Pytanie dotyczące stażu

Pytanie dotyczące stażu

Postprzez Terefere » Cz, 27 lipca 2017, 18:33

Witam,
Będąc ostatnio w Urzędzie Pracy przejrzałam oferty stażowe. Pani z UP powiedziała mi, że jeśli któraś z ofert mi odpowiada wówczas mogę się skontaktować z danym pracodawcą sama i dogadać. Wysłałam zatem cv do tego pracodawcy, oddzwonił do mnie i odbyłam rozmowę kwalifikacyjna, po czym powiedział, że jeśli wyrażam chęć podjęcia stażu to on skontaktuje się z UP. W przyszłym tygodniu mam przyjść na staż, bo tak się umówiłam w zakładzie pracy. Jednak mam pytanie kto i kiedy może dać mi skierowanie na badania oraz kto podpisze ze mną umowę stażową (pracodawca czy PUP). Czy sama powinnam podjąć jakieś kroki? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Terefere
Zaczynający przygodę
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2016, 16:46
Lokalizacja: MG

Re: Pytanie dotyczące stażu

Postprzez karo » Wt, 9 marca 2021, 02:53

Zwróć uwagę na to, że niestety okres wykonywania pracy na podstawie umowy uaktywniającej – co do zasady – nie podlega wliczeniu do stażu pracy, od którego uzależnione jest prawo do nagrody jubileuszowej oraz dodatku stażowego. Nie wlicza się również do tzw. stażu urlopowego. Możesz o tym więcej poczytać na portalu [url=Zwróć uwagę na to, że niestety okres wykonywania pracy na podstawie umowy uaktywniającej – co do zasady – nie podlega wliczeniu do stażu pracy, od którego uzależnione jest prawo do nagrody jubileuszowej oraz dodatku stażowego. Nie wlicza się również do tzw. stażu urlopowego.
karo
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 3 marca 2021, 22:06
Lokalizacja: Przechlewo


Powrót do Praca