazury, powiat Olsztyn
Numer GG: 1561556

Re: Wcześniejsza emerytura

Postprzez jasiek_agro » N, 12 marca 2017, 19:42

Dzięki Stasiek_84, tak to właśnie chcemy zrobić! Pomału to idzie, ale byliśmy już u notariusza i chyba będzie dobrze. Są sprzęty, zabudowania, ziemia własna + dzierżawy i krowy.
jasiek_agro
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 8 marca 2017, 17:54
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wcześniejsza emerytura

Postprzez Sadek » N, 12 marca 2017, 22:19

Jeżeli księgi wieczyste są zgodne z geodezją to pójdzie szybko. My przy kupnie ziemi czekaliśmy ponad rok aby zrobić notariusza bo były problemy niezgodności KW z geodezją (wyjaśnienie tego trwało blisko 3 lat zamieszanych kilku rolników i kilkanaście działek).
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: Wcześniejsza emerytura

Postprzez zenls » Pt, 27 października 2017, 06:13

Ale, że rolnicy weszli na Twoją działkę, czy ty weszłeś na działkę innych rolników?
zenls
Zaczynający przygodę
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz, 29 czerwca 2017, 13:50
Lokalizacja: Tomaszów Lub.

Re: Wcześniejsza emerytura

Postprzez Sadek » So, 28 października 2017, 19:02

I jedno i drugie bo działki były pozamieniane, a w księgach z wpisami był galimatias.
Avatar użytkownika
Sadek
Zaczynający przygodę
 
Posty: 66
Obrazki: 23
Dołączył(a): So, 25 sierpnia 2012, 21:59
Lokalizacja: pow. Ciechanów
Numer GG: 8872878

Re: Wcześniejsza emerytura

Postprzez brunonb » Pt, 10 listopada 2017, 11:03

Osobiście uważam, że nie powinno być czegoś takiego jak wcześniejsza emerutura. Ja wiem, że to może kontrowersyjne zdanie, ale uważam tak z kilku powodów. Najważniejszy, to aby zachować możliwie jak najdłużej żywotnosć i sprawność fizyczną. Ludzie na emeruturze zwykle się nudzą, wpadają w apatie, co nie jest dobre i prowadzi do rozwoju różnych schorzeń jak np depresja.
brunonb
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz, 26 października 2017, 13:46
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wcześniejsza emerytura

Postprzez Sadowniczy » Pt, 24 listopada 2017, 12:35

Ty chyba mojego ojca nie widziałeś! Dostał decyzję do emerytury spakował mamę w auto mnie zostawili na progu z kluczami i instrukcją bym im nie zawracał zbyt często głowy. Pojechał zwiedzać Polskę a teraz gdzieś w Gruzji siedzi....
Sadowniczy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 24 listopada 2017, 12:06
Lokalizacja: Podkarpacie


Powrót do Urząd skarbowy, KRUS, ZUS, Gmina